Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Hotel Golden Well s restaurací Terasa U Zlaté studně
Gurmánská turistika

Hotel Golden Well s restaurací Terasa U Zlaté studně

Hotel U Zlaté Studně je původní residence slavného astronoma Tychona Brahe situována do inspirativního prostředí Malé Strany. Nabízí 17 luxusně vybavených pokojů a 2 nádherné apartmány odrážející historii doby císaře Rudolfa II. Hotel okouzlí nejen nádhernými výhledy, ale také vyjímečným servisem.
Zlatá Studna se nachází na Malé Straně přímo pod hradbami Pražského hradu, vedle palácových zahrad a v těsné blízkosti budov parlamentu. To činí tento hotel tichým, bezpečným místem, jen pár kroků od největších pražských památek. Hoteloví hosté mohou využít v letních měsících soukromý vchod císaře Rudolfa II. do zahrad Pražského hradu.

Všechny hotelové pokoje nabízí našim hostům kouzelné výhledy na Prahu. Rustikální nábytek známé firmy Richelieu spolu s elegantním zařízením zvýrazňují dojem historie a bohatství dob minulých. Pohodlné pokoje hotelu U Zlaté Studně skýtají romantický výhled na pražské střechy nebo do Královských zahrad a jsou vybavené klimatizací, minibarem a satelitní TV. V koupelně najdete vířivou vanu, župany a přezůvky. Hosté jsou vítáni přípitkem s k dispozici je bezplatná služba čištění obuvi. Samozřejmostí ke bezplatné Wi-Fi připojení, půjčovna DVD disků, zabalení a vybalení zavazadel nebo večerní rozestlání postele.

Ve 4. poschodí se nachází restaurace zdobená v elegantním stylu s renesančními prvky. Z otevřené terasy hotelu U Zlaté Studně se hosté mohou kochat úchvatnými výhledy.
 

Restaurace Terasa U Zlaté Studně

V restauraci Terasa U Zlaté Studně si vychutnáte mimo výborného jídla také krásné panoramatické výhledy na Prahu. Intimní prostory restaurace nabízejí 35 míst, v letních měsících otevřená střešní terasa má kapacitu 45 míst. Dopřejte si jedinečný gurmánský zážitek. Šéfkuchař Pavel Sapík se jako člen národního týmu ČR pyšní zlatou medailí ze světového šampionátu v Singapuru.
 

Provozovatel

Hotel U Zlaté Studně

U Zlaté Studně 166/4
118 00 Praha 1
Tel.:
+420 257 011 213
Email:
hotel@goldenwell.cz
WWW:
www.goldenwell.cz
GPS:
50,090843 14,404583
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Poznámka:Cena za pokoj se liší dle typu pokoje, cca od 310 EUR (8100 Kč/noc)

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Mamuti v muzeu

Pravěk ovládne Valdštejnskou ulici na Malé Straně. Doprovodná akce k výstavě Pravěk, k tabuli! Jak si pračlověk cestu do škol našel
Praha 1, Praha

Pravěk, k tabuli! Jak si pračlověk cestu do škol našel

Krátkodobá výstava představuje veřejnosti historii výuky o našich nejstarších dějinách.
Praha 1, Praha

Sv. Valentýn na Pražském hradě aneb kunsthistorická přednáška a degustace vín

Užijte si svátek zamilovaných jinak: nechte se inspirovat uměleckým vyjádřením lásky, vychutnejte si vína ze zámeckého vinařství Lobkowicz Roudnice i panoramatický výhled z Pražského hradu.
Praha 1, Praha

Novokřtěnci a jejich keramické řemeslo – výstava v Lobkowiczkém paláci

Máte rádi keramiku? Pak si nenechte ujít naši krátkodobou výstavu nazvanou Novokřtěnci a jejich keramické řemeslo, kterou v rámci stálé expozice budete moci shlédnout do 28. února 2023. Kromě jiného v rámci výstavy a prezentace se dozvíte, čím je charakteristický druh keramiky zvaný fajáns.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Ledeburský palác v Praze – sídlo NPÚ

Barokní palác se nachází na Valdštejnském náměstí na pražské Malé Straně. Tato kulturní památka České republiky je současně i sídlem Národního památkového ústavu. Na palác navazuje terasová Ledeburská zahrada stoupající až ke zdi zahrad Pražského hradu.
Praha 1, Praha

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského

Expozice národního pedagogického muzea je zaměřena na historii vzdělanosti českého národa od středověku až po současnost. Obdivovat zde můžete unikátní školní pomůcky, učebnice, staré tisky a mapy. Součástí expozice je i školní kabinet, písařský koutek a psaní hlaholicí.
Praha 1, Praha

Prohlídky Senátu Parlamentu České republiky ve Valdštejnském paláci

Senát Parlamentu ČR sídlí v Praze 1 na Malé Straně a patří mu tři paláce: Valdštejnský, včetně Valdštejnské zahrady, Kolovratský a Malý Fürstenberský palác. V opravdu reprezentativních prostorách těchto paláců se konají pravidelné prohlídky, které určitě stojí za návštěvu.
Praha 1, Praha

Lobkowiczký palác na Pražském hradě

Lobkowiczký palác v areálu Pražského hradu doposud vlastní starobylý panský rod Lobkowiczů. Vystřídalo se zde mnoho členů rodu a několikrát byl palác rodině odebrán. Po jeho navrácení zde Lobkowiczové zřídili rodinné muzeum, které je díky své povaze nejen českým, ale i evropským unikátem.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

U Hrocha

Pivnice U Hrocha. Městskému ruchu skrytá malostranská pivnice, která se během své relativně krátké existence stala kultovní hospůdkou.
Praha, Praha

Augustine Restaurant

Přijďte si vychutnat unikátní kulinářský zážitek do překrásných historických prostor restaurace Augustine, která představuje klidnou oázu na Malé Straně.
Praha 1, Praha

Augustine Hotel na Malé Straně v Praze

Pětihvězdičkový hotel Augustine v Praze na Malé straně se nachází mezi Pražským Hradem a Karlovým mostem. Původně v jedné z budov dnešního hotelu býval středověký klášter a díky rozsáhlé rekonstrukci se jej podařilo přestavět na hotel na nejvyšší úrovni.
Praha 1, Praha

Střelák – letní scéna Malostranské besedy

Střelecký ostrov nebo také Střelák – klid, láska, umění, dobré jídlo, pití a výtečná káva na nejlepším ostrově v Praze přímo mezi Národním divadlem a Újezdem.
Praha 1, Praha