Úvod > Co chcete dělat? > Mějte svoji hlavu – vinařský naučně-poznávací program
Památky

Mějte svoji hlavu – vinařský naučně-poznávací program

Vinařství Lahofer nabízí milovníkům vín neobvyklý vinařský program Mějte svoji hlavu, v němž se můžete stát patronem konkrétními hlavami vinné révy. Mějte i vy svoji hlavu!
Novodobý romantický hrádek Lampelberg s kruhovou věží a vyhlídkovou terasou, pod níž bývala místnost pro hotaře a maštal pro koně, byl postaven kolem roku 1860. Stojí na nejvyšším místě stejnojmenné viniční tratě. V okolí Lampelbergu pak Vinařství Lahofer odstartovalo zcela nový vinařský program pro nejširší veřejnost nazvaný Mějte svoji hlavu. V něm nabízí milovníkům vín celoroční patronát nad konkrétními hlavami vinné révy na nejatraktivnějších polohách v okolí hrádku. Na webové stránce nebo přímo ve vinici v otvírací době zámečku Lampelberg si mohou zájemci vybrat konkrétní hlavu vinné révy, jejíž se stanou patrony. Patronát mohou rovněž někomu darovat. Skupina přátel tak může získat třeba celý řádek se sousedícími hlavami vinné révy.

Jedněmi z prvních patronů hlav vinné révy se už stali třeba herec, moderátor a skladatel Marek Eben či módní návrhářka Beata Rajská. Vinařství Lahofer každý vybraný keř označí speciální visačkou se jménem patrona, hlavu vinné révy přesně zaměří GPS souřadnicemi a data pošle patronovi hlavy. Ten pak může na satelitních mapách sledovat, jak mu keř prospívá, vinařství ho rovněž pravidelně informuje o péči o keř.

Provozovatel

Vinařský dvůr Lahofer

Brněnská 523
671 82 Dobšice
Tel.:
+420 601 374 437
Tel.:
+420 602 388 473
Email:
info@mejtesvojihl...
WWW:
www.mejtesvojihla...
WWW:
www.lahofer.cz
GPS:
48,851910 16,091691
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Víno Hort – víno s 5V

Víno Hort – víno s 5V

Dobšice, Jihomoravský kraj
Vinný sklípek u Jelena

Vinný sklípek u Jelena

Znojmo, Jihomoravský kraj