ÚvodAktuality

Aktuality Karlovarský kraj

Vodní sporty a koupání si užije celá rodina. Ukážeme vám velké množství aquaparků a koupališť se sladkou i slanou vodou a bohatou nabídkou vodních atrakcí pro děti i dospělé. Poradíme, kam se vydat za tobogány, divokou řekou, skluzavkami, vodním příbojem nebo umělými vlnami, které zaručeně nadchnou všechny milovníky vodní zábavy. Vodní sporty a koupání ale můžete provozovat také v přírodních vodních nádržích, na rybnících, jezerech a přehradách. Ať už chcete rybařit, půjčit si lodičku nebo šlapadlo, vyzkoušet si vodní lyžování, jízdu na paddleboardu nebo potápění, z naší široké nabídky si vybere opravdu každý.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Karlovarský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Nejlepší koupání: tipy na skvělé koupání v Karlovarském kraji

Turistický region západočeských lázní v Karlovarském kraji skýtá mnoho příležitostí k vodním radovánkám. Najdete zde nejen množství minerálních pramenů, ale také řadu možností k příjemnému letnímu osvěžení v zatopených kaolinových lomech s průzračnou vodou, v přehradních nádržích anebo rybnících. Komu by se nechtělo do přírodní vody, může si vybrat z lázeňských bazénů.
19. červenec 2024 13:00
Letní sporty, Karlovarský kraj

#světovéČesko a jezero Medard, které bývalo hnědouhelným dolem

Jezero Medard představuje největší rekultivační jezero v Česku. Pokud milujete romantickou krajinu bez davů turistů, je právě teď ten správný čas se k jezeru podívat. V současné době je zde minimum turistů, ale v budoucnu se zde plánuje vybudování veškeré infrastruktury a vznikne zde oblast rekreačních sportů. Stejná situace panuje i v sousedním Německu, kde stejně jako u nás, vzniká postupně jezero Cottbuser Ostsee u Chotěbuzi v Braniborsku.
25. červenec 2020 18:00
Letní sporty, Karlovarský kraj