Úvod > Co chcete dělat? > Skanzen slovanského osídlení na Hradišti ve Znojmě

Skanzen slovanského osídlení na Hradišti ve Znojmě

Kultura
Skanzen slovanského osídlení ve Znojmě–Hradišti se nachází v hospodářském areálu u kláštera křižovníků. Hradišťská ostrožna je lidmi osídlena téměř nepřetržitě už od hlubokého pravěku. Nadace svatého Hypolita zde tvoří postupně areál s muzejní expozicí velkomoravského osídlení.
Nadační fond svatého Hypolita v areálu hospodářského dvora proboštství na Hradišti buduje malý skanzen s ukázkou domova starých Slovanů. K vidění je v současné době polozemnice a prostor u příbytku dotváří oplocení připomínající palisádové bariéry hradiště. V plánu je také postavit studnu, typickou pro období starých Slovanů. Bude se jednat o vodu zachycující jímku.

V areálu naleznete infocentrum (v opravené původní bráně) a muzejní expozici. Ta přibližuje bohatou historii Hradiště od hlubokého pravěku. Hlavní pozornost je přitom věnována období největšího rozvoje místa v době od osmého do desátého století, tedy v době Velkomoravské. Expozice obsahují zdejší archeologické nálezy ze sídlištního prostředí i z nově objeveného a zkoumaného velkomoravského pohřebiště.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí