!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Farmářské trhy na Jiřáku 2020
Farmářské trhy na Jiřáku 2020
"> "> "> ">
22.4.
26.12.
+ Přidat foto
Lidová řemesla a trhy

Farmářské trhy na Jiřáku 2020

Kdy 22. duben 2020 – 26. prosinec 2020
Trhy na Jiřáku pokračují další sezónou. Obyvatelé Vinohrad, Žižkova a blízkého i vzdáleného okolí tak mohou nakupovat na oblíbeném trhu sezónní potraviny. Nebude chybět kvalitní čerstvé pečivo, sirupy, med, koření, sušené byliny, marmelády a další lokální potraviny zimní sezóny.
Farmářské trhy se konají přímo v srdci náměstí Jiřího z Poděbrad na Praze 3. Můžete zde nakoupit čerstvou zeleninu a ovoce, bioprodukty i ruční výrobky. Najdetet u lokální zemědělce, malochovy, ale hlavně kvalitu a přátelskost.

Od středy do pátku je trh otevřen mezi 8. a 18. hodinou a v sobotu od 8 do 14 hodin. Provozní doba trhu bude během dubna od 09:00 do 18:00 hodin (středa, čtvrtek a pátek) a od 09:00 do 14:00 hodin v sobotu. Kromě toho se během roku pořádá také celá řada tematických akcí, které jsou vždy součástí trhů. Sobotní program trhů je doplněný o kulturní vystoupení.

Farmářské trhy Jiřák se snaží dohnat světové trendy, které vedou k šetření naší planety. Proto od jara 2019 nedostate salám do klasického igelitového sáčku, ale do eko-tašky z kukuřičného škrobu. Ty se nepodílí na nárůstu množství odpadu, a pro přírodu tak nepředstavují žádnou hrozbu. Navíc se s se s nimi lépe manipuluje, jsou pevnější a také vizuálně mnohem přitažlivější. Stejné to je s jednorázovými plastovými kelímky, ani ty u nás na trhu nejsou vítané.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 4. 2020