Úvod > Aktuality

Aktuality Karlovarský kraj

Udržujte své tělo v dobré kondici a dopřejte mu pravidelnou dávku fitness a beauty. Zvolte si sport, který vám nejvíce vyhovuje nebo vyzkoušejte něco úplně nového z naší trendy nabídky. Pokořte lezeckou stěnu, naučte se základy sebeobrany nebo zklidněte svoji mysl na lekci jógy. V letních měsících si můžete zahrát beach vojebal nebo vyzkoušet venkovní posilovnu. Venkovská turistika vás zavede na farmy a ranče, kde se dozvíte více o pěstování plodin a chovatelství zvířat a ochutnáte kvalitní domácí produkty. Pro zdravý a hlavně udržitelný životní styl je však důležitá nejen aktivita, ale také pravidelný a kvalitní odpočinek a rekondice.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Karlovarský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Česko mezi řádky: Cejch, Krušné hory a Zdeněk Šmíd

Spisovatel Zdeněk Šmíd (1937–2011) je autorem řady populárních knížek, část své tvorby věnoval také kraji, kde se narodil a působil jako učitel a profesor na základních a středních školách. Do Krušných hor umístil svůj nejdiskutovanější román nazvaný Cejch, v němž se jako jeden z prvních českých autorů pustil do tématu soužití Čechů a Němců v západním pohraničí. Kde přesně se odehrává?
Karlovarský kraj | Životní styl

50 tipů, kam na výlet v okolí Karlových Varů

Kam na výlet v Karlových Varech a okolí? Objevte zajímavé výletní cíle pro skvělý víkend i dovolenou. Zažijte lázeňskou pohodu, léčivé prameny a kolonády, unikátní přírodní skvosty, přepychové hotely, nádherné památky i kulturní programy. Ubytujte se ve stylových komnatách lázeňských hotelů nebo českých hradů a zámků. Z našich tipů na zajímavá místa a kam na výlet ve městě a jeho okolí si rozhodně vyberete. Máme pro vás tipy, kde najít neobjevené skvosty i nejlepší vyhlídky a rozhledny, kde poznávat historii nebo zažít něco nevšedního. Inspirujte se: co vidět v lokalitě Karlovy Vary.
Karlovarský kraj | Životní styl

Stopy největšího Čecha aneb ať žije Cimrman!

Jára Cimrman nás inspiruje a baví už více než padesát let. Z polozapomenutého génia se stala hýčkaná celebrita, která plní výstavní sály, získává pamětní desky, sochy a nejrůznější expozice. Víte, kde všude se s vítězem celonárodní ankety Největší Čech můžete setkat a kde objevíte jeho stopy? My ano!
Karlovarský kraj | Životní styl

Užijte si zimní relaxaci v Mariánkách – z lyží přímo do lázní

Zkuste se odpoutat od stresu a starostí všedního dne, studené zimní nálady a dopřejte si jedinečnou kombinaci zimních sportovních aktivit, léčivých pramenů a lázeňských procedur v jednom z nejkrásnějších měst Evropy, Mariánských Lázních. Navíc od roku 2021 je zapsáno Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Dopřejte svému tělu přes den aktivní pohyb na čerstvém vzduchu a odpoledne pak blahodárnou regeneraci při lázeňských a wellness procedurách, masážích, relaxačních aroma koupelích a zábalech, v privátní sauně, nebo večer ve vířivce s lahví sektu. Řada mariánskolázeňských hotelů nabízí právě nyní atraktivní zimní lázeňské relaxační balíčky.
Karlovarský kraj | Životní styl

Když milujete Západočeské lázně: relikviář ze zlata, sklo, Mattoni a ztracený kostel

Víte, že v nejzápadnějším cípu Česka objevíte vzácný poklad, který leckdo přirovnává ke korunovačním klenotům? Seznamte se s relikviářem svatého Maura! Provedeme vás také zdejšími lázněmi, které byly zapsány na Seznam UNESCO, podíváme se do podzemí i na vrcholky hor a poradíme vám, kam se vydat s dětmi. Co byste řekli třeba parku s modely hradů a zámků anebo místu, kam můžete zajít po celý rok?
Karlovarský kraj | Životní styl

Přijďte se bavit a hodovat na Statek Bernard

Užijte si svělý den v krásném prostředí na statku Bernard v Královském Poříčí nedaleko Sokolova. V sobotu 5. března 2022 se na statku bude konat pravý staročeský masopust se zabijačkou a rejem masek.
Karlovarský kraj | Životní styl

#světovéČesko a Karlovy Vary: Mezinárodní filmový festival a jeho srdce, ikonický hotel Thermal

Jsou chvíle, které zažijete jen v Karlových Varech: například jako návštěvníci Mezinárodního filmového festivalu. Hlavním domovem akce, která každý rok v létě zaplaví celé město, je hotel Thermal – místo, které vyrostlo právě kvůli filmovému festivalu.
Karlovarský kraj | Životní styl

České značky: Mattoni 1873

Co spojuje tradiční minerální vody značek Mattoni, Magnesia, Poděbradka, Dobrá voda a Hanácká Kyselka s pramenitou vodou Aquila a nápoji Pepsi, Mirinda či 7UP? Všechny patří jediné společnosti, a to Mattoni 1873. Firma, která do roku 2019 používala název Karlovarské minerální vody, se tak vrátila ke kořenům, tedy k Heinrichovi Mattonimu a roku 1873, kdy se začala psát historie dnešní společnosti.
Karlovarský kraj | Životní styl

Místa kde se točil seriál Já, Mattoni a unikátní muzeum v lázních Kyselka

Minerálku Mattoni a společnost Karlovarské minerální vody, kterou v roce 1873 založil Heinrich Mattoni, zná kdekdo. Díky televiznímu seriálu Já, Mattoni, se k novému životu probudily i Lázně Kyselka, zapomenutý ráj v údolí Ohře. Už jste navštívili tamní Muzeum Mattoni?
Karlovarský kraj | Životní styl

V hotelu Thermal se opravuje oblíbený bazén

V karlovarském hotelu Thermal probíhá v těchto dnech rekonstrukce populárního bazénu na střeše stavby. Vzniknou zde dva bazény, jeden s běžnou vodou a druhý pouze s termální. Celková rekonstrukce hotelu Thermal i komplexu vnějšího bazénu se snaží dodržet maximum z původního vzhledu. Hotovo by mělo být do léta letošního roku.
Karlovarský kraj | Životní styl

Naberte energii v zimním období na wellness víkendu

Trápí vás únava? Nechce se vám do lázní na celý týden? Novou sílu můžete čerpat třeba na víkendových wellness pobytech ve známých lázeňských městech. České lázně se předhánějí v nabídce – od zábalu v čokoládě či ve skořici až po havajské masáže. Vybírat můžete i z nejrůznějších tradičních procedur.
Karlovarský kraj | Životní styl

Lázně Jáchymov lákají na skvělý relax, ve městě se otevřela nová expozice Latinské školy

Léčebné lázně Jáchymov a.s. mají výjimečné postavení v léčbě chorob pohybového aparátu díky unikátnímu základnímu léčebnému prostředku – radonovým minerálním vodám. Dokonalý odpočinek se zde snoubí s širokou nabídku sportovních aktivit. V zimě si skvěle zalyžujete v propojeném skiareálu Klínovec – Neklid, dostupné je lyžování v lyžařském areálu Fichtelberg na německé straně hor. V samotném Jáchymově objevíte letos zcela novou expozici starobylých knih s názvem Knihovna Latinské školy.
Karlovarský kraj | Životní styl