Úvod > Co chcete dělat? > Rozhledna Šiška na Ladronce
Příroda

Rozhledna Šiška na Ladronce

V parku Ladronka na pražském Vypichu stojí rozhledna vytvoření ze staré cisterny. Dostala jméno Šiška podle svého tvaru a zpracování vnějšího pláště. Za jasného počasí je z Šišky vidět oboru Hvězda a Prahu 5.
V parku Ladronka nedaleko Vypichu na Praze 6 vyrostlo v říjnu 2020 nové umělecké dílo – rozhledna Šiška. Ta vzmikla díky umělci Čestmíru Suškovi, který rád vdechuje nový život starým a nepotřebným věcem. Rozhledna byla totiž zhotovena ze staré cisterny.

Rozhledna Šiška měří 11,5 metru a za jasného počasí je z ní krásný výhled na oboru Hvězda nebo sousední Prahu 5. Vedle věže pak leží druhý ocelový objekt, který dostal pojmenování Kavárna Šiška – sloužit by měl jako místo odpočinku s kavárnou a malým občerstvením. Obě umělecká díla nesou název podle svého tvaru a zpracování vnějšího pláště, které odkazují právě k šiškám jehličnatých stromů.

Oba objekty Suška zapůjčil Praze 6 na 1,5 roku (tedy do poloviny roku 2022). Poté se uvidí, co s nimi bude dál. Když se budou návštěvníkům líbit, zůstanou na Ladronce.