ÚvodAktuality

Aktuality Karlovarský kraj

Udržujte své tělo v dobré kondici a dopřejte mu pravidelnou dávku fitness a beauty. Zvolte si sport, který vám nejvíce vyhovuje nebo vyzkoušejte něco úplně nového z naší trendy nabídky. Pokořte lezeckou stěnu, naučte se základy sebeobrany nebo zklidněte svoji mysl na lekci jógy. V letních měsících si můžete zahrát beach vojebal nebo vyzkoušet venkovní posilovnu. Venkovská turistika vás zavede na farmy a ranče, kde se dozvíte více o pěstování plodin a chovatelství zvířat a ochutnáte kvalitní domácí produkty. Pro zdravý a hlavně udržitelný životní styl je však důležitá nejen aktivita, ale také pravidelný a kvalitní odpočinek a rekondice.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Karlovarský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Když milujete západočeské lázně: relikviář ze zlata, sklo, Mattoni a ztracený kostel

Víte, že v nejzápadnějším cípu Česka objevíte vzácný poklad, který leckdo přirovnává ke korunovačním klenotům? Seznamte se s relikviářem svatého Maura! Provedeme vás také zdejšími lázněmi, které byly zapsány na Seznam UNESCO, podíváme se do podzemí i na vrcholky hor a poradíme vám, kam se vydat s dětmi. Co byste řekli třeba parku s modely hradů a zámků anebo místu, kam můžete zajít po celý rok?
17. červen 2024 16:00
Životní styl, Karlovarský kraj

50 tipů, kam na výlet v okolí Karlových Varů

Kam na výlet v Karlových Varech a okolí? Objevte zajímavé výletní cíle pro skvělý víkend i dovolenou. Zažijte lázeňskou pohodu, léčivé prameny a kolonády, unikátní přírodní skvosty, přepychové hotely, nádherné památky i kulturní programy. Ubytujte se ve stylových komnatách lázeňských hotelů nebo českých hradů a zámků. Z našich tipů na zajímavá místa a kam na výlet ve městě a jeho okolí si rozhodně vyberete. Máme pro vás tipy, kde najít neobjevené skvosty i nejlepší vyhlídky a rozhledny, kde poznávat historii nebo zažít něco nevšedního. Inspirujte se: co vidět v lokalitě Karlovy Vary.
1. duben 2024 9:21
Životní styl, Karlovarský kraj

Užijte si zimní relaxaci v Mariánkách – z lyží přímo do lázní

Zkuste se odpoutat od stresu a starostí všedního dne, studené zimní nálady a dopřejte si jedinečnou kombinaci zimních sportovních aktivit, léčivých pramenů a lázeňských procedur v jednom z nejkrásnějších měst Evropy, Mariánských Lázních, které bylo v roce 2021 spolu s dalšími lázeňskými městy je zapsáno Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a v roce 2023 získalo status klimatických lázní. Řada mariánskolázeňských hotelů nabízí právě nyní atraktivní zimní lázeňské relaxační balíčky.
11. prosinec 2023 14:00
Životní styl, Karlovarský kraj

Ekofarmy Karlovarského kraje: tipy, kam za relaxací i skvělými bioprodukty

Chybí vám k pocitu štěstí příroda, klid a relaxace? Pak je pro vás výlet na farmu skvělým řešením! Dopřejte si pár dnů na venkově a věnujte se docela obyčejným věcem, jako jsou procházky, práce kolem hospodářství, péče o zvířata, projížďky na koních, rybolov, houbaření a hlavně – ochutnávání domácích dobrot.
10. listopad 2023 10:00
Životní styl, Karlovarský kraj

Česko mezi řádky: Cejch, Krušné hory a Zdeněk Šmíd

Spisovatel Zdeněk Šmíd (1937–2011) je autorem řady populárních knížek, část své tvorby věnoval také kraji, kde se narodil a působil jako učitel a profesor na základních a středních školách. Do Krušných hor umístil svůj nejdiskutovanější román nazvaný Cejch, v němž se jako jeden z prvních českých autorů pustil do tématu soužití Čechů a Němců v západním pohraničí. Kde přesně se odehrává?
23. srpen 2023 7:52
Životní styl, Karlovarský kraj

Stopy největšího Čecha aneb ať žije Cimrman!

Jára Cimrman nás inspiruje a baví už více než padesát let. Z polozapomenutého génia se stala hýčkaná celebrita, která plní výstavní sály, získává pamětní desky, sochy a nejrůznější expozice. Víte, kde všude se s vítězem celonárodní ankety Největší Čech můžete setkat a kde objevíte jeho stopy? My ano!
13. duben 2023 19:00
Životní styl, Karlovarský kraj

Přijďte se bavit a hodovat na Statek Bernard

Užijte si svělý den v krásném prostředí na statku Bernard v Královském Poříčí nedaleko Sokolova. V sobotu 5. března 2022 se na statku bude konat pravý staročeský masopust se zabijačkou a rejem masek.
4. březen 2022 11:00
Životní styl, Karlovarský kraj

#světovéČesko a Karlovy Vary: Mezinárodní filmový festival a jeho srdce, ikonický hotel Thermal

Jsou chvíle, které zažijete jen v Karlových Varech: například jako návštěvníci Mezinárodního filmového festivalu. Hlavním domovem akce, která každý rok v létě zaplaví celé město, je hotel Thermal – místo, které vyrostlo právě kvůli filmovému festivalu.
11. srpen 2021 7:39
Životní styl, Karlovarský kraj

České značky: Mattoni 1873

Co spojuje tradiční minerální vody značek Mattoni, Magnesia, Poděbradka, Dobrá voda a Hanácká Kyselka s pramenitou vodou Aquila a nápoji Pepsi, Mirinda či 7UP? Všechny patří jediné společnosti, a to Mattoni 1873. Firma, která do roku 2019 používala název Karlovarské minerální vody, se tak vrátila ke kořenům, tedy k Heinrichovi Mattonimu a roku 1873, kdy se začala psát historie dnešní společnosti.
15. červen 2021 7:23
Životní styl, Karlovarský kraj

Místa kde se točil seriál Já, Mattoni a unikátní muzeum v lázních Kyselka

Minerálku Mattoni a společnost Karlovarské minerální vody, kterou v roce 1873 založil Heinrich Mattoni, zná kdekdo. Díky televiznímu seriálu Já, Mattoni, se k novému životu probudily i Lázně Kyselka, zapomenutý ráj v údolí Ohře. Už jste navštívili tamní Muzeum Mattoni?
1. duben 2021 10:52
Životní styl, Karlovarský kraj

V hotelu Thermal se opravuje oblíbený bazén

V karlovarském hotelu Thermal probíhá v těchto dnech rekonstrukce populárního bazénu na střeše stavby. Vzniknou zde dva bazény, jeden s běžnou vodou a druhý pouze s termální. Celková rekonstrukce hotelu Thermal i komplexu vnějšího bazénu se snaží dodržet maximum z původního vzhledu. Hotovo by mělo být do léta letošního roku.
24. březen 2021 6:00
Životní styl, Karlovarský kraj

Lázně Jáchymov lákají na skvělý relax, ve městě se otevřela nová expozice Latinské školy

Léčebné lázně Jáchymov a.s. mají výjimečné postavení v léčbě chorob pohybového aparátu díky unikátnímu základnímu léčebnému prostředku – radonovým minerálním vodám. Dokonalý odpočinek se zde snoubí s širokou nabídku sportovních aktivit. V zimě si skvěle zalyžujete v propojeném skiareálu Klínovec – Neklid, dostupné je lyžování v lyžařském areálu Fichtelberg na německé straně hor. V samotném Jáchymově objevíte letos zcela novou expozici starobylých knih s názvem Knihovna Latinské školy.
9. leden 2020 13:00
Životní styl, Karlovarský kraj