!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Sportovně-rekreační areál Ladronka
Letní sporty

Sportovně-rekreační areál Ladronka

Na Ladronce nedaleko Vypichu v Praze 6 můžete využít speciální stezky pro kola, in-line brusle a nachází se zde také nejdelší osvětlená in-line dráha v Praze (okruh dlouhý 4,2 km). Mimo to jsou zde k dispozici volejbalové kurty a beach fotbalové hřiště, půjčovna sportovních potřeb i restaurace.
Park Ladronka patří v současné době patří k neoblíbenějším a nejpopulárnějších místům mezi pražskými příznivci in-line, zejména pro svůj velmi kvalitní povrch a rovinatý terén. Najdete tu nejdelší osvětlenou in-line dráhu v Praze. Bruslařská dráha na Ladronce vám umožní rozvíjet své bruslařské dovednosti. Sportovně-rekreačnímu in-line bruslení přijdete na tomto místě na chuť. Park je umístěn kousek od břevnovské vilové zástavby, odkud se rozprostírá krásná vyhlídka na motolské stráně.

Dobré zázemí parku v podobě statku s restauraci, bufetem, bowlingem, půjčovnou sportovního vybavení a dětským hřištěm z něj dělá jedno z nejoblíbenějších míst pro trávení volného času v Praze. Na Ladronce mají prostor i nové a netradiční sporty jakým je slackline či discgolf nebo spikeball.
 

Rozhledna a kavárna Šiška

Od října 2020 je na Ladronce nová vyhlídka a místo pro posezení. Autorem Rozhledny Šiška a Kavárny Šiška je sochař Čestmír Suška. Ten umělecká díla Praze 6 bezplatně zapůjčil na rok a půl, tj. do poloviny roku 2022.

Své pojmenování získaly artefakty podle tvaru a zpracování vnějšího pláště, které odkazují právě k šiškám jehličnatých stromů. Rozhledna je vysoká 11,5 metru a její autor ji ze staré vysloužilé cisterny vytvořil v roce 2014. Rovněž druhý objekt, o rok starší Kavárna Šiška, v níž se lidé mohou z vlastních zásob občerstvit nebo prostor využívat k odpočinku, je z ocelové nevyužívané nádoby.
 

Usedlost Ladronka

Usedlost Ladronka (zahradní restaurace) nabízí příjemné posezení v zimní zahradě i na rozlehlém historickém nádvoří. Místo je předurčeno k setkávání rodin, kdy je před Usedlostí k dispozici velké dětské hřiště a v zimní sezoně, od října do března, k dispozici samostatný dětský koutek. Denní menu, maso z grilu a samozřejmostí je i nabídka a la carte. Zimní zahrada s nádvořím má kapacitu až 200 lidí.
 

Z historie Ladronky

Původní usedlost vznikla jako rozsáhlé panství pro hraběte Filipa Ferdinanda z Ladronu, který Ladronku zakoupil v roce 1688 a vybudoval zde zájezdní hostinec, který byl v provozu ještě do 2. poloviny 19. století. Současný park začal vznikat po druhé světové válce a nynější podobu získal v letech 2002 až 2010, kdy zde byl zřízen Areál volného času.
Zobrazit více

Provozovatel

Park Ladronka (MČ Praha 6)

Tomanova 1/1028
160 00 Praha 6
Email:
info@praha6.cz
WWW:
www.praha6.cz
WWW:
www.ladronka.com/
GPS:
50,079000 14,358300
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 6
 

Časová náročnost

2,0 hodiny