Úvod > Co chcete dělat? > Vinný bar Velký vinograf v Praze
Gurmánská turistika

Vinný bar Velký vinograf v Praze

Velký Vinograf, vinárna a vinotéka, na Senovážném náměstí v Praze se specializuje zejména na evropská vína. Pohodový přátelský vinný bar nabízí téměř 800 až 1000 druhů vín z celého světa.

Velký Vinograf najdete na Senovážném náměstí u tramvajové zastávky. Vinný bar nabízí posezení ve velkých moderních prostorách, kde na vás dlouhý bar a velkoformátová okna, ze kterých můžete pozorovat kolemjdoucí, zatímco si vychutnáváte lahodnou sklenku vína.

Nabídka Velkého Vinografu je opravdu pestrá, orientovaná jak na vína z Evropy, tak i na prémiová tuzemská vína. Jedná se o kvalifikovaně vybraná vína ze známých i méně známých evropských terroir. Je možné si objednat láhev, ale také pouze sklenku na ochutnání. Před tím, než je nová odrůda zařazena na vinný lístek, prochází pečlivou interní ochutnávkou. Každý člen personálu je vám tak schopen poskytnout odborné rady.

Vinárna připravuje polední a večerní menu. Studené a teplé pokrmy jsou inspirované vinařským venkovem z oblasti středomoří, doplněné prvky moderní Crossover Kitchen. Součástí menu jsou také sýry a uzeniny, oblíbené delikatesy k vínu. Jídlo je zde bráno hlavně jako doplněk vína, takže se poraďte s číšníkem, zda vaše objednávka dokonale souzní s vaším nápojem.

Velký vinograf získal roku 2014 ocenění "nejlepší wine bar" v nejprestižnější české soutěži Czech Bar Awards, která oceňuje nejlepší podniky České republiky již od roku 2008.

Ubytování a restaurace v okolí

Edison film hub

Edison film hub

Praha 1, Praha
Hotel Andaz Prague

Hotel Andaz Prague

Praha 1, Praha
Hotel The Julius Prague

Hotel The Julius Prague

Praha 1, Praha