!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Exkurze na letištích nabízí Praha, Ostrava, Pardubice i Benešov
Exkurze na letištích nabízí Praha, Ostrava, Pardubice i Benešov
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Exkurze na letištích nabízí Praha, Ostrava, Pardubice i Benešov

Vydáno 22. února 2020
Prohlídky odbavovacích a příletových hal, ukázky prací hasičských záchranných sborů, odmrazování letadel anebo uklízení letištních drah, s tím vším – a mnoha dalšími detaily – vás seznámí exkurze do zákulisí několika letišť. Kam se na ně můžete vypravit?

Prohlídky Letiště Václava Havla v Praze

LetadloNěkolik různě zaměřených prohlídek včetně fotoexkurze pro lovce atraktivních záběrů, ale také speciální trasy zaměřené na zimní provoz nebo prohlídky o jarních prázdninách nabízí už řadu let Letiště Praha. Jsou nesmírně oblíbené a zájem o ně rozhodně neklesá. Obsah jednotlivých prohlídkových okruhů si předem nastudujete na webových stránkách, nejpozději 24 hodin předem si rezervujete termín prostřednictvím formuláře, počkáte na potvrzení rezervace a pak už stačí v příslušný den s předstihem čtvrt hodiny dorazit na příslušné místo.

Prohlídky trvají zhruba dvě hodiny a můžete se na ně vypravit i s dětmi od tří let. Ceny? 220 Kč pro dospělé, 110 Kč pro děti, studenty a seniory a 460 - 560 Kč pro celou rodinu. Navíc letištní plochu a přílety a odlety letadel můžete sledovat také z vyhlídkových teras a vyhlídkových valů. Kdo by odolal?
 

Jak to chodí na Letišti Ostrava?

Bratři Žurovcové, regionální letečtí průkopníci, kteří na loukách mezi Mošnovem a Albrechtičkami prováděli před první světovou válkou své první letecké pokusy, by dnešní Letiště Leoše Janáčka Ostrava asi nepoznali. S jeho historií a hlavně současností vás seznámí exkurze, které si můžete objednat každý rok od začátku listopadu do 20. dubna.

Prohlídky probíhají pouze v pracovních dnech, trvají asi hodinu a půl a za celou skupinu (nanejvýš 30 lidí) zaplatíte rovnou tisícovku. Pozor, nepouštějí sem děti, kterým ještě nebylo pět let!
 

Na pardubickém letišti se podíváte do haly i ven

Také v Pardubicích se můžete podívat do zázemí místního letiště a zjistit, co všechno je potřeba zařídit, aby se cestující pohodlně dostali do letadel, aby zavazadla byla naložená do správných strojů a jak se letadla ze země navádějí. Letiště nabízí dva okruhy prohlídek, první vás seznámí s odbavovací halou a bezpečnostními kontrolami, druhý ukáže provoz na odbavovací ploše a technické zázemí včetně stanoviště letištních hasičů.

Prohlídku pro skupinu 4 až 30 osob si objednáte e-mailem, v němž uvedete požadovaný termín a počet osob, za jednu exkurzi zaplatíte celkovou cenu 1 000 Kč.
 

Nahlédnutí na letiště v Benešově

letiště benešovVeřejné vnitrostátní letiště Benešov leží v krásné přírodě Středočeského kraje mezi městečky Bystřice a Nesvačily blízko hlavního tahu z Prahy na České Budějovice a jedním z nejživějších aerodromů v České republice. Nabízí vyhlídkové lety, vrtulníky nebo kluzáky, lety horkovzdušným balonem. Pro vážnější zájemce o létání je možnost zde realizovat pilotní výcvik pro získání pilotního průkazu v některé z pilotních škol.

Na objednávku pro zájemce zde pořádají exkurze a jednou ročně se zde koná také tradiční letecký den.
Exkurze na Letišti Ostrava

Exkurze na Letišti Ostrava

Co se děje se zavazadly po odbavení? Kdo uklízí palubu letadla? Dobrá zpráva pro všechny, kteří by rádi odhalili tajemství letištního provozu, a kterým nestačí odpovědi vyhledané na internetu.

Vyhlídkové terasy na letišti Václava Havla v Terminálech 1 a 2

Vyhlídkové terasy na letišti Václava Havla v Terminálech 1 a 2

Najděte si chvilku a navštivte vyhlídkovou terasu, kde uvidíte letadla jako na dlani. Odměněni budete nevšedním pohledem na letištní plochu a letadla na ní.

Exkurze na Letišti Praha - prohlídky se až do odvolání ruší

Exkurze na Letišti Praha - prohlídky se až do odvolání ruší

Letiště Praha ukončilo kvůli ppandemii koronaviru exkurze svého zázemí, a to jak do konce roku 2020, tak i v roce 2021. Až do odvolání se exkurze konat nebudou.

Muzeum letecké a pozemní techniky Vyškov

Muzeum letecké a pozemní techniky Vyškov

Na letišti ve Vyškově najdete expozici letecké a pozemní techniky. Prohlédnete si zde i fragmenty ze sestřelených letounů z 2. světové války vykopané především na území Moravy, a dále zbraně a letecké motory.

Exkurze na Letišti Pardubice

Exkurze na Letišti Pardubice

Co vše je potřeba zařídit, aby se cestující dostal pohodlně do správného letadla a jak se navádějí letadla ze země? To vše a ještě mnohem víc se dozvědí návštěvníci exkurze na letišti v Pardubicích.

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi nabízí návštěvníkům nevšední podívanou na historii letectví. Sbírka více než 25 letadel se skládá z historických i současných strojů.

Letiště Benešov

Letiště Benešov

Veřejné vnitrostátní letiště Benešov leží v krásné přírodě Středočeského kraje mezi městečky Bystřice a Nesvačily blízko hlavního tahu z Prahy na České Budějovice a jedním z nejživějších aerodromů v České republice. Provozuje ho příspěvková organizace města Bystřice.