!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Dálkový přelet bezmotorovým letadlem z Příbrami
Letní sporty

Dálkový přelet bezmotorovým letadlem z Příbrami

Chcete-li zažít opravdovou leteckou misi do neznáma, vydejte se na dálkový přelet v bezmotorovém letadle. Dálkový přelet v kluzáku L13 Blaník pro jednu osobu, doba přeletu přibližně 3 hodiny.
Poletíte se zkušeným pilotem-instruktorem, který má na přeletech nalétány tisíce kilometrů, ale ani to není stoprocentní záruka, že neskončíte nouzovým přistáním na nějaké louce desítky kilometrů od cílového letiště.

Zaručujeme vám ale, že zažijete opravdové sportovní letectví. Vaším společným cílem bude naplánovat přelet s ohledem na meteorologickou situaci tak, abyste doletěli nad předem vybraný otočný bod vzdálený 50 až 100 kilometrů od letiště, vyfotografovali jej a zase se vrátili na místo vzletu. Součástí přípravy bude i nácvik postupů pro případné nouzové přistání, které zejména při plachtařských závodech je celkem běžnou součástí bezmotorového létání.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 10. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí