Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Pivovar Březácký sup
Gurmánská turistika

Pivovar Březácký sup

Nejmenší pivovar v České republice se nachází v Březí u Mikulova. Specializuje se na svrchně kvašená piva, která vaří přímo v srdci vinařské oblasti.
Pivovar vaří 12 druhů svrchně kvašených speciálů. Lahvuje do třetinek a balí do sixpacku, kam si můžete vybrat druhy dle chuti nebo dostupnosti v ledničce. I když se ne vždy daří navařit všechny druhy, nejméně 6 druhů má pivovar vždy.

Točené pivo Březácký sup máte možnost ochutnat v jediné hospodě v Česku a najdete ji v centru Mikulova, v Pivnici U devatero řemesel. Toto pivo je v trvalé nabídce a je servírováno s patřičnou péčí. Lahvové pivo mají v Mikulově v Nevinné kavárně, kde vám k stálé nabídce Blonde Ale, APA a IPA, nabídnou i atmosféru centra Mikulov a zázemí příjemné kavárny.
 

Proč SUP?

Modelem stál sup krahujový, který je tak trochu extrémní. Je velmi ohroženým druhem, je to jediný teplokrevný živočich, který létá ve výškách jako dopravní letadla. Jistou podobnost a zálibu v extrémech má i zdejší sládek. Pivovarníci věří, že i díky tomu jsou jejich piva jaká jsou. Mimoto dal sup vzniknout podpisu #SUPHOTAM a mnoho dalším zkratkám i slovním hrátkám, přesně jak to má sládek rád. Super Účinné Pivo, pošilhává po Škodě SUPerb, pokaždé když zákazníci hodnotí pivo z Březí jako SUPer nevědomky používají i jeho jméno.
 

Provozovatel

Březácký Sup

Hlavní 49
691 81 Březí
Tel.:
+420 607 307 107
Email:
sup@pivovart.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.breza...
GPS:
48,815980 16,558272
 
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Otevřené sklepy Bavory

6. ročník festivalu otevřených sklepů v Bavorech.
Bavory, Jihomoravský kraj

Tradiční květnová akce – představení nových vín ve Vinařství Tanzberg

Představení nového ročníku, volná degustace několika desítek vzorků vín a sektů Tanzberg, sekt bar, regionální potraviny, bohatá tombola a živá hudbu.
Bavory, Jihomoravský kraj

Vinný košt v Bavorech

Tradiční košt vín od místních vinařů.
Bavory, Jihomoravský kraj

Degustace archivních vín ve vinařství Volařík

Řízená degustace 8 vzorků archivních vín Volařík proběhne v prostorách Vinařství Volařík v Mikulově 17. 2. 2023. Degustací vás provede Filip Kosek. Počet míst je omezen, vstupenku je nutné zakoupit předem.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Přírodní rezervace Slanisko Dobré Pole

Na fotbalovém hřišti v Dobrém Poli se nachází jedno z nejzachovalejších slanisek v ČR. V zasolených trávnících roste kostřava slanomilná, zblochanec oddálený a hadí mord šedý. Vyskytuje se zde i řada zvláště chráněných druhů.
Dobré Pole, Jihomoravský kraj

Vrch Velká Slunečná u Dolních Dunajovic

Dunajovické kopce tvoří několik vrchů. Jejich dominanta je Velká Slunečná, která z dálky připomíná stupňovitou středoamerickou pyramidu Mayů nebo Aztéků.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Pevnost MJ-S 29 Svah – opevnění v Mikulově

Objekt pevnostního opevnění, jež bylo zařazeno do podúseku Mikulov a patřilo do úseku ŽSV XI. Hrušovany nad Jevišovkou. Jedná se o jediný realizovaný izolovaný pěchotní srub v tomto podúseku.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Národní přírodní památka Dunajovické kopce – pomalu ztracený svět

Mezi jihomoravskými obcemi Březí, Dolní Dunajovice a Brod nad Dyjí se táhne ve směru severojižním úzký pás kopců, jejichž úpatí jsou většinou pokryta vinohrady. Nadmořská výška oblasti však nepřesahuje 285 m n. m.
Dolní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rodinné vinařství Kadrnka v Březí u Mikulova

Již čtvrtá generace vinařů provozuje své vinice ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů.
Březí, Jihomoravský kraj

Vinařství Kňourek

V malebné vinařské vesničce Březí u Mikulova na Jihu Moravy leží rodinné vinařství Kňourek. Hlavním zaměřením našeho vinařství je výroba vysoce kvalitních Moravských vín a poskytování všech služeb souvisejících s poznáváním vín a vinařskou turistikou.
Březí, Jihomoravský kraj

Bunkering – ubytování v bunkru č. 37 v Březí u Mikulova

Toužili jste někdy po přespání ve vojenském bunkru? V Březí u Mikulova se váš sen stane realitou. V bunkru č. 37 najdete útulný pokojíček s kamny, pohodlnou postelí i televizí. Ze samotného bunkru je kousek nádherné město Mikulov s výraznou dominantou – barokním zámkem.
Březí, Jihomoravský kraj

Vinařství Vilavin – výroba vína pomocí gravitace

Vinařství Vilavin v Dobrém Poli u Mikulova je „plně gravitační“ a zřejmě jediné svého druhu u nás. Víno je zde vyráběno velmi šetrněm téměř bez využití čerpadel.
Dobré Pole, Jihomoravský kraj