Úvod > Co chcete dělat? > Rezervace Bororo v Zoo Praha
Zážitky

Rezervace Bororo v Zoo Praha

Pražská zoo nově nabízí odpočinkovou a herní zónu pro rodiny s dětmi – Rezervaci Bororo. Součástí areálu je netradiční herní prvek s motivy amazonské vesnice, amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat a kavárna. Herní zónu najdete ve venkovních prostorech Pavilonu velkých savců v dolní části zahrady.

Smyslem Rezervace Bororo v Zoo Praha je přiblížit dětem atmosféru života obyvatel pralesa, stromových domů, amazonské vesnice. Nejvýraznějším prvkem a hlavní atrakcí je netradiční zpracování víceúrovňové dětské stavby, která se s motivy indiánské domorodé vesnice vymyká běžnému ztvárnění obdobných staveb.

Jedná se o obrovský herní systém, sestavený z mnoha drobných domečků, které jsou vzájemně propojeny žebříky, schůdky, stupátky a provazy. Každá jednotlivá úroveň herního komplexu je nositelkou speciální atmosféry, barevnosti a doplňkových prvků. Tvůrci návrhu jsou mladí výtvarníci Jakub Nepraš a Matěj Hájek.

V areálu Bororo vznikl i speciální prostor pro ukázky cvičení se zvířaty. Pro hlavní sezónu jsou zde plánována dvě představení denně, a to vždy od 10.30 a 14.30 hodin. V každém představení se objeví alespoň čtyři druhy zvířat, z toho minimálně dva tzv. velkého rozsahu, tedy s pohybem na velkém prostoru, ideálně i nad diváky (káňata, nosáli), nebo po velké ploše scény (lama, prasátko, liška, později dikobraz). Program bude zajišťován se 14 zvířaty devíti druhů.

Součástí nově vybudovaného prostoru, je kavárna Amazonie a působivý amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat. V sousedství Rezervace Bororo budou moci návštěvníci Zoo Praha obdivovat nový pár mravenečníků velkých (Myrmecophaga tridactyla), kteří přicestovali do Prahy ze Španělska a Polska.

Zobrazit více