Úvod > Kalendář akcí > Putování po dobšických sklepích
Gastronomické akce

Putování po dobšických sklepích

Navštivte dvacet sklepů a degustačních stanovišť ve sklepních uličkách vinařské obce Dobšice a ochutnejte více než šedesát vzorků vín členů Spolku dobšických vinařů. Těšit se můžete na doprovodný kulturní program a kulinářské speciality.
Putování po dobšických sklípcích se uskuteční 12.2.2022 dle aktuálních pravidel stanovených vládními nařízeními.

Již tradiční vinařská akce převážně mladých vín dobšických vinařů (společně s Masopustní veselicí). Nabídka stanovišť, kterými jsou pískovcové sklípky, zděné sklepy, lisovny a místa k posezení u vína, nabídnou vinařství i drobní vinaři přibližně šedesát degustačních vzorků. Vše je v dosahu zvládnutelném pěšky, případně využijete koňské bryčky dělající okružní jízdu. Mimo vlastní degustaci a nezbytné kulinářské speciality vás čeká na mnoha místech hudební produkce od nezbytné cimbálové muziky přes harmoniku a kytaru až po skotské dudy.

Akce začíná v 10:00 hod. a končí v 18:00 hod. Na ochutnávku od 20:00 hod. navazuje masopustní zábava v dobšické sokolovně.
 

Něco málo z historie

V okolí dnešního Znojma pěstovali vinnou révu již staří Moravané v době Velkomoravské říše. Není proto divu, že se pak jakostní vinná réva pěstovala na suchohrdelském katastru díky zájmu řeholníků louckého kláštera rovněž ve tředověku.

Na svazích kolem vsi jsou dodnes patrné staré vinohradnické terasy. Roku 1678 bylo v Suchohrdlech 22 poddaných kláštera premonstrátů v Louce, kteří obhospodařovali 44 čtvrtí vinic. Víme, že v 19. a na počátku 20. století se obyvatelé zabývali v prvé řadě právě vinohradnictvím a vinařstvím a teprve poté pěstováním obilí. Uvádělo se, že vína suchohrdelská náležejí k nejlepším vínům moravským.

Provozovatel

Sdružení dobšických vinařů

Dobšice
671 82 Dobšice
Tel.:
+420 602 485 993
Tel.:
+420 732 791 858
Email:
arator@post.cz
WWW:
www.vinari.dobsic...
GPS:
48,848988 16,091076
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Víno Hort – víno s 5V

Víno Hort – víno s 5V

Dobšice, Jihomoravský kraj
Vinný sklípek u Jelena

Vinný sklípek u Jelena

Znojmo, Jihomoravský kraj