Úvod > Aktuality > Ski areál Razula hlásí výborné podmínky

Ski areál Razula hlásí výborné podmínky

Vydáno 12. ledna 2019 Zimní sporty
Díky sněhové nadílce z počátku týdne a mrazivému počasí panují nyní ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích ideální lyžařské podmínky. Sněhovou pokrývku obohatilo během týdne další sněžení, které přineslo kolem 30 centimetrů čerstvého sněhu. Na sjezdovkách je aktuálně přes 60 centimetrů sněhu a podle předpovědi počasí se můžete o víkendu těšit na příjemné zimní počasí bez extrémních mrazů, což je ideální. Lyžuje se denně od 8:30 do 17:30 hodin.
Pohled ze sjezdovky RazulaSjezdovka Razula je pro lyžaře připravena ve skvělé kondici. Využijte vynikajících sněhových podmínek, které tu už dlouho nebyly a přijeďte si užít sjezdovky i běžky.

Další zábavu si mohou návštěvníci užít ve Velkých Karlovicích i v příštích týdnech. Připravují tu Zabíjačkové speciality na Razule ve dnech 18. – 19. 1. a následující den -  20. 1. pro děti  závod O pohár strašidýlka Razuláka. Školu běžeckého lyžování nabídne areál 27. - 30. ledna 2019. Program zahrnuje výuku běžkování i relaxací ve Spa hotelu Lanterna. 

Lyžaři mohou ve Ski areálu Razula užívat také akci Lyžuj a plav, díky níž získají ve všední dny k vybraným skipasům hodinový vstup zdarma do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal.

Na své si ve Velkých Karlovicích přijdou také běžkaři. Stopy jsou ve výborném stavu, v obci je upraveno zhruba 40 kilometrů a to včetně trasy závodu Karlovská 50, který se uskuteční 15. - 16. února 2019 9. 2. 2019 se uskuteční oblíbený závod Noční stopa Valachy.
Lyžuj a plav ve Ski areálu Razula

Lyžuj a plav ve Ski areálu Razula

Od 2. 1. 2019 opět platí oblíbená bonusová akce „Lyžuj a plav“, s níž mají lyžaři ve všední dny k vybraným skipasům hodinový vstup zdarma do termálních bazénů Wellness Horal. Ze sjezdovky tak mohou zamířit rovnou do bazénu.

Dětský park karlovských strašidýlek Razulák

Dětský park karlovských strašidýlek Razulák

Spoustu zábavy pod širým nebem nabízí dětský zábavní park Razulák ve Velkých Karlovicích! Najdete jej na úpatí sjezdovky Razula, naproti hotelu Lanterna. Park Razulák je zasvěcen karlovickým strašidýlkům, jejichž dřevěné sochy tvoří poutavou výzdobu areálu.

Termální bazény Wellness Horal -

Termální bazény Wellness Horal - "moře" na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Snowtubing u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Snowtubing u hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Vyzkoušejte snowtubing – jízdu na speciálních gumových člunech na dráze o délce 150 m na sjezdovce u hotelu Horal. To musíte zažít! Je to nejzábavnější zimní aktivita nejen pro děti.

Horské apartmány Razula ve Velkých Karlovicích

Horské apartmány Razula ve Velkých Karlovicích

Toužíte po klidné a příjemné dovolené v jedné z nejatraktivnějších oblastí Moravy jakou Beskydy bezpochyby jsou? Velké Karlovice se svojí nádhernou lokací a perfektní infrastrukturou nabízí bezpočet možností vyžití během celého roku.

Karlovská 50 (2)

Karlovská 50

Unikátní atmosféra, občerstvovačky s frgály, startovní výstřel valašských portášů a jedinečná trať. To je závod Karlovská 50 ve Velkých Karlovicích, které se po právu říká „Valašská Marcialonga“.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Noční stopa Valachy (2)

Noční stopa Valachy

Noční stopa Valachy je 15 kilometrů dlouhý večerní závod na běžkách klasickou technikou s intervalovým startem. První díl seriálu VALACHY TOUR se uskuteční za tmy, závodníci musí být vybaveni čelovkami.

O pohár strašidýlka Razuláka ve Ski areálu Razula

O pohár strašidýlka Razuláka ve Ski areálu Razula

Seriál lyžařských závodů pro děti na sjezdovce Horal Ski areálu Razula Velké Karlovice. Vybavte děti přilbou a seřízenými lyžemi a nechejte je užít si zábavu i soutěžení se svými vrstevníky.

Muzeum Velké Karlovice – skanzen valašské lidové architektury

Muzeum Velké Karlovice – skanzen valašské lidové architektury

Obec byla založena v roce 1714 a právě z této doby se zachovalo několik památek, které nyní vytvářejí skanzen valašské lidové architektury. Stálá expozice Karlovského muzea je věnována historii obce, salašnictví, lidové řemeslné výrobě.

Saunová noc ve wellness Horal

Saunová noc ve wellness Horal

Užijte si relaxaci netradičně. Další Saunová noc ve Wellness Horal přináší koupání a saunování za svitu svíček v prodloužené otevírací době až do půlnoci.

Skibusy Beskydy 2018/2019

Skibusy Beskydy 2018/2019

V Beskydech v letošní zimní sezoně můžete opět využít skibusů, abyste se pohodlně dostali do hor. Skibusy zde jezdí až do března 2019.

Škola běžeckého lyžování v Resortu Valachy

Škola běžeckého lyžování v Resortu Valachy

Za čtyři dny se naučíte správně běžkovat nebo si zlepšíte svou běžkařskou techniku, užijete si romantické přírody Valašska i zasloužené relaxace v podobě nejrůznějších procedur i „valašského moře“. To vše vás totiž čeká od 27. do 30. ledna 2019 ve Škole běžeckého lyžování ve Velkých Karlovicích.

Testovací víkend se Skialpy ve Ski areálu Razula

Testovací víkend se Skialpy ve Ski areálu Razula

Jedinečná akce ve Velkých Karlovicích pro všechny vášnivé lyžaře! Přijďte si v sobotu 26. 1. 2019 vyzkoušet netradiční styl skialpining se skialpovým vybavením značky Dynafit a s podvečerním hobby závodem na sjezdovce Razula.

Velké Karlovice - za největším bukem Vsetínska

Velké Karlovice - za největším bukem Vsetínska

Vydejte se na výlet z Velkých Karlovic – Léskového k pralesu Razula. Trasa má délku cca 6 km, není náročná, zvládnete ji za slabé dvě hodiny. Vede převážně po lesních cestách.

Zabíjačkové speciality ve skiareálu Razula

Zabíjačkové speciality ve skiareálu Razula

Po čtyři zimní víkendy se ve Velkých Karlovicích můžete těšit na zabijačkové speciality.

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích - rodinné lyžování v Beskydech

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích - rodinné lyžování v Beskydech

Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí také špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky. Ski areál Razula nabízí celkem čtyři sjezdové tratě a snowpark. Od sezóny 2014/15 navíc jedním skipasem propojuje 6 lyžařských areálů.