Úvod > Co chcete dělat? > Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník
Gurmánská turistika

Minipivovar Energon a penzion Nový Rybník

Pivovar Energon nabízí prvotřídní výběr z nefiltrovaných a nepasterizovaných piv. Místní pivo s názvem Baštýř ochutnáte ve zdejší restauraci spolu s českými stálicemi i dobrotami k pivu, kde lze zakoupit rovněž originální pivní sklo.
Pivovar Energon vznikl v rámci rekonstrukce celého penzionu Nový Rybník v březnu 2013. Název piva a logo vzešly z veřejné soutěže, a tak se tu od jara vaří pivo Baštýř. Sládek Petr Králíček používá klasický dvourmutový postup vaření z českého sladu, vody, žateckého chmele a pivovarských kvasnic. Pivu se nechává patřičný čas na kvašení ve spilce a následně mladé pivo dokvašuje a zraje minimálně měsíc v ležáckém sklepě. 

Výčep v restauraci je přímo napojen na pivovarské ležácké tanky, ze kterých je čepován veškerý sortiment zde vyráběných piv. Ochutnat tak můžete nefiltrovanou a nepasterizovanou desítku, jedenáctku a dvanáctku. Restaurace nabízí tradiční českou kuchyni, výběr z minutkových jídel, ale i něco drobného k pivu nebo vínu. Ve všední dny zde naleznete lákavou nabídku poledního menu za výhodné ceny. Na talíři dostanete pokrmy z kvalitních a čerstvých surovin.

Zrekonstruovaná historická budova rybářské bašty nabízí také ubytovací kapacitu 52 pevných lůžek ve 14 nově zařízených pokojích. Vybavení pokojů plně vyhovuje nárokům na dovolenou i obchodní cesty. Všechny pokoje jsou vybaveny novým nábytkem, disponují vlastním sociálním zařízením, LCD televizí a WiFi připojením na internet. K dispozici je 9 čtyřlůžkových pokojů, jeden dvoulůžkový, bezbariérový pokoj a dva čtyřlůžkové apartmány skládající se ze dvou pokojů a společné koupelny s WC. Pro náročné hosty je zde připraven exklusivní podkrovní dvoulůžkový apartmán.

Provozovatel

Penzion Nový Rybník

Obořiště 53
262 12 Obořiště
Tel.:
+420 724 858 626
Tel.:
+420 318 523 562
Email:
penzion@novyrybni...
WWW:
www.novyrybnik.com
GPS:
49,749650 14,143145
 
 

Vstupné

Poznámka:2lůžkový pokoj: 1 150 Kč/noc se snídaní/dvě osoby. Ubytování psa, kočky 150 Kč/noc.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Rezidence Holšín

Rezidence Holšín

Rosovice, Středočeský kraj
Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Dobříš, Středočeský kraj
Cukrárna Upekla

Cukrárna Upekla

Příbram, Středočeský kraj