Úvod > Kalendář akcí > Svatomartinský přípitek na Vinici sv. Kláry
Svatomartinský přípitek na Vinici sv. Kláry
"> "> "> "> "> "> ">
11.11.
+ Přidat foto

Svatomartinský přípitek na Vinici sv. Kláry

Kdy 11. listopad 2019 11:00 - 17:00 Společenské akce
Již čtrnáctý slavnostní Svatomartinský přípitek můžete zažít 11. listopadu na vinici sv. Kláry. Přesně v 11:11 se zde poprvé otevřou lahve s letošními Svatomartinskými a mladými víny od předních českých i moravských vinařů.
Ve vinotéce sv. Klára si můžete vybrat z kolekcí jedenácti vín, suchých i s vyšším zbytkovým cukrem, z nabídky vinařství Kraus, Školní statek Mělník, Kovács, Trávníček a Kořínek, Hort, Nové vinařství, Kubík a František Mádl. Vinohrad se oděje do podzimních barev a ani bílý kůň nebude. chybět Vinice sv. Kláry se v tento den uzavře až v 17 hodin. Na akci platí běžné vstupné do venkovních expozic Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Milovníci vína by si ani v letošním roce neměli nechat ujít tradiční Svatomartinský přípitek pořádaný trojskou botanickou zahradou na vinici sv. Kláry.  Bez ohledu na to, zda letos do Prahy sv. Martin přiveze sněhovou nadílku, lze s jistotou říci, že návštěvníci vinice sv. Kláry si v den jeho svátku budou moci vychutnat skvělá vína. Podle zvyklostí se v 11 hodin a jedenáct minut na terase vinotéky otevřou první vína ročníku ‚2019 a zájemci tak budou moci zjistit, jak se vydařil.

Mladá a Svatomartinská vína budou ve vinotéce k dispozici pouze do vyprodání zásob, proto s návštěvou vinice neváhejte. Za příznivého počasí bude možno posedět na jedné z teras viničního domku. Pokud by ale svatý Martin v den svého svátku do Prahy přijel v mrazivém hávu a na bílém koni, budou k dispozici venkovní přímotopy a deky nebo bude hřát hořící krb uvnitř viničního domku. Doušek svěžího vína s jedinečným výhledem na panoráma Prahy nebo s pohledem na praskající krb rozhodně stojí za to.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 11. 2019