Úvod > Aktuality

Aktuality Karlovarský kraj

Máme pro vás skvělé tipy na zimní sporty, které potěší všechny milovníky sněhu a mrazivého počasí. Navoskujte běžky a vyrazte na upravené tratě nebo do volné přírody, vytáhněte ze sklepa brusle a sáňky a užijte si kouzelnou zimní atmosféru na zamrzlém rybníku nebo udržovaném kluzišti. Navštivte horské skiareály, kde si zalyžujete i v případě nedostatku sněhu díky umělému zasněžování a využít můžete také lyžařské školy a půjčovny, kde vám půjčí veškeré vybavení a naučí vás správnou techniku lyžování. Pokud vás láká něco odvážnějšího, pak jsou tu pro vás zimní adrenalinové aktivity.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Karlovarský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

10 tipů na nejlepší sjezdovky Krušných hor

Sněhové podmínky jsou ideální, proč tedy nevyrazit na hory? Pokud se rozhodnete pro ty Krušné, má pro vás Kudy z nudy tipy na nejlepší a nejoblíbenější ski areály v tomto pohoří. Vybírat můžete například z propojeného areálu Klínovec-Boží Dar, sjezdovek na vrcholu Plešivce, tratí ve Ski Centru Bublava či si zalyžovat ve východní částí Krušných hor – Telnici, Bouřňáku nebo Klínech.
Karlovarský kraj | Zimní sporty

Neobjevená místa: výlety co nejdál do všech světových stran

Vzdálenost vnímáme každý jinak: dvě stě kilometrů je pro někoho nepředstavitelná dálka, pro jiné jen maličkost. Vypravte se s portálem Kudy z nudy tam, kam je to z Prahy zmíněných 200 kilometrů anebo ještě o kousek dál. Našli jsme pro vás spousty zajímavých míst, rekordních vzdáleností i polohou.
Karlovarský kraj | Zimní sporty

Karlův běh: Závody na běžkách kolem nejvýše položeného města v Česku

Již 51. ročník akce Karlův běh zve o víkendu 19. a 20. února 2022 na start na Božím Daru v Krušných horách všechny milovníky zimních sportů, běžkaře každého věku a výkonnosti. Přijeďte si užít nádherný víkend, připraveny jsou závody pro dospělé volně i klasicky a pro nejmenší dětské soutěže. Vybírat můžete z tratí na 12 km, 22 km a 45 km.
Karlovarský kraj | Zimní sporty

Osvětlenou běžkařskou trať využijete v Perninku

Chtěli byste vyrazit na běžky v odpoledních hodinách, ale brzké stmívání vás nutí tuto aktivitu odložit až na další den či víkend? V krušnohorském Perninku čekat nemusíte. Do bílé stopy tu běžkaře vábí kilometr a půl dlouhý osvětlený okruh, nyní navíc perfektně upravený.
Karlovarský kraj | Zimní sporty

Zima na horách pro rodiny s dětmi: místa pro sport, radost i zábavu

Ať už se s dětmi na hory teprve chystáte anebo máte vybráno, seznam tipů portálu Kudy z nudy vám určitě přijde vhod. Prozradíme vám nejenom to, kde si užijete spousty radovánek s prcky i většími dětmi, ale nabídneme i zábavná místa v okolí a letošní novinky na horách.
Karlovarský kraj | Zimní sporty

Na běžkách lázeňským trojúhelníkem – objevte krásné trasy Krušných hor, Slavkovského lesa nebo Smrčin

Jedním z nejoblíbenějších zimních sportů je běžecké lyžování, pro které jsou v Karlovarském kraji vynikající podmínky. Najdete tu stovky kilometrů upravovaných okruhů a běžeckých tratí, které často umožňují přechod do Německa a napojení na tamní běžecké trasy. Na běžkách si můžete vyrazit po Krušnohorské magistrále, v okolí Mariánských Lázních, Nových Hamrů, objevit krásnou přírodu nedaleko Přebuzi nebo zcela liduprázdné nejzápadnější hory České republiky – Smrčiny.
Karlovarský kraj | Zimní sporty

Užijte si běžky a sáňkování na svatému Linhartu v Karlových Varech

Správa Lázeňských lesů Karlovy Vary upravila v těchto dnech bohatých na sněhovou nadílku, svahy okolo obory svatý Linhart. Milovníci sportu zde naleznou 5,5 km dlouhé stopy na běžky, pro rodiny s dětmi je připravena sáňkařská a bobovací dráha.
Karlovarský kraj | Zimní sporty

Jarní prázdniny 2020 v Krušných horách: sjezdovky, běžky i zajímavé akce

Je únor a mnozí z vás už s dětmi vyjeli na jarní prázdniny, další se na ně chystáte. Jedete do Krušných hor? A víte, co se v nejbližších týdnech chystá v bílých stopách a na sněhových svazích kolem Božího Daru? Nejvýše položené město v Česku rozhodně má v zimě co nabídnout.
Karlovarský kraj | Zimní sporty

Kam na běžky v Krušných horách?

Kam na běžky v Krušných horách? To je otázka, která trápí nejednoho příznivce bíle stopy na severozápadě Čech. Přehled otevřených úseků, ale i těch, kam byl vydán zákaz vstupu vám přináší portál Kudy z nudy.
Karlovarský kraj | Zimní sporty

Na běžky se do Krušných hor nevydávejte – v lesích padají stromy a cesty jsou zaváté

Na větvích a stromech vysoká vrstva mokrého a těžkého sněhu, k tomu silný vítr a neustávající sněžení, zaváté cesty i ukazatele, mlha. Tak vypadají na začátku týdne lesy v Krušných horách. Lesníci varují běžkaře, lyžaře, skialpinisty i pěší a upozorňují na riziko pádu stromů.
Karlovarský kraj | Zimní sporty

V Krušných horách vyzkoušejte ski areál Plešivec

Ski areál Plešivec se nachází v Krušných horách u obce Abertamy. Jsou zde rychlé a komfortní lanovky, bylo tu vybudováno přes 10 km sjezdovek se 100% umělým zasněžováním, najdete zde skiservis, půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, test centrum světových značek Atomic a Salomon, lyžařskou školu a výborné občerstvení po celém areálu.
Karlovarský kraj | Zimní sporty

Mariánky jsou na lyžaře připraveny v nasněženém bílém kabátě

Skiareál Mariánky – Mariánské Lázně zahajuje zimní sezónu dnes v 9:00. V provozu jsou následující dopravní zařízení – kabinková lanovka a sjezdovka Krakonoška. Výška sněhové pokrývky od 40 do 70 cm technického sněhu. Nově je k dispozici prodej skipasů online.
Karlovarský kraj | Zimní sporty