Elliott Sharp
Hudební a divadelní akce

Elliott Sharp

Nadžánrový experimentátor, kytarista, saxofonista a klarinetista Elliott Sharp (*1. března 1951, Cleveland), od konce 70. let jedna z vůdčích osobností newyorské avantgardní scény, je muzikant mnoha hudebních tváří. Bravurně překračuje hranice žánrů od jazzu po noise či elektroniku. Píše soudobou hu
Na Free Jazz Festivalu zahraje Sharp ve svojí nejtypičtější inkarnaci. Jako mimořádně nápaditý sólový improvizátor, tvůrce nevšedních zvukových krajin a nálad, plných dynamických zvratů.
 
Britské trio Eternal Triangle hraje hudbu vystavěnou na kompozicích neúnavného saxofonisty Trevora Wattse (*26. února 1939, York) který rád využívá jak africké a jihoamerické rytmické struktury, tak jazzové a klasické evropské hudební formy. Což ovšem neznamená, že by bylo publikum připraveno o dobrodružství improvizace. „Vývoj skladeb pokračuje přímo během koncertů. Každý z muzikantů může objevit v každém z kusů něco nového a tak se kompozice neustále proměňují,“ vysvětluje Watts.

Intuitivní souhra je zajištěna už dlouholetou spoluprácí hudebníků. Trio Eternal Triangle je sice čerstvou záležitostí, funguje od roku 2001. Ovšem Trevor Watts a klávesista Veryan Weston (*3. září 1950, Sussex) spolu vystupovali a nahrávali alba už od počátku 80. let. Ať už pod hlavičkou projektu Moiré Music, nebo později v duu, které zachytilo album „6 Dialogues“ (2002). Perkusistu Jamieho Harrise pozval Watts poprvé do svého The Celebration Bandu, zaznamenaného na eponymním CD z roku 2001. Později s ním objel na koncertních turné půl zeměkoule a natočil řadu desek v duu, Live In Sao Paulo, Brasil (2006), Ancestry (2007) či Tribal (2017). „Věčný trojúhelník“ tak vlastně vznikl průnikem dvou ustálených duí.

Samotný Trevor Watts patří ke klasikům anglického jazzu a volné improvizace. Začal hrát jako samouk od dvanácti let na kornet, ze kterého v osmnácti přešel na saxofon. V polovině 60. let založil spolu s bubeníkem Johnem Stevensem legendární Spontaneous Music Ensemble, volný spolek improvizujících muzikantů, v UK průkopnický. Od roku 1967 vedl kapelu Amalgam. Proslul také spoluprací s kontrabasistou Barrym Guyem a jeho London Jazz Composers‘ Orchestra. Wattsova diskografie čítá desítky alb. Neutuchající tvůrčí aktivitou třiaosmdesátiletý (!) mistr doslova popírá existenci stárnutí.
 

Winter Run Praha

Kdy: 18.2.2023. Kde: Park Ladronka.
Praha, Praha

Kluziště na Vypichu – brusle u obory Hvězda

Veřejné kluziště na Vypichu před oboru Hvězda, v areálu dopravního hřiště Domu dětí a mládeže Praha 6. Bruslení pro veřejnost ve všední dny v čase 12:00-21:00 hod (v dopoledních hodinách vyhrazeno pro školy a školky)a o víkendu od 9:00 do 21:00. 
Praha 6, Praha

Andrej Bělocvětov – Tets Ohnari – Josef Seidel

Aktuální výstavy v Egon Schiele Art Centru.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Betlémy 2022 – kostel sv. Fabiána a Šebestiána

Betlém pochází pravděpodobně z konce 19. století, kdy byl na místě původního kamenného kostela vybudován kostel nový. Dokdy a v jaké podobě byl vystavován, není známo.
Praha 6, Praha

Aktivity v okolí

Běžkařský okruh na Vypichu

Lyžařský okruh v Praze na Vypichu nahrazuje v předešlých sezónách realizovaný okruh na chuchelském závodišti. Aktuálně (25.2.2019) je okruh v provozu a měří 350 m.
Praha 6, Praha

Kite kurzy Praha – landkiting kurzy i půjčovna

Pro realizaci kurzů využíváme velkých travnatých prostor poblíž Průhonic, které jsou upraveny speciálně pro landkiting nebo na Praze 9. Kurzy zde probíhají od jara až do podzimu v libovolných termínech v pracovní dny i o víkendech.
Praha, Praha

Plochodrážní stadion Markéta v Praze 6

Stadion, na němž se každoročně odehrává celá řada domácích i mezinárodních závodů zařadil Prahu už ve 30. letech 20. století mezi úzkou řadu měst disponujících na svém území plochou dráhou. Nachází se na Praze 6 mezi Břevnovským klášterem a oborou Hvězda.
Praha 6, Praha

Kurzy na kolečkových lyžích

Kolečkové lyže jsou důležitým prvkem v letní přípravě lyžaře – běžce a už dávno nejsou jen pro "profíky", často je nazouvají i nadšenci bez závodních ambicí. V dnešní době mírných zim, jsou kolečkové lyže nezbytné a doslova nenahraditelné.
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Usedlost Ladronka s restaurací

Usedlost Ladronka stojí v místech, kde stál původně viniční lis ze 14. století založený Karlem IV. Po nákladné rekonstrukce je zde v současné době restaurace.
Praha 6, Praha

Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha v Praze

S historií břevnovského kláštera je spjat také pivovar. Možná vznikl již záhy po založení kláštera, jako součást jeho hospodářského zázemí, jeho existenci ovšem jen nepřímo dokládá listina z poloviny 13. století.
Praha 6, Praha

Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře

Břevnovský klášter v Praze je spojován s řádem benediktinů. V roce 2003 prošel rekonstrukcí, během níž byl přeměněn na hotel, který nese jméno jednoho ze zakladatelů kláštera, biskupa Vojtěcha (Adalberta). V sousedství hotelu v areálu kláštera je také oblíbená restaurace Klášterní šenk.
Praha 6, Praha

Ippa Café

V Ippa Café můžete ochutnat evergreeny nebo novinky jako mango, hruška nebo cheesecake hned ve čtyřech pražských pobočkách, a to Belgická, Tylovo náměstí, Jungmannova či Břevnov. Ochutnejte dezerty, které nemají v České republice konkurenci.
Praha 6, Praha