Úvod > Co chcete dělat? > Památník letecké akrobacie – letiště Příbram
Kultura

Památník letecké akrobacie – letiště Příbram

Jediný památník letecké akrobacie na světě. Je věnován českým a slovenským leteckým akrobatům, díky kterým patří naše země po celou stoletou historii letectví k světovým velmocem letecké akrobacie.
javascript:void(0);/*1222235358503*/ Památník je dílem sochaře Jiřího Kubíka a tvoří jej symbolická runway slávy, na které jsou jména českých mistrů letecké akrobacie od štábního kapitána Františka Malkovského až po zatím posledního našeho mistra světa Petra Biskupa, a žulový obelisk vznášející se nad zemí. Obelisk představuje letoun po vzletu a je umístěn v kruhu symbolizujícím kompasovou růžici. Na vrcholu obelisku je vytesána silueta letounu ve vertikálním výkrutu. Jedno křídlo se noří do kamene, zatímco druhé z něj vystupuje. Památník stojí pod řídící věží příbramského letiště na pozadí startujících a přistávajících letounů.

Součástí památníku je expozice o historii a současnosti letecké akrobacie v ČR, která je umístěna v přilehlém leteckém klubu U ocelového ptáka. Pro ty, kteří by po prohlídce památníku chtěli leteckou akrobacii poznat na vlastní kůži, jsou připraveny sportovní akrobatické lety, které je ale třeba objednat předem na telefonu 602 376 840 nebo na adrese www.vyhlidkovylet.cz.
 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Rezidence Holšín

Rezidence Holšín

Rosovice, Středočeský kraj
Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Obořiště, Středočeský kraj
Cukrárna Upekla

Cukrárna Upekla

Příbram, Středočeský kraj