Úvod > Co chcete dělat? > Noční výprava s termokamerou v Zoo Praha
Noční výprava s termokamerou v Zoo Praha
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Noční výprava s termokamerou v Zoo Praha

Zoo Praha nabízí jako jediná na světě zážitkový program "Noční výprava s termokamerou". Jedná se o sledování zvířat skrze termovizní monokulární kameru, noktovizor, speciální vojenskou termovizi i UV světlo.
Zoo Praha láká na prohlídku zoo v čase, kdy denní zvířata vyhledávají úkryt a na scénu přichází soumrační a noční živočichové. My lidé se ve tmě orientujeme špatně a světla svítilen nám nedovolí zcela proniknout do tajemné atmosféry noci. Proto vám nyní pražská zoo nabízí jedinečnou možnost podívat se pomocí vyspělých technologií na to, co nám ze života zvířat po setmění zůstává běžně skryto.

Podívejte se na zvířata, která běžně potkáváte v zoo netradičně a odhalte tajemství hospodaření s teplem. Při této večerní prohlídce účastníci spatří fenomény pojící se s termoregulací zvířat. Proč zvířata nepřekvapí teplo ani zima? Jak izoluje medvědí srst nebo ptačí peří? Jedinečná prohlídka s odborným průvodcem zodpoví všechny vaše dotazy a ukáže vám zvířata úplně z jiného úhlu. Pod termokamerou září Zoo Praha všemi barvami!

Zlatého hřebu se návštěvníci dočkají na závěr prohlídky u plameňáků, kde je umístěna speciální vojenská termokamera. Ta je určena k vyhledávání cílů a k navádění střel, ale v Zoo Praha je namířena na plameňáky – a díky její mimořádné citlivosti mohou návštěvníci krásně sledovat, jak jim noha, na níž stojí ve vodě, postupně vychládá, až ji vystřídají za druhou, prohřátou, kterou měli doposud schovanou pod tělem.

Zážitkový programZoo Praha trvá zhruba hodinu a půl a během něj se návštěvníci na vlastní oči seznámí s detaily termoregulace různých druhů zvířat i s jejich způsobem života po západu slunce. Program je možný pouze na objednání.


Průběh programu:

Každý účastník má sám pro sebe po dobu programu k dispozici termovizní monokulární kameru. Během prohlídky s odborným výkladem si budete dále moci zapůjčit noktovizi, která je založena na principu nočního vidění. Jedná se o profesionální přístroje využívané záchranáři a armádou v náročných podmínkách (mlha, tma, kouř, hustý lesní porost). Pomocí těchto zařízení je možné zvíře pohodlně sledovat až na vzdálenost 70 m.
 
Na závěr prohlídky se sejdeme na stanovišti, kde budeme večerní zoo pozorovat pomocí speciální vojenské termovizní kamery. Ta umožňuje detekovat zvíře velikosti slona na 11 km, lidskou postavu pak rozliší na 8 km. Je schopna pracovat v teplotním rozpětí od –32°C do +55°C. Má integrované chlazení, dvě externí velké baterie a pomocí vlastní wi-fi sítě může vysílat obraz do externích zařízení (telefony, tablety).  

Zoo Praha je momentálně jediná zoologická zahrada na světě, která disponuje takto komplexní technikou a využívá ji pro zábavně-vzdělávací aktivity.
Zobrazit více

Provozovatel

Zoologická zahrada hl. m. Prahy

U Trojského zámku 3/120
171 00 Praha 7
Tel.:
+420 296 112 267
Email:
eshop@zoopraha.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://eshop.zoo...
GPS:
50,116710 14,411081
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
 

Vstupné

Cena: 1 000 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny