Úvod > Aktuality > Zoo Praha oslaví 91. narozeniny a otevře nový pavilon goril
Zoo Praha oslaví 91. narozeniny a otevře nový pavilon goril
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> Nestárnoucí Zoo Praha oslaví 83. narozeniny "> V rámci programu bude dále udeleno nejvyšší státní vyznamenání prezidenta Mongolské republiky "> V pavilonu Africký dum probehne krest knihy Žirafa na pondelí s Ivanou Chýlkovou
Příroda

Zoo Praha oslaví 91. narozeniny a otevře nový pavilon goril

  • Vydánopřed 18 hodinami
Již 91 let uplyne ve středu 28. září od prvního otevření Zoo Praha. Zoologická zahrada zve na státní svátek své příznivce na komentovaná krmení a hlavně na slavnostní otevření nového pavilonu goril. V Zoo jej najdete jako Rezervaci Dja a zabydlí ho nejen současné pražské gorily, ale i noví primáti – samec Kisuma a samice Duni, dcera slavné Moji. A nejen ti. V největším pavilonu v historii Zoo Praha našla domov celá řada dalších zvířat od gueréz, kočkodanů, osináků až po kaloně, talapoiny či štětkouny.

zoo prahaZoo Praha vás srdečně zve na slavnostní otevření „projektu desetiletí“! Ve středu 28. září, v den 91. výročí Zoo Praha, se poprvé vydáte na cestu kamerunským pralesem, ale také nakoupíte na africkém tržišti, poslechnete si tradiční hudbu, naučíte se základy tamního jazyka koonzime a nasednete do pravého Toulavého autobusu. To vše za účasti představitelů hlavního města a řady známých osobností. Nový pavilon v zoo koncipovali tak, aby návštěvníkům poskytl zážitek cesty Kamerunem. Ostatně pojmenování Rezervace Dja nový areál získal podle oblasti, kde se v Kamerunu Zoo Praha podílí na ochraně přírody. Díky důkladné znalosti tamních reálií se do pavilonu podařilo přenést pozoruhodně věrohodnou atmosféru afrického venkova i tropického deštného lesa.

Rezervaci DjaŽivá zeleň, občasný deštík, reálné zvuky pralesa, velkolepé nástěnné malby, autentické artefakty ve školní třídě i ve stanu strážců nebo vysloužilý Toulavý autobus – to vše vám umožní vlastními smysly poznat prostředí, které gorily obývají v Africe. Objekt navíc poskytuje řadu možností, jak se seznámit s aktivitami na ochranu zvířat přímo v místě jejich výskytu (in situ) a získat pro ně podporu.  Britský znalec zoologických zahrad Anthony Sheridan, který měl možnost pavilon navštívit, prohlásil, že jde o nový etalon kvality v chovu a prezentaci lidoopů. Přijďte se na vlastní oči přesvědčit o jeho slovech a buďte mezi prvními, kdo Rezervaci Dja prozkoumá.
 

Africký program i komentovaní krmení

rezervace DjaBěhem slavnostního dne se můžete těšit například na workshop hry na africké bubny djembe, průvod s hudebníky a tanečníky Batocu, africké tance, čtení Gorilích pohádek, navlékání afrických korálků, tvorbu masek, africké tržiště nebo prohlídky autentického Toulavého autobusu.

Až si nový pavilon prohlédnete, vyrazte na některá komentovaná krmení – ta probíhají pouze o státních svátcích a o víkendech. Zúčastnit se můžete například krmení fenků (v 10:00 venkovní výběh fenků u pavilonu Afrika zblízka), hrabáčů kapských (v 10.30, Africký dům), hyjen čabrakových (v 11.00, vyhlídka u expozice), tučňáků (v 11:00, venkovní expozice), chápanů středoamerických (v 11:00, Opičí ostrovy), 12:00 setkání u goril nížinných, cvičení lachtanů (13:30), setkání u vombatů obecných a ďáblů medvědovitých (ve 14:00 a 15:00, Darwinův kráter – Tasmánie a Austrálie), setkání u slonů (14.30 Údolí slonů – vyhlídka naproti vlkům), krmení lemurů (ve 14:30, Ostrov lemurů), krmení vlků (v 15:15 expozice vlků euroasijských – vyhlídka u sochy Radegasta), kočkovité šelmy (15:30 venkovní výběhy tygrů a lvů).

Zoo Praha slaví 91 let – výroční slavnost založení pražské zoo 2022

28.9.
Zoo Praha slaví 91 let – výroční slavnost založení pražské zoo 2022

Již devadesátýmprvním rokem otevírá Zoo Praha své brány návštěvnické veřejnosti. Za devět dekád své existence prodělala obrovský rozvoj: od malých betonových kotců a ohrad jsme se posunuli k tematickým a prostorným biotopovým expozicím bez viditelných bariér.

Novinky u goril v Zoo Praha – Prozkoumejte Rezevaci Dja

29.9.
9.10.
Novinky u goril v Zoo Praha – Prozkoumejte Rezevaci Dja

Pokud máte rádi gorily ze Zoo Praha, pak jistě víte, že 28. září zoo slavnostně otevírá novu Rezervaci Dja – jejich nový pavilon.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Lanová dráha v Zoo Praha

Lanová dráha v Zoo Praha

Nejkratší lanová dráha v České republice měřící 106 metrů se nachází v Zoo Praha, kde svou atraktivitou zdatně sekunduje i slonům či gorilám. Oblíbená lanová dráha spojuje pavilon goril nížinných a koně Převalského. Jízda trvá dvě minuty a lanovka je schopná přepravit 720 lidí za hodinu.

Údolí slonů v pražské zoo

Údolí slonů v pražské zoo

Půl kilometru dlouhá stezka vinoucí se kolem Údolí slonů je plná zážitků. Vychutnat si můžete nejen jedinečné výhledy na početné sloní stádo, ale i jízdu na unikátním sloním trenažéru, desítky originálních asijských artefaktů, domorodou vesnici, a dokonce i dva svatostánky.

Rezervace Bororo v Zoo Praha

Rezervace Bororo v Zoo Praha

Pražská zoo nově nabízí odpočinkovou a herní zónu pro rodiny s dětmi – Rezervaci Bororo. Součástí areálu je netradiční herní prvek s motivy amazonské vesnice, amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat a kavárna. Herní zónu najdete ve venkovních prostorech Pavilonu velkých savců v dolní části zahrady.