!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Pilotem na zkoušku v Praze - Letňanech

Pilotem na zkoušku v Praze - Letňanech

Zážitky
Neopakovatelný zážitek - vyzkoušejte si být pilotem... Milujete letadla, volnost pohybu či vzrušení? Umíte jednat v krizových situacích? Lákalo by vás sedět v kokpitu a zjistit, o čem to přesně je? Pojďte si vše jen vyzkoušet.

Pilotem na zkoušku Pilotem na zkoušku je zážitková akce, při které si člověk bez jakýchkoliv zkušeností vyzkouší, jaké to je, řídit skutečné letadlo za letu. Vše samozřejmě pod dohledem zkušeného instruktora letecké školy. Vyzkoušíte si, zda máte talent a cit pro řízení letadla a zda dokážete s klidem řešit nouzové situace.

Společně s pilotem naplánujete let, zakreslíte trasu v mapě, zkontrolujete aktivaci vzdušných prostorů, naprogramujete palubní přístroje, zjistíte aktuální meteorologické podmínky, provedete předletovou prohlídku letadla, poslechnete si, jak vyžádat povolení ke startu. Odposlechnete správnou frazeologii při komunikaci s řídící věží. Jako druhý pilot zkontrolujete předletové úkony po kapitánovi letadla.

Při letu budete plnit funkci 2. pilota a budete řešit krizové situace

Po obdržení povolení narolujeme na dráhu. Poslední kontrola přístrojů. Motor na plný výkon, akcelerace rychlosti a odlepení od země... letíme.

Po startu budete mít na starosti navigaci letadla. K dispozici budete mít pouze mapu a kompas

Let včetně mezipřistání je naplánován na přibližně jeden a půl hodiny a každý účastník bude vždy minimálně po 20 minutách plnit simulovanou funkci 2. pilota na pravém předním sedadle vedle kapitána. Přistaneme na 2 dalších letištích, kde se posádka vystřídá. Celkem poletíte hodinu. Po návratu na letiště uděláme poletový briefing, probereme celý let a zážitky. Povíme si o létání vše, co vás bude zajímat. Létáme i s ultralehkými letadly a vrtulníky.

Letiště:

  • Praha - Letňany (LKLT)
  • Brno - Tuřany (LKTB)
  • Ostrava - Mošnov (LKMT)

Darujte tento zážitek svému partnerovi, kamarádovi - dárkový poukaz obdržíte emailem nebo poštou. Platí pro akce ve všech termínech a místech. Obdarovaný po obdržení certifikátu vyplní rezervaci (dle pokynů na certifikátu) a uvede číslo poukazu. Dárkový poukaz je platný 1 rok.

Vhodný dárek pro klienty nebo pro stmelení pracovního kolektivu. Akci zabezpečujeme v individuálních termínech také jako team building aktivitu pro firmy a větší skupiny zájemců (6 a více osob).

Celý popis
Naposledy změněno: 2. 3. 2020