!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Kurzy na kolečkových lyžích
Letní sporty

Kurzy na kolečkových lyžích

Kolečkové lyže jsou důležitým prvkem v letní přípravě lyžaře – běžce a už dávno nejsou jen pro "profíky", často je nazouvají i nadšenci bez závodních ambicí. V dnešní době mírných zim, jsou kolečkové lyže nezbytné a doslova nenahraditelné.
Stejně jako u lyžování spočívá výhoda tohoto sportu v šetrnosti k pohybovému aparátu. Trénink na kolečkových lyžích slouží v prvé řadě k rozvoji kondičních faktorů (tj. síla, vytrvalost, rychlost, koordinace), v řadě druhé k rozvoji a udržení lyžařské techniky v letním přípravném období. Na kolečkových lyžích lze trénovat jak bruslení, tak klasiku.

„Vyrazit v létě na lyže je vždy skvělý pocit!“

Náše kurzy na kolečkových lyžích jsou zaměřeny především na techniku jízdy, kde mají lyžaři dost často větší rezervy než ve fyzické připravenosti. Zaměříme se i na lehkou rozdílnost o proti "sněhu", což je třeba brždění. V průběhu letní sezony vám dáme příležitost zůčastnit se kurzů na kolečkových lýžích na různých místech republiky a možnost se perfektně připravit na zimu. Kurz je jak pro začátečníky, pokročilé lyžaře, tak i pro lyžaře kterým chybí v létě, dnes už bohužel i v zimě sníh a chtějí si tento pohyb užívat celoročně. 
 
Zobrazit více