Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře
Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Ubytování

Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře

Břevnovský klášter v Praze je spojován s řádem benediktinů. V roce 2003 prošel rekonstrukcí, během níž byl přeměněn na hotel, který nese jméno jednoho ze zakladatelů kláštera, biskupa Vojtěcha (Adalberta). V sousedství hotelu v areálu kláštera je také oblíbená restaurace Klášterní šenk.
Rozsáhlý areál Břevnovského kláštera byl založen v roce 993 a je naplněn klidem krásných zahrad s jedinečnou duchovní atmosférou.

V restauraci Klášterní šenk vás přivítá útulné prostředí staročeské restaurace s otevřeným ohništěm. K vybraným pochoutkám české kuchyně vám načepují světlé i tmavé pivo Klášter, vybrat si můžete i z nabídky vín. V letních měsících je připravené posezení v aleji před restaurací.

Hotel Adalbert se stal v roce 2006 prvním ekologickým hotelem v České republice. Současně se tak stal prvním subjektem, který u nás získal certifikát „Ekologicky šetrná služba“. Ubytovat se můžete v jednom z 23 pokojů (úhrnem 44 lůžek). Kromě ubytování lze uspořádat konferenci v jednom ze 3 hotelových salonků s kapacitou max. 40 osob.
 
Nově zrekonstruovaná barokní budova hotelu Adalbert poskytuje komfortní ubytování pro všechny milovníky staré Prahy, ale i zároveň nabídku reprezentačních prostor a ubytování pro firmy k pořádání seminářů, kongresů a meetingů. Nečekaná blízkost centra, vynikající parkovací možnosti a jednoduché spojení na letiště uspokojí každého návštěvníka.
 
Budete-li si přát, zajistí vám zde vstupenky do divadla, rezervaci v restauraci, nebo zorganizují výlet například po českých hradech a zámcích. Mnoho našich klientů také rádo využívá relaxačních programů a masáží.
 
 

Z historie kláštera

Klášter byl založen roku 993 pražským biskupem sv. Vojtěchem († 997) a knížetem Boleslavem II. Pobožným († 999). Byl to první mužský klášter na českém území vůbec. V 11. století byl za opata Menharda postaven v Břevnově první kamenný kostel. Jeho krypta se pod dnešní bazilikou zachovala dodnes. Později byl na stejném místě, kde stál starší románský kostel, postaven prostornější kostel gotický.

Břevnovský klášter utrpěl velké škody za husitských válek. V roce 1737 byl konvent podle plánů Kiliána Ignáce Dientzenhofera přestavěn na klášterní špitál a po ubourání severního křídla získal dnešní podobu. Od počátku 19. století sloužil Sartoriův konvent jako správní budova kláštera a po roce 1950 jej Ministerstvo vnitra jako výcvikové středisko. Agenti kontrarozvědky se zde cvičili ve sledování cizinců. Zbytek kláštera pak sloužil jako archív, čítající 17 km svazků.
Zobrazit více

Provozovatel

Hotel Adalbert

Břevnovský klášter
169 00 Praha 6
Tel.:
+420 220 406 170
Email:
recepce@hoteladal...
WWW:
www.brevnov.cz/CS...
GPS:
50,084739 14,356470
 
Region:
Praha
Město:
Praha 6
 

Vstupné

Poznámka:2 135 Kč za dvojlůžkový pokoj v hlavní sezóně (21. 3.–19. 6., 15. 8.–31. 10.)

 

Časová náročnost

2,0 hodiny