Úvod > Co chcete dělat? > Cykloturistika na trase Brno – Vídeň
Letní sporty

Cykloturistika na trase Brno – Vídeň

Cyklistická stezka Brno-Vídeň spojuje dvě středoevropské metropole. Prochází převáženě jižní Moravou a dolnorakouské oblasti Weinviertel. Oba regiony jsou proslulé vínem, vinicemi a vinařskou kulturou. Díky množství atraktivních cílů a mírnému terénu jsou ideálním místem pro cykloturistiku.

Samotná stezka, vedoucí z Brna přes Modřice, Židlochovice, Pasohlávky a Nový Přerov k hraničnímu přechodu Hevlín/Laa an der Thaya a dále přes Mistelbach do Vídně, měří více než 130 km. Cyklistická stezka je vedena mimo frekventované silnice po samostatných komunikacích pro cyklisty nebo po méně frekventovaných silnicích III. třídy. Díky mírnému klimatu je možné využít stezku téměř v každou roční dobu.

Na moravském úseku je k dispozici 15 originálních cyklistických odpočívadel s mapou trasy. O cyklistickou stezku pečuje Sdružení cyklistická stezka Brno-Vídeň, v níž jsou sdruženy obce a občanská sdružení působící v koridoru stezky.

Na tuto páteřní trasu cyklostezky navazují další tématické okruhy, které spojují trasu se zajímavými místy v jejím okolí. Tématické okruhy zavedou návštěvníky na místa s mimořádným historickým a prehistorickým významem (Dolní Věstonice, Hradisko, Pouzdřany apod.), do blízkosti vyhlášených ornitologických lokalit v okolí novomlýnských nádrží, mezi vinice, sady a vinné sklípky.

Provozovatel

Cyklistická stezka Brno - Vídeň, dobrovolný svazek obcí

Masarykova 100
667 01 Židlochovice
Tel.:
+420 547 426 013
Email:
info@cyklobrnowie...
WWW:
www.cyklobrnowien.cz
GPS:
49,190980 16,611535
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

8,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Monogram Espresso Bar v Brně

Monogram Espresso Bar v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Spirit bar v Brně

Spirit bar v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
EFI Hostinec Zelňák

EFI Hostinec Zelňák

Brno-střed, Jihomoravský kraj
Café Momenta v Brně na Zelném trhu

Café Momenta v Brně na Zelném trhu

Brno, Jihomoravský kraj