Úvod > Aktuality > Exkurze na letištích nabízí Praha, Pardubice i Karlovy Vary
Exkurze na letištích nabízí Praha, Pardubice i Karlovy Vary
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Exkurze na letištích nabízí Praha, Pardubice i Karlovy Vary

  • Vydáno7. dubna 2022
Prohlídky odbavovacích a příletových hal, ukázky prací hasičských záchranných sborů, odmrazování letadel anebo uklízení letištních drah, s tím vším – a mnoha dalšími detaily – vás seznámí exkurze do zákulisí několika letišť. Kam se na ně můžete vypravit?

Prohlídky Letiště Václava Havla v Praze

LetadloNěkolik různě zaměřených prohlídek včetně fotoexkurze pro lovce atraktivních záběrů nabízí už řadu let Letiště Praha. Jsou nesmírně oblíbené a zájem o ně rozhodně neklesá. Obsah jednotlivých prohlídkových okruhů si předem nastudujete na webových stránkách, nejpozději 24 hodin předem si rezervujete termín prostřednictvím formuláře, počkáte na potvrzení rezervace a pak už stačí v příslušný den s předstihem čtvrt hodiny dorazit na příslušné místo.

Prohlídky trvají zhruba dvě hodiny a můžete se na ně vypravit i s dětmi od tří let. A kolik prohlídy stojí? Pro dospělé 220 Kč, pro děti, studenty a seniory 100 korun, rodinné vstupné vyjde na 460 Kč pro celou rodinu. Milovníci letadel se mohou na aeroplány podívat také z několika volně přístupných vyhlídek. Vyhlídková terasa je k dispozici na Terminálech 1 a 2, další možností je návštěvna vyhlídkových valů u obcí Kněževes a Hostivice.
 

Na pardubickém letišti se podíváte do haly i ven

Také v Pardubicích se můžete podívat do zázemí místního letiště a zjistit, co všechno je potřeba zařídit, aby se cestující pohodlně dostali do letadel, aby zavazadla byla naložená do správných strojů a jak se letadla ze země navádějí.

Prohlídka letiště Pardubice je možná po předchozí dohodě. Minimální počet ve skupině jsou 4 návštěvníci.
Poplatek za skupinu do 20 osob je za 2 000 Kč. U skupiny větší než 20 osob je poplatek individuální. Žádost o exkurzi pošlete na e-mail: eba@airport-pardubice.cz nebo využijte formulář na webových stránkách letiště.
 

Jak to chodí na letišti v Karlových Varech

exkurze letiště Karlovy VaryNa Letišti Karlovy Vary je možné se během exkurze blíže seznámit s hlavními činnostmi a službami mezinárodního letiště s tzv. vnější Schengenskou hranicí, které umožňuje i odbavení cestujících a letů mimo území Schengenské dohody. Uvidíte v detailu vybavení a službu bezpečnostního odbavení osob před odletem, moderní hasičskou stanici a prostředky pro zásah v areálu letiště v případě požáru nebo nehody letadla, techniku pro odbavení letadel a v neposlední řádě i stroje pro údržbu provozních ploch.
 

Muzeum na letišti ve Vyškově

muzeum vyškovNa letišti ve Vyškově najdete expozici letecké a pozemní techniky. Rozkládá na ploše několika hektarů a řadí se k největším expozicím svého druhu v České republice. Exponáty letecké a vojenské techniky jsou nashromážděny z různých vojenských útvarů, přičemž některé vystavené typy letounů se dosud používají. K vidění jsou stíhací, bombardovací, transportní i průzkumná letadla, vrtulníky, letecké motory, vojenská bojová i přepravní technika, dělostřelecké zbraně, protiletadlové zbraně a mnoho dalších. Otevřeno zde mají od dubna do října o víkendech od 10:00 do 16:00 hodin, vstupné stojí 100 Kč pro dospělého a 50 Kč pro děti a seniory.
Muzeum letecké a pozemní techniky Vyškov

Muzeum letecké a pozemní techniky Vyškov

Na letišti ve Vyškově najdete expozici letecké a pozemní techniky. Prohlédnete si zde i fragmenty ze sestřelených letounů z 2. světové války vykopané především na území Moravy, a dále zbraně a letecké motory.

Exkurze na Letišti Karlovy Vary

Exkurze na Letišti Karlovy Vary

Letiště Karlovy Vary nabízí zájemcům, zejména ze strany škol, komentované prohlídky v areálu letiště.

Exkurze na Letišti Pardubice

Exkurze na Letišti Pardubice

Co vše je potřeba zařídit, aby se cestující dostal pohodlně do správného letadla a jak se navádějí letadla ze země? To vše a ještě mnohem víc se dozvědí návštěvníci exkurze na letišti v Pardubicích.

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi

Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi nabízí návštěvníkům nevšední podívanou na historii letectví. Sbírka více než 25 letadel se skládá z historických i současných strojů.

Exkurze na Letišti Praha

Exkurze na Letišti Praha

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Individuální prohlídky se konají o víkendech, skupiny se mohou domluvit na prohlídku i přes týden. Exkurze vás seznámí se současným provozem, leteckými společnostmi a s různými typy letadel.

Vyhlídkové terasy na letišti Václava Havla v Terminálech 1 a 2

Vyhlídkové terasy na letišti Václava Havla v Terminálech 1 a 2

Najděte si chvilku a navštivte vyhlídkovou terasu, kde uvidíte letadla jako na dlani. Odměněni budete nevšedním pohledem na letištní plochu a letadla na ní.