Úvod > Aktivity & akce > Akce > Komentovaná vycházka mezi dvěma nádražími

Komentovaná vycházka mezi dvěma nádražími

Kdy 28. duben 2018 - 29. prosinec 2018 100. výročí vzniku ČSR
Kdo bude chtít dozvědět se detaily z historie pražské železnice, může se vydat na komentovanou vycházku mezi hlavním a Masarykovým nádražím. Vycházky se konají ve dnech 28. dubna, 19., 20., 26. května, 30. června, 1. července, 28. července, 25. srpna, 8. září, 27. října a 29. prosince od 14 hodin.
Z důvodu omezeného počtu míst je potřeba se dopředu přihlásit na e-mailu bezouska@gr.cd.cz.

Vycházka začne na Masarykově nádraží, kde se návštěvníci dozvědí, jaké problémy museli Pražané řešit, než do města přijel první vlak. Dozvědí se o prvních rocích železničního provozu v českých zemích a navštíví také čekárnu, která byla vybudována přímo pro císaře Františka Josefa.

Cestou mezi dvěma nádražími průvodce ukáže, kudy vedlo městské opevnění, jakou cestou se vozilo do Prahy kutnohorské stříbro, a kde byl pražský šibeniční vrch. Ve Vrchlického sadech budou zastávky u rondokubistického kiosku, plastiky Sbratření a sochy prezidenta Wilsona. Vycházka bude končit na pražském hlavním nádraží, kde skupina navštíví nedávno zrekonstruovanou secesní Fantovu odjezdovou halu, připomene si osobnost Nicholase Wintona a nahlédne do unikátní císařské čekárny, ve které byl například v roce 1918 uvítán prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Vycházka bude doplněna bohatou řadou historických a dobových dokumentů.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 5. 2018

Ubytování a restaurace v okolí