!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Pohádková země Pičín
Zážitky

Pohádková země Pičín

V malebné krajině na dohled brdských lesů se rozkládá Pičín, vesnička s přibližně pěti stovkami obyvatel, ale bezkonkurenčně největší koncentrací skřítků a jiných pohádkových bytostí v České republice. Z důvodu rekonstrukce je pohádková země uzavřena.
Spisovatelka a výtvarnice Vítězslava Klimtová vytvořila pohádkový svět, ve kterém žijí bytosti, které sama vymyslela a o kterých i píše. Unikátní výstavu najdete přímo u ní doma v Pičíne na Příbramsku. Dvě stě padesát loutek je instalovaných ve sklepě, dvou patrech domu i v Kouzelné zahradě, kde mají skřítci své domky a drak skutečný kamenný hrad.

Hned po vstupu do Pohádkové země upoutá všechny velký drak, který pouští kouř a přivítání si nenechá ujít ani čert český žebravý, který vás pozdraví pěkně způsobně a nahlas. Ve sklepě potkáte čerty, rarášky a jiné obyvatele podzemí. Po cestě zpět do prvního patra nemůžete přehlédnout za otevřenými dveřmi mohutnou vrbu, vlastně babici Vrbici, která vám o sobě něco zazpívá. Nejrozsáhlejší expozicí je galerie - tady nahlédnete například do elfí školy létání nebo čerta jak za vyděšeného výrazu lidí na zemi odnáší Káču do pekla. Na stěnách visí obrazy, které důmyslným nasvícením neustále mění barvu. Rusalky, vodníci i mořská panna na vás čeká v podkroví.

Také na zahradě za domem to pohádkově žije. Ve starých stromech našli své příbytky lesní strašidla, těm menším stačily pařezy a vykotlané kmeny. Nechybí i obří brouci a skřítčí kapela v krytém voze.

Pohádkových zemí postupně paní Klimtová vytvořila víc, další jsou třeba na zámku Konopiště, Berchtold nebo v Klášterci nad Ohří. V Pičíně výtvarnici ale v létě osobně potkáte a můžete si tu koupit a hned nechat podepsat její knihy.

Z důvodu rekonstrukce je pohádková země uzavřena, o znovuotevření Pohádkového domu Pičín budeme informovat.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Rezidence Holšín

Rezidence Holšín

Rosovice, Střední Čechy
Ermi Hotel

Ermi Hotel

Jince, Střední Čechy
Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Obořiště, Střední Čechy