Úvod > Co chcete dělat? > Stará vodárna Znojmo – vodácké centrum s půjčovnou lodí a vodáckým servisem
Letní sporty

Stará vodárna Znojmo – vodácké centrum s půjčovnou lodí a vodáckým servisem

Vodácké centrum Stará vodárna se nachází v údolí řeky Dyje, přímo pod Znojemským hradem, na hranici Národního parku Podyjí. Areál Staré vodárny je ideálním výchozím místem pro splutí řeky Dyje, lze si zde vypůjčit vybavení anebo si odpočinout.
Areál Staré vodárny je ideálním výchozím místem pro splutí řeky Dyje, místem kde si můžete zasportovat a zahrát různé hry, půjčit si loď, něco nového se o vodě dozvědět, nebo se prostě jen občerstvit a popovídat s přáteli.

Vodácké centrum provozuje Vodácký oddíl Neptun Znojmo. Zapůjčením materiálu v půjčovně podpoříte jeho chod. V areálu Centrum Vodárna je možné také přespat ve vlastních stanech. Pro tyto účely lze využít zatravněnou plochu okolo hřišť.
 

Půjčovna lodí a vodáckého vybavení Stará vodárna nabízí:

  • Zapůjčení plastových i nafukovacích lodí s kompletním vodáckým vybavením pro Vaši plavbu
  • Dopravu lodí a materiálu kolem řeky Dyje a na jiné řeky, které si sami vyberete
  • Kompletní servis vašich požadavků dle hesla: "Nic není nemožné, stačí říct."
  • Vodácké výlety a kurzy na českých i zahraničních řekách
  • Možnost domluvení ochutnávky vín ve vinném sklípku v Hrádku
 
V areálu se nachází dvě venkovní hřiště. Jsou to hřiště na beachvolejbal a multifunkční hřiště. Beachvolejbalové hřiště se může pyšnit speciálním pískem dovezeným z Podkrokonoší. Tento písek je prakticky nejkvalitnějším, který se dá u nás na tato hřiště použít. Vrstva písku, která je na hřišti, se pohybuje okolo jednoho metru. Na tomto hřišti si můžete zahrát beachvolejbal, plážový tenis, plážový fotbal a další. Multifunkční hřiště má umělý polyuretanový povrch, který je bezešvý, elastický a protiskluzový. Na tomto hřišti si můžete zahrát tenis, volejbal, nohejbal, malou kopanou a další. Ke hřištím půjčujeme zdarma vybavení k jednotlivým hrám. Samozřejmostí je sociální zařízení u hřišť, včetně sprch (v ceně hřiště).

Ubytování a restaurace v okolí