Úvod > Co chcete dělat? > Hotel N Přímětice – vinařské akce v unikátním křížovém sklepě
Gurmánská turistika

Hotel N Přímětice – vinařské akce v unikátním křížovém sklepě

Znojmo – to je tradiční moravské vinařské město. Vinařství je i jednou z hlavních atrakcí Hotelu N. Vždyť přímo pod hotelem se nachází jeden z největších křížových sklepů na světě. Návštěvu tohoto unikátního zařízení vám rádi zajistíme.
Znojemská vinařská podoblast je proslavená hlavně bílými víny, k návštěvě lákají vinné sklípky nebo nejmalebnější vinice Šobes, ve které můžete degustovat vína z hroznů vypěstovaných na okolních stráních a terasách, návštěvníka zaujmou procházky ve sklepních uličkách Šatova, Hnanic, Nového Šaldorfa a dalších vinařských obcí. Kromě toho rádi zajistíme pro jednotlivce i skupiny prohlídky vinných sklepů malovýrobců a velkovýrobců včetně ochutnávky a posezení, exkurzi do velkovýroby vína (lahvování...), návštěvu vinice a ochutnávku přímo na místě (Šobes, Stará vinice, Tři duby…), prohlídku vinařského muzea v Louckém klášteře i další vinařské atrakce.

Hotel N se nachází v Příměticích, které jsou okrajovou částí Znojma. Jeho poloha ve známé vinařské oblasti je více než strategická. Hotel se totiž nachází mimo rušné centrum zahlcené automobily, avšak od historické části Znojma je pouze deset minut běžnou chůzí. Od česko-rakouského hraničního přechodu Hatě je pak vzdálen patnáct kilometrů.

Velkou předností Hotelu N, která stojí za samotný cíl návštěvy, je jeho přímé propojení s unikátním vinným sklepem ve tvaru kříže z poloviny 18. století. Tento sklep se řadí k největším křížovým sklepům na světě. Uvidíte tu nejmodernější technologii výroby vína společnosti Znovín Znojmo i uložené archivní lahve staré několik desítek let. Kromě tohoto unikátu nabízí Přímětice ještě jednu nebývalou podívanou. Na místní faře sestrojil v roce 1754 farář a badatel Prokop Diviš svůj bleskosvod – předchůdce dnešního hromosvodu. Jeho věrná kopie je stále vyhledávanou turistickou atrakcí. Hotel se specializuje na firemní prezentace, kongresy, školení a semináře. Ideálně uzpůsoben je i pro pořádání společenských a kulturních akcí.  

Hotel N nabízí vysokou kvalitu ubytování, navíc za velmi přijatelnou cenu. V ní je zahrnuta i snídaně formou švédských stolů. Dětem do 5 let poskytujeme ubytování zcela zdarma. Kromě ubytování nabízíme i výhodný pronájem reprezentačních místností. Kapacita hotelu je 70 lůžek s možností přistýlek. K dispozici jsou dvoj- až čtyřlůžkové pokoje a také apartmány.

Příjemné posezení nabízíme v restauraci s krbem, ve snackbaru, vinárně s vinotékou či v útulné kavárně.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Káva na Knopp

Káva na Knopp

Znojmo, Jihomoravský kraj
Hotel Kateřina Znojmo

Hotel Kateřina Znojmo

Znojmo, Jihomoravský kraj
Hotel Clemar

Hotel Clemar

Znojmo, Jihomoravský kraj