Úvod > Kalendář akcí > Dýňový podzim v trojské botanické zahradě
Dýňový podzim v trojské botanické zahradě
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
15.10.
31.10.
Přidat foto
Výstavy

Dýňový podzim v trojské botanické zahradě

S příchodem podzimu se do trojské botanické zahrady vrátí oblíbené plody podzimu – dýně.
Podzim sice s sebou přináší ranní mlhy a pošmourné počasí, to ale neplatí pro trojskou botanickou zahradu. Venkovní expozice budou od 15. října do 31. října zdobit různorodé plody dýní pestrých a zářivých barev, které vnesou pozitivní energii i do deštivých dní. Nenechte si ujít tuto jedinečnou výstavu, která představí širokou škálu odrůd i rodů. Dýňová aranžmá se mohou stát inspirací pro vaši vlastní podzimní výzdobu.

Venkovní expozice Botanické zahrady hl. m. Prahy, konkrétně areál Horní zahrady, který se rozprostírá za vchodem od sídliště Bohnice, zdobí různorodé plody dýní zakomponované do tajuplných a strašidelných aranžmá. Hlavní část výstavy je umístěna v expozici Severoamerické prérie a Lesa. Návštěvníci zde najdou obrovské čarodějnické klobouky, čarodějnice, strašidla a duchy. Aranžmá jsou připravena tak, aby se u nich zájemci mohli vyfotografovat. Odpočinout si lze při dýňové dámě nebo tykvových piškvorkách. Výstava představí celou škálu druhů dýní různých velikostí, tvarů a barev, například odrůdy Andělská křídla, Pink, Blue Banana a další. K vidění budou jedny z nejmenších dýní Baby Boo, ale i gigantické dýně Atlantic Giant.
 
Gigantická dýně v Troji
V trojské botanické zahradě se návštěvníkům představí největší česká dýně s hmotností 175 kilogramů. Váha dýně je odhadnuta na základě hmotnostních tabulek – podle velikosti a jedná se o údaje podle posledních měření pěstitele. Je to tedy největší dýně, kterou se na území Česka zatím podařilo vypěstovat. Botanické zahradě ji věnoval Jan Staněk z Horních Bludovic, který se gigantickým dýním věnuje. Kromě rekordní dýně poskytl ještě další dva giganty, které si velikostí s rekordním výpěstkem příliš nezadají. V zahraničí se každoročně konají soutěže pěstitelů těchto obrovských dýní Atlantic Giant a váha těch největších přesahuje tunu. Největší dýni na světě v roce 2021 představil italský farmář, který vypěstoval dýni o váze 1,2 tuny.

Akce je tematicky zaměřená na pohádkové postavy čarodějnic, duchů a strašidel a oslavy Halloweenu. Dekorace připravili studenti České zahradnické akademie Mělník pod vedením Petry Křížové.

 
Zobrazit více

Provozovatel

Botanická zahrada hl. m. Prahy

Trojská 800/196
171 00 Praha 7
Tel.:
+420 234 148 111
Email:
info@botanicka.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.botanicka.cz
WWW:
https://www.botan...
GPS:
50,121935 14,412520
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Snížená cena: 45 Kč

Rodinné vstupné: 250 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina