Úvod > Co chcete dělat? > Víno Hort – víno s 5V
Víno Hort - víno s 5V
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Víno Hort – víno s 5V

Víno Hort pro Vás připravilo spoustu variant degustací od základních až po ty nejnáročnější. Znojemsko nabízí spoustu možností, jak upevnit svoje zdraví a obohatit se poznáním vín. Stačí sednout na kolo či si po svých projít vinařské stezky.
Západní stezkou poznáte krásy Kraví hory, suchomilná vřesoviště, údolí Dyje a Národní park Podyjí s kouzelnou vinicí Šobes.  Jižní stezka Vás zavede na hrádek Lampelberk a přes řeku Dyji přímo k nám, do Dobšic u Znojma, do VINO HORT. Na východní stezce poznáte svoji fyzičku.

Výjmečnost je vlastnost, kterou má naše znojemská vinařská oblast. První vinice pochází z druhého století našeho letopočtu. Nyní je Znojemsko největší vinařskou oblastí. Znojmo je jedním z nejstarších měst střední Evropy. Slavnou historii královského města si Znojmo připomíná každoročně v září při Znojemském historickém vinobraní. Nejvíce podzemních chodeb vzniklo mezi 13. – 17. stoletím, a to někde i ve čtyřech patrech nad sebou. Dnes patří znojemské podzemí k unikátním historickým památkám evropského významu. Většina vinných sklepů na Znojemsku je výjimečná tím, že jsou samonosné v pískovci tak, jako je tomu ve VINO HORT.