Úvod > Aktuality > Farmářské trhy jsou zpět!
Gurmánská turistika

Farmářské trhy jsou zpět!

  • Vydáno24. února 2023
Po dlouhém zimním spánku se čeští farmáři vracejí zpátky na svá místa. V sobotu se s nimi potkáte na Náplavce u Vltavy, na Heřmaňáku v Holešovicích, na Kulaťáku v Dejvicích i na vinhoradském Jiřáku. Najdete tu všechny své oblíbené pochoutky i nové dodavatele a zboží.
Můžete se těšit na své oblíbené prodejce, ale i na novinky, které pro vás organizátoři trhů připravili. Na trzích je jako v předchozích letech k dostání čerstvá zelenina, ovoce, dobré uzeniny, drůbeží maso, mléko a mléčné výrobky, vajíčka, květiny a sazeničky, dobré pečivo, houby, česká a moravská vína, za studena lisované české oleje, koření, sladkovodní ryby, pivo, české knedlíky, mošty nebo med a medové výrobky.
 

Oblíbené tržiště Náplavka

Tržiště NáplavkaNa Náplavce Rašínova nábřeží můžete už od února nakupovat každou sobotu od 8 do 14 hodin. K dispozici je zelenina, ovoce, čerstvé maso z českých farem, uzeniny z malých rodinných řeznictví, dobré pečivo, vajíčka z domácích chovů či poctivá kuřata a chlazené domácí těstoviny. Nejbližší trh na Náplavce bude v sobotu 25. února. Nabízí pouze kvalitní, čerstvé a české farmářské produkty a výrobky od prověřených pěstitelů, chovatelů a výrobců, zpestřením je přírodní nebo etická kosmetika, ruční autorská tvorba, řezané vázané květiny. K příjemně strávenému sobotnímu dopoledni na Náplavce patří i bohatá gastronomie a živá hudba. Prodejci budou rádi, když budete nakupovat do vlastních obalů, tašek, sáčků, a upřednostníte ekologické obaly před plastovými.
 

Na Heřmaňáku bez igelitek

Farmářský trhKaždou sobotu se také konají trhy na Heřmaňáku v Holešovicích, který má podtitul "trh bez igelitek". Podpořit tuto ekologickou myšlenku můžete tím, že budete nakupovat do vlastních tašek. A co můžete nakoupit? Kvalitní a čerstvé potraviny přímo od farmářů, v bio i nebio kvalitě (mléko a mléčné výrobky, maso a dobré uzeniny, zeleninu, řezané byliny, ovoce, houby, koření, cukrovinky, mošty, med, oleje, pečivo a chléb, domácí vajíčka od slepic s výběhem, nakládanou zeleninu, květiny, víno, pivo, různé lahůdky, můžete se tu i najíst, napít a dát si skvělou kávu. Trh je otevřený každou sobotu od 9 do 14 hodin.
 

Vše potřebné na Kulaťáku

Farmářské trhyOd 4. března také začínají oblíbené trhy na Vítězném náměstí v Dejvicích, zvaném Kulaťák. Probíhají každou sobotu od 8 do 14 hodin až do prosince, kdy na ně pak plynule navážou trhy adventní. Na trzích na Kulaťáku můžete nakoupit v podstatě vše potřebné na celý týden a zároveň si dát dobré jídlo, dobrou kávu a popovídat se sousedy, s farmáři či známými a kamarády. Na každý měsíc se chystá specializovaná akce. Některé jsou již tradiční – například Velikonoce, Festival malých pivovarů, Vinobraní a letos na Kulaťáku oslaví i Den matek. Vrátí se také Květinové trhy a Czesnekobraní. Oblíbený je i Festival ambasád – Food and Culture, největší přehlídka zahraniční gastronomie a kultury pod záštitou ambasád. Trhy se zaměřují na ekologické aktivity – na trzích se třídí a omezuje produkci zejména plastových odpadů.
 

Farmářské dobroty na Jiřáku bez plastů

Trh Jiřák květinyTrhy na náměstí Jiřího z Poděbrad nabízejí ke koupi osvědčené uzeniny od malých uzenářů, kváskový chléb i regionální pečivo, čerstvé sýry, máslo, ryby, maso, med, ale třeba také keramiku nebo rukodělné výrobky spojené s gastronomií. Nechybí ani pestrý výběr nakládané zeleniny, marmelád a jiných zavařenin a také jablečné, hruškové a višňové křížaly. Pro silné zdraví budou k dostání sirupy z bylin.Také zde prodejci prodávají zboží bez plastů. Co to v praxi znamená?

Trh JiřákSvé výrobky vám prodají ve stoprocentně rozložitelných taškách z kukuřičného škrobu. Tyto tašky se nepodílí na nárůstu množství odpadu, a pro přírodu tak nepředstavují žádnou hrozbu. Plastové kelímky zde nahradily bio kelímky společně se zálohovanými, které je možné opětovně používat. Skvělý způsob, jak omezit spotřebu plastů, je také nošení vlastních nákupních košíků nebo plátěných tašek. Trhy na Jiřáku jsou otevřeny každou středu až pátek od 8:00 – 18:00 hodin a každou sobotu od 8:00 – 14:00 hodin.
Farmářské trhy na Pankráci

9.3.
Farmářské trhy na Pankráci

Sezónní, lokální i bio najdete na Arkádách u svých oblíbených farmářů. Tradiční Farmářské trhy před OC Arkády Pankrác začínají každou středu.

Karlín Market – karlínské farmářské trhy

1.3.
Karlín Market – karlínské farmářské trhy

Na Karlínském náměstí, kousek od Florence a stanice metra Křižíkova v parku kolem kostela, se konají každý pátek farmářské trhy.

Farmářské trhy na Kulaťáku 2024

2.3.
Farmářské trhy na Kulaťáku 2024

Farmářské trhy na Kulaťáku probíhají každou sobotu až do prosince, kdy na ně plynule navážou trhy adventní.

Farmářské trhy na Náplavce 2024

24.2.
Farmářské trhy na Náplavce 2024

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků. Pravděpodobně největší farmářský trh v ČR!

Farmářské trhy na Kubáni 2024

24.2.
Farmářské trhy na Kubáni 2024

Farmářské trhy na Kubáni jsou otevřeny v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Ve všední dny 8-16, v sobotu 8-14. Bující jaro přináší rozmanité barvy sazenic, zeleniny, uskladněné kořenovky, brambor, pečiva slaného i sladkého, cukrovinek, květin, ale i sýrů a ostatních mléčných výrobků, uzenin a masa.

Farmářské trhy Heřmaňák 2024

24.2.
Farmářské trhy Heřmaňák 2024

Trh Heřmaňák na Řezáčově náměstí, tzv. Heřmaňáku. Nabízíme kvalitní a čerstvé potraviny v bio i nebio kvalitě v asi 20 – 25 stáncích. Najdete tu skvělou zeleninu, ovoce z ekologických sadů, chléb, pečivo, a hovězí v biokvalitě, květiny ze zahrady nebo z louky a mnoho dalšího.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (24.2. – 25.2.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Matějská pouť 2024 v Praze, Mezinárodní den průvodců 2024 v Praze, Český ples v Obecním domě, Mezinárodní den průvodců 2024 v Kutné Hoře, Literární pořad Mater speciosa v Koněpruských jeskyních. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Po roce opět na Matějskou: výlet na první jarní pouť a za zajímavými místy v okolí

Matějská pouť se koná tradičně každé jaro v areálu Výstaviště v Praze-Holešovicích. Na dospělé i děti čekají strašidelné zámky, střelnice, kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě nebo lochnesky. Pouť začíná 24. února a trvá do 14. dubna 2024. Mezi hity letošních atrakcí patří 65 metrů vysoký Airborne – největší kolotoč svého druhu v Evropě (s lavicí otáčející se na kyvadle do všech směrů), vodní dráha Big Splash anebo obří řetízkový kolotoč Aeronaut.
Praha | Zážitky

Znáte národní kulturní památky Prahy?

V Praze je památných staveb a míst více než dost. Většina z nich jsou notoricky známá, ale ruku na srdce – dovedli byste mezi nimi najít ty, které se honosí titulem Národní kulturní památka? Definice říká, že se jedná o kulturní památku celostátního významu. Pojďme se společně podívat, jaké Národní kulturní památky v Praze objevíte!
Praha | Památky

Gorilí samička Mobi ze Zoo Praha se ráda vozí mámě na hřbetě

Gorilí samička narozená 2. ledna 2024 v Rezervaci Dja v Zoo Praha dostala jméno Mobi. V dialektu badjoué, kterým se mluví v okolí kamerunské Biosférické rezervace Dja, znamená „dědička“ či „pokračovatelka“. Mládě a ostatní členy gorilí tlupy můžete pozorovat v oblíbeném pavilonu pojmenovaném právě po kamerunské rezervaci. Aktuálně zde uvidíte, jak se malá Mobi vozí na hřbetě své mámy Duni.
Praha | Příroda

Kam ven s dětmi v Praze? Tipy, kde si užít venkovní aktivity a přírodní lokality

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam ven, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu pod širým nebem od nejmenších, až po ty vzrostlejší děti. A mnohdy outdoorové aktivity pobaví i dospělé. Zajdete do zoo, na venkovní hřiště nebo za přírodními zajímavostmi?
Praha | Letní sporty

Kam za zvířátky v Praze?

Také rádi chodíte s dětmi pozorovat zvířátka třeba do zoo, různých minikoutků a jiných míst? Pokud vás zrovna nenapadá, kam se za zážitky s domácími mazlíčky nebo divokými živočichy vydat, nechejte se inspirovat – dnes vám totiž přinášíme tipy na to, kam se za zvířaty v Praze vypravit.
Praha | Příroda

Naplánujte si návštěvu unikátních technických památek Prahy

Viadukty a mosty, vodárenské věže, železniční tratě, industriální architektura, tunely a další technické stavby potkáváme v Praze na každém kroku. Mají své zvláštní kouzlo, zajímavou historii a nabízejí zpestření běžných pražských procházek. A hlavně jsme vybrali pár takových, kde nemusíte čekat na hlavní sezonu a můžete je navštívit hned.
Praha | Památky

Kde prožijete romantický i originální Valentýn v Praze?

Užijte si svátek sv. Valentýna jako jedinečný víkend snů, který je plný romantiky. Nechte se hýčkat a opravdu okouzlit Prahou! Portál Kudy z nudy má tipy pro ty, kteří jsou zamilovaní, ale i ty co by se teprve rádi zamilovali... každý má nějaké přání a každý by rád, aby se mu splnilo. Vypravte za nejlepšími zážitky v Praze.
Praha | Lázně a wellness