!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Exkurze na Letišti Praha
Zážitky

Exkurze na Letišti Praha

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Individuální prohlídky se konají o víkendech, skupiny se mohou domluvit na prohlídku i přes týden. Exkurze vás seznámí se současným provozem, leteckými společnostmi a s různými typy letadel.
Zajímají vás letadla a letecký provoz? Viděli jste již start letadla nebo přistání přímo u přistávací dráhy? Víte, co vše se musí udělat po příletu či před odletem? Máte představu, kolik leteckých společností létá do Prahy? Zajímá vás Záchranná požární služba? Napadlo by vás, že mezi "zaměstnance" letiště patří i draví ptáci? Užijte si prohlídky unikátních prostor Letiště Praha pro veřejnost. Letiště Praha pořádá exkurze pro jednotlivce i skupiny, malé i velké.

V rámci exkurzí pořádaných Letištěm Praha máte příležitost poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, kam se cestující běžně nedostanou. Uvidíte provoz a shon na odbavovacích plochách, seznámíte se s dráhovým systémem a dostanete se do těsné blízkosti letadel.

Z několika desítek metrů uvidíte starty a přistání různých typů letadel. Budete mít možnost poznat nejmodernější stanici Záchranné a požární služby v České republice, která byla otevřena v roce 2006 či hangár F pro opravy a generální prohlídky letadel.
 

Přehled možných prohlídek:

Trasa 1 – prohlídka Terminálu 2 v interiéru a dále autobusem prohlídka na ploše, průvodce vás seznámí s provozem letiště, odbavením letadel, typy letadel. Budete mít možnost pozorovat starty a přílety jen několik metrů od dráhy.

Trasa 2 – exkurze po bezpečnostním odbavení probíhá autobusem po odbavovací ploše, uvidíte příjezd letadla k nástupnímu mostu, pojíždění po ploše i starty a přistání. Vše s vákladem zkušeného průvodce. Zastávka je také na Hasičské záchranné stanici, kde uvidíte letištní speciály.

Trasa pro Foto – je určena pro fotografy amatéry. Je zde možnost fotografovat přímo na ploše, u letadel a také poblíž dráhy, kde letadla startují a přistávají.
 

Vyhlídkové plošiny u letiště

Milovníci letadel se mohou na aeroplány podívat také z několika volně přístupných vyhlídek. Vyhlídková terasa je k dispozici na Terminálech 1 a 2, další možností je návštěvna vyhlídkových valů u obcí Kněževes a Hostivice.


Důležité info

Exkurzi je nutné si předem rezervovat prostřednictvím online formuláře. Exkurze se uskutečňují z Terminálu 2. Na prohlídku do neveřejných prostor se prochází přes bezpečnostní kontrolu, neberte tedy s sebou zakázané předměty (zbraně a jejich napodobeniny, špičaté předměty, tekutiny, gely, apod.); nealkoholické nápoje povoleny.
Zobrazit více