Úvod > Co chcete dělat? > Vinařská stezka Lampelberg – Šobes
Příroda

Vinařská stezka Lampelberg – Šobes

Vinný hrádek a vinici Lampelberg a vinici Šobes spojuje téměř osmnáct kilometrů dlouhá naučná stezka. Vydejte se do krajiny, která byla po dlouhou dobu uzavřená za železnou oponou.
Zeleně značená stezka vás provede malebnou krajinou přes vinohrady kolem hranice s Rakouskem, územím, které bylo až do roku 1990 uzavřené za železnou oponou. Nová turistická trasa začíná u bývalé hnanické roty, od které vede již několik cest právě na vinici Šobes. Zelená značka vede přes sklepní uličky v Šatově do Chvalovic, Dyjákoviček a Ječmeniště, až na vinný hrádek Lampelberg. Po trase jsou umístěny jak rozcestníky s vyznačením cíle a vzdálenosti k němu v kilometrech, tak i desítky standardních značek Klubu českých turistů na stromech, sloupech elektrického vedení a podobně.

Na stezce jsou kromě přehledného a výrazného značení i čtyři velké informační tabule, a to v Hnanicích na začátku trasy, v Šatově, ve Chvalovicích a na Lampelbergu. Ve Chvalovicích před sklepem Lahofer je i odpočinkové zastřešené místo, kde budou v letním období probíhat degusace vín. Stezka je vhodná pro pěší i cyklisty.

 

Provozovatel

Vinařství Lahofer

Brněnská 523
671 82 Dobšice
Tel.:
+420 515 242 756
Email:
vino@lahofer.cz
WWW:
www.lahofer.cz
GPS:
48,851910 16,091691
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Víno Hort – víno s 5V

Víno Hort – víno s 5V

Dobšice, Jihomoravský kraj
Vinný sklípek u Jelena

Vinný sklípek u Jelena

Znojmo, Jihomoravský kraj