Úvod > Aktuality > Kam s dětmi o jarních prázdninách? Do zoo, aquaparku nebo za vědeckými objevy?

Kam s dětmi o jarních prázdninách? Do zoo, aquaparku nebo za vědeckými objevy?

Vydáno 5. února 2019 Zážitky
Jarní prázdniny jsou tady, aktuálně platí pro děti například z Českých Budějovic, Berouna, Trutnova nebo Pardubic. Pro půlku Prahy, Brno, Znojmo, Domažlice a spoustu dalších měst začínají už 11. února. O týden později, od 18. do 24. února přijde na řadu Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Děčín nebo Frýdek-Místek. Na portálu Kudy z nudy jsme vybrali řadu zajímavých tipů kam se vydat a co podniknout. Speciální programy nachystala science centra, aquaparky, zoologické zahrady i pražské letiště.

Jarní prázdniny v Praze

V době od 4. února až do 17. března zve Letiště Václava Havla v Praze na prohlídky o jarních prázdninách, a to nejen o víkendech, ale i ve všední dny. Chce to jen vybrat si vhodnou trasu a rezervovat si včas vstupenky.

Téměř kdykoliv můžete přijít do Zoologické zahrady v Praze-Troji. Ta v době jarních prázdnin chystá kromě komentovaných krmení také oblíbenou akci Happy Mondays, při níž mají každé pondělí všechny děti od 3 do 15 let, důchodci a studenti vstup za 50 Kč.

Možná jsou jarní prázdniny skvělou příležitostí pro návštěvu Mořského světa, největšího mořského akvária v Česku; mohlo by vás zajímat, že každé úterý, středu a čtvrtek odpoledne probíhá krmení ryb a žraloků a vždy poslední pátek v měsíci atraktivní noční prohlídka.

Nezapomínejte ani na zajímavá místa kolem Prahy, například na Hornický skanzen Mayrau je otevřen i v únoru. Můžete se vypravit také na zámek Loučeň. Na předjarní prohlídky zámek láká děti i dospělé od 11. až do 22. února každý den.
 

Jarní prázdniny ve vodě

K tradičním slevovým akcím na jarní prázdniny patří vstup pro děti do Aquapalace Praha za 1 korunu. Akce platí od začátku února až do 17. března pro děti do 150 cm výšky v doprovodu platícího dospělého, děti do tří let mají do Aquapalace Praha vstup zdarma.

Prodlouženou otvírací dobu během jarních prázdnin obvykle nabízí aquacentrum ŠutkaPraze, Tipsport laguna v Berouně nebo aquapark v Olomouci.

Pokud se jarní prázdniny chystáte trávit v Jeseníkách, dopřejte si po lyžování blahodárnou péči v termálním parku Velké Losiny. Lákavým cílem pro výlet se může stát i Aquaforum ve Františkových Lázních, které se označuje za největší a nejkrásnější akvapark českých lázní, anebo Aqualand Moravia Pasohlávkách. Ten pro děti připravil bohatý program. Od 1. února do 17. března se mohou vyřádit hned na 20 tobogánech a skluzavkách, vodní radovánky i potřebný relax si pak užijí v jednom ze 14 dostupných bazénů. Každý únorový víkend navíc mohou návštěvníci strávit ve společnosti pirátů. Připraveny jsou tematické tance a cvičení ve vodě, program v dětském koutku, ale i kreativní dílna.
 

Jarní prázdniny u zvířat nejen v zoo

Zoo JihlavaO jarních prázdninách pro Pardubický kraj (4. až 10. února 2019) zve všechny velké i malé návštěvníky na návštěvu do Národního hřebčína na návštěvu za starokladrubskými koňmi.

Hravé a zábavné programy plné soutěží nachystaly na jarní prázdniny také zoologické zahrady. Například zoo Děčín zve školáky od 18. do 24. února na zajímavou soutěž s plněním úkolů na jednotlivých stanovištích a od 25. února do 1. března nabízí program na jarní prázdniny plný kreativních dílen a vědomostního soutěžení (a navíc za zvýhodněné zimní vstupné) zoo Zlín.
 

Jarní prázdniny ve science centrech

centrum vidaVolné dny jsou samozřejmě báječnou příležitostí k návštěvě míst, na která jindy nezbývá čas. Liberecká science centra iQlandia a iQpark mají od 1. února do 16. března nejenom rozšířenou otevírací dobu od 9 do 19 hodin, ale nachystala také zajímavé workshopy, zábavné dílny a programy pro školy i dovolenkáře na jarních prázdninách; navštívit je můžete zdarma v rámci vstupného do obou expozic. Prozkoumáte například tajemství prvků. Workshop se koná u příležitosti našich oslav 150. výročí Mendělejevovy periodické tabulky prvků.

Pokud je ve vašem dosahu plzeňské science centrum Techmania, možná už se vám program pro děti rýsuje. Věnujte dětem úžasný týden plný vědy, experimentů a spoustu zábavy. Vybrat si můžete z různých témat příměstských táborů od astronomie, biologie, mechaniky až po sport a matematiku. Konají se od 25. února do 1. března 2019. Zábavní vědecký park VIDA!Brně nabízí tajemství, které skrývají nejméně probádané části naší planety – oceány. S pomocí nejmodernějších filmových technologií prozkoumejte mělčiny i temné hlubiny a těšte se na jedinečné záběry z mořského světa plného života.
Jarní prázdniny na zámku Loučeň

Jarní prázdniny na zámku Loučeň

Některé školy a školky už mají jarní prázdniny a my na zámku Loučeň to dobře víme! Proto jsme pro vás během jarních prázdnin připravili tři prohlídky každý všední den.

Jarní prázdniny v termálním parku v srdci Jeseníků (1)

Jarní prázdniny v termálním parku v srdci Jeseníků

Jarní prázdniny jsou tady co nevidět. Už jste přemýšleli, kam s dětmi vyrazíte? Pokud jste vyznavači zimních radovánek, relaxace a vaše děti milují řádění v bazénu, přijeďte do termálního parku. Děti si užijí hory zábavy ve vodě a vy si odpočinete a načerpáte novou energii.

Jarní prázdniny v Aqualandu Moravia

Jarní prázdniny v Aqualandu Moravia

Mírná zima venkovním radovánkám nepřeje? Navštivte o jarních prázdninách nejmodernější český aquapark Aqualand Moravia. Těšit se můžete na zcela nové venkovní bazény s termální vodou i novinky v gastro provozu. Děti pak ocení pravidelné víkendové animace.

Jarní prázdniny v Pradědově muzeu

Jarní prázdniny v Pradědově muzeu

Přijďte zažít jarní prázdniny do Pradědova dětského muzea.

Jarní prázdniny - exkurze na Letišti Václava Havla Praha

Jarní prázdniny - exkurze na Letišti Václava Havla Praha

Individuální exkurze budou postupně vypsány na všechny termíny jarních prázdnin v době od 4. 2. – 17. 3., nejen o víkendy, ale i ve všední dny. Vždy budou v době , kdy je na ploše A 380.

Jarní prázdniny v zoo Zlín

Jarní prázdniny v zoo Zlín

Vezměte své děti a přijďte si užít jarní prázdniny do zoo. Po celý týden od 25. února do 1. března.

Čarodějné dračí pohádkové prohlídky

Čarodějné dračí pohádkové prohlídky

Pojďte do pohádky zachránit princeznu Laskonku! Na hradě se usídlili draci - skalní, ohnivý, vodní, lesní, noční, bahenní, písečný, sněžný, hromový, zlatý, sklepní drak a mnoho pohádkových bytostí, strašidýlek a skřítků z pohádek čaroděje Archibalda I.

Jarní prázdniny na hradě Kašperk

Jarní prázdniny na hradě Kašperk

V zimním období návštěvníci lépe pochopí, že i přes velké úsilí nebyl život na hradě jednoduchý.

Jarní prázdniny v Zoo Děčín se soutěží

Jarní prázdniny v Zoo Děčín se soutěží

Zajímavou stanovištní soutěž pro dospělé přichystala na dny prázdninového volna děčínské zoologická zahrada.

Jarní prázdniny v iQlandii

Jarní prázdniny v iQlandii

Od 1. 2. do 16. 3. máme v iQLANDII a iQPARKU otevřeno od 9.00 do 19.00. Spolu s rozšířenou otevírací dobou jsme nakombinovali program pro školy i pro dovolenkáře na jarních prázdninách.

Jarní prázdniny v Techmania Science Center

Jarní prázdniny v Techmania Science Center

Mimochodem, už tušíte, co budou vaše ratolesti dělat o jarních prázdninách? Pokud v tomto směru zatím tápete a současně je ve vašem dosahu plzeňské science centrum Techmania, možná už se vám program pro děti rýsuje.

Večerní prohlídky Stezky korunami stromů v Janských Lázních

Večerní prohlídky Stezky korunami stromů v Janských Lázních

Chcete zažít tajemnou atmosféru večerního lesa, užít si dobrodružství a pobavit se? Připravili jsme pro Vás sérii originálních večerních prohlídek Stezky, které se ponesou v duchu hry s překvapením.