!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Farmářské trhy jsou zpět!
Farmářské trhy jsou zpět!
"> "> "> "> farmárský trh4.JPG "> farmárský trh2.JPG "> farmárský trh5.JPG
Gurmánská turistika

Farmářské trhy jsou zpět!

Vydáno 4. března 2020
Po dlouhém zimním spánku se čeští farmáři vracejí zpátky na svá místa. V sobotu se s nimi potkáte na Náplavce u Vltavy, na Heřmaňáku v Holešovicích, na Kulaťáku v Dejvicích i na vinhoradském Jiřáku. Od 20. března pak budou k dispozici i na Pankráci před OC Arkády. Najdete tu všechny své oblíbené pochoutky i nové dodavatele a zboží.
Můžete se těšit na své oblíbené prodejce, ale i na novinky, které pro vás organizátoři trhů připravili. Na trzích je jako v předchozích letech k dostání čerstvá zelenina, ovoce, dobré uzeniny, drůbeží maso, mléko a mléčné výrobky, vajíčka, květiny a sazeničky, dobré pečivo, houby, česká a moravská vína, za studena lisované české oleje, koření, sladkovodní ryby, pivo, české knedlíky, mošty nebo med a medové výrobky.
 

Oblíbené tržiště Náplavka

Farmářské tržištěNa Náplavce Rašínova nábřeží můžete už od února nakupovat každou sobotu od 8 do 14 hodin. K dispozici je zelenina, ovoce, čerstvé maso z českých farem, uzeniny z malých rodinných řeznictví, dobré pečivo, vajíčka z domácích chovů či poctivá kuřata a chlazené domácí těstoviny.

Nejbližší trh bude opět v sobotu 7. března. Začala postní doba a proto si v sobotu přijďte pro svou dávku microgreens neboli mladých rostlinek hrášku, ředkvičky nebo slunečnice jako skvělé součásti salátů a také posypky na chleba s máslem?

Tržiště NáplavkaNa Náplavku se po zimní pauze vrací první zelenina. Dovezou jí z Ovčár a tak můžete opět nakoupit mrkev, celer a petržel na vývar a dozásobit se cibulí a česnekem. Čerstvé sladkovodní ryby vozí už jedenáctou sezónu na Náplavku pan Jiří Vacek, tentokrát můžete vybírat mezi kapry, amury, štikami, sumci a pstruhy. Jeho stánek najdete u výtoňského sjezdu u limnigrafu. K zakoupení bude také maso v biokvalitě nebo grilované klobásky či zvěřinové salámky. Vajíčka z volného výběhu už k běžnému nákupu na Náplavce neodmyslitelně patří. Pořídit můžete také chutné houstičky, koláče a poctivé kremrole. Radost si udělejte jarní květinovou vazbou, skleněnou vázou nebo drobným šperkem u rukodělných výrobců. Od 11 do 13 hodin budou hrát Delta Blues Jam.
 

Na Heřmaňáku bez igelitek

Farmářský trhKaždou sobotu se také konají trhy na Heřmaňáku v Holešovicích, který má podtitul "trh bez igelitek". Podpořit tuto ekologickou myšlenku můžete tím, že budete nakupovat do vlastních tašek.

A co můžete nakoupit? Kvalitní a čerstvé potraviny přímo od farmářů, v bio i nebio kvalitě (mléko a mléčné výrobky, maso a dobré uzeniny, zeleninu, řezané byliny, ovoce, houby, koření, cukrovinky, mošty, med, oleje, pečivo a chléb, domácí vajíčka od slepic s výběhem, nakládanou zeleninu, květiny, víno, pivo, různé lahůdky, můžete se tu i najíst, napít a dát si skvělou kávu. Trh je otevřený od 9 do 14 hodin.
 

Vše potřebné na Kulaťáku

Farmářské trhyOd 7. března také začaly oblíbené trhy na Vítězném náměstí v Dejvicích, zvaném Kulaťák. Probíhají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Na trzích na Kulaťáku můžete nakoupit v podstatě vše potřebné na celý týden a zároveň si dát dobré jídlo, dobrou kávu a popovídat se sousedy, s farmáři či známými a kamarády.

Máte možnost ochutnat z nabídky Farm menu grilovaná masa z českých chovů, polévky, pravé hamburgery, pravé těstoviny od Itala Alexe, palačinky od Galetky nebo chorvatské grilované ryby.
 

Farmářské dobroty na Jiřáku, letos bez plastů

Trh Jiřák květinyTrhy na náměstí Jiřího z Poděbrad nabízejí ke koupi osvědčené uzeniny od malých uzenářů, kváskový chléb i regionální pečivo, čerstvé sýry, máslo, ryby, maso, med, ale třeba také keramiku nebo rukodělné výrobky spojené s gastronomií. Nechybí ani pestrý výběr nakládané zeleniny, marmelád a jiných zavařenin a také jablečné, hruškové a višňové křížaly. Pro silné zdraví budou k dostání sirupy z bylin.
Také zde prodejci prodávají zboží bez plastů. Co to v praxi znamená?

Trh JiřákSvé výrobky vám prodají ve stoprocentně rozložitelných taškách z kukuřičného škrobu. Tyto tašky se nepodílí na nárůstu množství odpadu, a pro přírodu tak nepředstavují žádnou hrozbu. Plastové kelímky opět nahradí bio kelímky společně se zálohovanými, které je možné opětovně používat. Skvělý způsob, jak omezit spotřebu plastů, je také nošení vlastních nákupních košíků nebo plátěných tašek. Trhy na Jiřáku jsou otevřeny každou středu až pátek od 8:00 - 18:00 hodin a každou sobotu od 8:00 - 14:00 hodin.
 

Malé trhy Hradčanská

Trh HradčanskáMalé trhy Hradčanská jsou místem, kde můžete pravidelně nakoupit lahodné lokální potraviny od výrobců a pěstitelů z celé České republiky. Mimo sezonu pro vás provozovatelé vybírají malé zahraniční dodavatele, kteří zdejší sortiment obohatí o produkty s jasnými původem a farmářským charakterem.

Naleznete zde ovoce, zeleninu, pečivo, maso, uzeniny, ryby, květiny, mošty, džemy, med, houby, koření, víno, vejce, mléčné výrobky, sýry a další dobroty od českých producentů, ale představí se také zajímaví zahraniční hosté například v podobě mořských ryb, italských oliv, nebo slovenských sýrů.

Trh je kompletně bez plastů. Pokud si zde koupíte bavlněnou ekotašku přispějete 30 Kč neziskové organizaci Oceán dětem. Ta s vaší pomocí čistí pláže v Indonésii a zachraňuje mořské želvy. ​Trhy najdete u výstupu z metra Hradčanská, za kolejemi směrem k ulici Dejvická. Trhy jsou zde od pondělí do pátku vždy od 8:00 do 18:00 hodin.
 

Trh na Tyláku od 15. března 2020

Farmářské tržištěDalším místem, kde je možné nakoupit čerstvé a kvalitní zboží přímo od farmářů, je tržiště Tylák, neboli náměstíčko u stanice metra I. P. Pavlova. Zde se trhy konají každý všední den od 8 do 18 hodin. Letošní trhy začnou opět fungovat od 15. března a potrvají do 15. listopadu 2020.

Bude na vás čekat 22 stánků se skvělým sortimentem a bohatým občerstvením. K dostání tak opět budou čerstvé farmářské potraviny - ovoce, zelenina, pečivo, maso, uzeniny, ryby, květiny, mošty, džemy, med, houby, koření, víno, vejce, mléčné výrobky, sýry a další dobroty od českých producentů.
Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

6.2.
31.12.
Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků. Farmářské trhy Náplavka ani po deseti letech fungování nepřestávají pracovat na zlepšování tržiště.

Trhy na Heřmaňáku

16.1.
31.10.
Trhy na Heřmaňáku

Malý farmářský trh na Řezáčově náměstí. Výjimečný je tím, že na něm nenajdete žádné mikrotenové sáčky ani igelitové tašky. Na zeleninu a ovoce vám zapůjčí proutěný koš a po zvážení si uložíte do svých obalů, nebo papírových sáčků...

Malé trhy Hradčanská

Malé trhy Hradčanská

Malé trhy Hradčanská jsou místem, kde můžete pravidelně nakoupit lahodné lokální potraviny od výrobců a pěstitelů z celé České republiky. Mimo sezonu pro vás provozovatelé vybírají malé zahraniční dodavatele, kteří zdejší sortiment obohatí o produkty s jasnými původem a farmářským charakterem.

Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.

Farmářské trhy na Kubáni

16.1.
20.3.
Farmářské trhy na Kubáni

Vaši farmáři a prodejci už se na vás těší. V sobotu má být mrazivo, přesto Kubáň ožije.