Úvod > Aktuality > Dozvuky Vánoc v Zoo Praha – přijďte za zvířaty na Tři kále
Dozvuky Vánoc v Zoo Praha - přijďte za zvířaty na Tři kále
"> "> Štedrý den v Zoo Praha ">
Příroda

Dozvuky Vánoc v Zoo Praha – přijďte za zvířaty na Tři kále

  • Vydáno3. ledna 2020
V sobotu i v neděli budou probíhat komentovaná krmení a setkání, během nichž se dozvíte zajímavosti například o zebrách bezhřívých. Po oba dny nebudou chybět ani večerní prohlídky s průvodcem. V pondělí 6. ledna 2020 potkáte v zoo tradiční tři krále, kteří budou rozdávat dárky dětem.
Zoo Praha připravuje na víkend 4. a 5. ledna 2020 speciální tříkrálový program. Po celý den v sobotu i v neděli budou probíhat komentovaná krmení a setkání. Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Ve 14:00 hodin jste srdečně zváni k návštěvě Afrického domu, kde se dozvíte zajímavosti o zebrách bezhřívých. Od 17 do 18:30 hodin pak čeká na příchozí večerní prohlídka s průvodcem. Upozorňujeme však, že na prohlídku je nutné se předem objednat na webu zoo.
 
zebraV pondělí 6. ledna budou po zoo chodit tři králové v maskách a rozdávat drobné dárky dětem. Družinu tří králů bude možné potkat od 10:00 do 14:00 hodin. Ve 13:00 hodin proběhne za přítomnosti králů speciální komentované krmení u velbloudů. Nejběžnější jednorázové vstupné je pro dospělé 200 Kč, rodiny (2 dospělí + 2 děti, 3 – 15 let) 600 Kč, děti, 3 -15 let 150 Kč, děti do 3 let zdarma. Pokladna u hlavního vchodu je otevřená denně, jižní a severní pokladny se otevírají v době víkendů, svátků a prázdnin. Aktuálně je otevřeno od pondělí do neděle 9:00 až 16:00 hodin. Vstupné na večerní prohlídky je 200 Kč pro děti a 300 Kč pro dospělé.
 

První mláďata roku 2020 v Zoo Praha: ovce kamerunská a želva tuniská

Ovce kamerunskáNad ránem 1. ledna 2020 přišla v Zoo Praha na svět hned dvě mláďata – beránek ovce kamerunské, na kterého se návštěvníci mohou přijít podívat do Dětské zoo v dolní části areálu, a želva tuniská, jejíž chov v pražské zoo pochází z jedinců zabavených pašerákům.

Stejně jako v minulých dvou letech je i letos prvním mládětem pražské zoo ovce kamerunská, což je zakrslé plemeno ovce domácí. Sameček je spolu s matkou, která už jedno mládě úspěšně odchovala, k vidění v Dětské zoo. V této expozici se selským statkem, kurníky a stájemi mohou návštěvníci některá zvířata krmit a pohladit si je. Ovce jsou součástí Dětské zoo od roku 2005 a obývají společný výběh s lamami.

želva tuniskáJedněmi z posledních mláďat roku 2019 a zároveň prvních přírůstků roku nového jsou želvy tuniské – jedno mládě se vylíhlo 31. prosince 2019, druhé 1. ledna 2020. Želvičky váží cca 10 gramů a měří 3,4 cm. Ve vajíčku byly příčně složené podél švu, který vede prostředkem břicha, a budou se narovnávat několik dní. Inkubační doba při teplotě 31,5°C byla 71 a 72 dní. Želva tuniská patří k nejmenším a nejpestřejším poddruhům želvy žlutohnědé. Latinské jméno želvy tuniské (Testudo graeca nabeulensis) je odvozeno od města Nabeul v severovýchodním Tunisku. Současné molekulární výzkumy naznačují, že mimo Tuniska a nejzápadnějšího cípu Alžírska obývá tato želva ostrůvkovitě také Sardinii a Sicílii. Do těchto evropských lokalit byla zřejmě rozšířena Kartáginci nebo Římany v antické době. V současnosti jde bohužel o druh, který bývá často nabízen ke koupi turistům, zejména v severní Africe. Ostatně i matka obou nynějších mláďat byla zabavena pašerákům na pražském letišti.
Rezervace Bororo v Zoo Praha

Rezervace Bororo v Zoo Praha

Pražská zoo nově nabízí odpočinkovou a herní zónu pro rodiny s dětmi – Rezervaci Bororo. Součástí areálu je netradiční herní prvek s motivy amazonské vesnice, amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat a kavárna. Herní zónu najdete ve venkovních prostorech Pavilonu velkých savců v dolní části zahrady.

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Stezka nad pražskou Zoo vede od voliéry dravců po rozhlednu Obora. Cestou vás uchvátí netradiční výhledy na Prahu, zajímavá je také geologická expozice přibližující zajímavé prostředí, kterým stezka prochází.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.