Úvod > Co chcete dělat? > Edison film hub
Gurmánská turistika

Edison film hub

Moderní komorní kino s kavárnou a barem v samotném srdci Prahy vzniklo v objektu bývalé trafo stanice, jen pár kroků od Hlavního nádraží.
Nabízí jak předpremiérové a premiérové tituly, tak starší evropské artové snímky i odborné úvody a přednášky. Každý den je v programu zařazena alespoň jedna English friendly projekce. Mimo běžný program se Edison stává centrem filmových festivalů a přehlídek, kde se naskýtá možnost na speciálních eventech potkat nejen filmové tvůrce.

Je zde také kavárna, která vyzobává ty nejlepší z lokálních dodavatelů, sleduje nejnovější trendy v gastronomii a produkty pro vás připravuje ve stylovém prostředí.

Edisonova transformační stanice, ve které nás najdete, je významnou pražskou funkcionalistickou stavbou. Za první republiky ji na zakázku pro pražské Elektrické podniky postavil špičkový pražský architekt F. A. Libra a po přelomu tisíciletí ji citlivě zrekonstruoval ateliér architekta Ladislava Lábuse. Budova je součástí Pražské památkové rezervace i fondu Unesco.

Provozovatel

Adresa Edison Filmhub

Jeruzalémská 1321/2
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 773 803 428
Email:
kino@edisonfilmhu...
WWW:
https://edisonfil...
GPS:
50,084864 14,431416
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí