ÚvodAktuality

Aktuality Karlovarský kraj

Láká vás chůze po lanech, zdolávání ferrat, jízda na čtyřkolce, horolecká stěna nebo třeba rafting na divoké řece? Letní adrenalinové aktivity uspokojí i ty nejodvážnější sportovce a rozproudí vám krev v žilách. Vyzkoušejte si volný pád, tandemový seskok, let horkovzdušným balónem nebo jízdu bojovým vozidlem pěchoty BVP. V nabídce máme také surf arénu, letecký simulátor, bobovou dráhu, jízdu ve formuli na závodním okruhu, paragliding, sky diving nebo létání ve větrném tunelu Hurricane factory a další letní adrenalinové aktivity z naší bohaté nabídky.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Karlovarský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Letiště Cheb láká na den otevřených dveří

Letiště Cheb zve všechny příznivce letadel a létání na den otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 22. července 2023. K vidění budou sportovní a ultralehká letadla, vrtulníky a vírníky nebo větroně. Kdo bude mít chuť, může využít okružní lety nad Chebem a okolím.
20. červenec 2023 8:00
Letní sporty, Karlovarský kraj

Běžecký seriál Rozhledny v pohybu v červnu zakončuje své putování

Také v letošním roce se v běžeckém kalendáři objevil oblíbený projekt Rozhledny v pohybu. Od konce března do do poloviny června běžci a běžkyně vybíhají na vrcholky, většinou k nějaké rozhledně. O víkendech 3. a 18. června tento běžecký závod končí svou štaci běhy na Hamilku a na Vysokou.
1. červen 2023 9:40
Letní sporty, Karlovarský kraj

Na Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary poběží hvězdy evropské atletiky

Bitva kontinentálních hrdinů atletiky začíná. Projekt EuroHeroes startuje v sobotu 18. května od 18:00 hodin na Mattoni 1/2Maratonu KarlovyVary. Představí se evropské hvězdy, které budou bojovat o prestiž, vítězství i zajímavé prize money. Na západ Čech se chystá vyrazit zástup výborných Ukrajinců, kvalitní Španělé a doma chtějí zabodovat i skvělí tuzemští závodníci.
17. květen 2019 7:00
Letní sporty, Karlovarský kraj

Kabinková lanovka v Mariánských Lázních zahajuje letní sezónu

Snowhill, společnost provozující šest skiareálů po celé České republice, startuje letní provoz lanovky v areálu Mariánky. Červené kabinky budou v provozu od 4. května do 31. října 2018 denně od 10:00 do 17:30 hodin s odjezdem každých 15 minut.
4. květen 2019 7:00
Letní sporty, Karlovarský kraj

Na Božím Daru se jde pro Matěje Židlického

Tento víkend odstartuje na Božím Daru druhá zastávka Rock Point – Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu pro širokou veřejnost se po úvodním dílu v Jeseníkách přesouvá na druhý konec Česka – do Krušných hor. Nadcházející běžecký víkend se však ponese v duchu myšlenek na mladého Matěje Židlického, kterému pořadatelé už pravidelně postupují polovinu startovného z nesoutěžního Pochodu s Mixitkou.
28. červen 2018 10:31
Letní sporty, Karlovarský kraj

V Bečově nad Teplou si můžete zkusit první českou bioferratu

V Botanické zahradě v Bečově nad Teplou je jeden unikát – první česká bioferrata! Jedná se o skalní stezku zaměřenou na skalní vegetaci, kterou si užihí jak zkušení horolezci, tak také rodiny s dětmi. Nejtěžší variantu stezky je nutno projít s vybavením, které si ale v areálu botanické zahrady můžete vypůjčit.
21. březen 2014 10:00
Letní sporty, Karlovarský kraj