Úvod > Co chcete dělat? > Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích - rodinné lyžování v Beskydech
Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích - rodinné lyžování v Beskydech
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> sjezdovka-Razula
+ Přidat foto

Lyžařský areál Razula ve Velkých Karlovicích - rodinné lyžování v Beskydech

Zimní sporty
Turisticky atraktivní chráněná krajinná oblast Moravskoslezských Beskyd a Javorníků nabízí také špičkově vybavený lyžařský areál s nejmodernějšími vleky. Ski areál Razula nabízí celkem čtyři sjezdové tratě a snowpark. Od sezóny 2014/15 navíc jedním skipasem propojuje 6 lyžařských areálů.
Ski areál Razula tvoří čtyři sjezdovky rozptýlené v karlovickém údolí Léskové. Zkušené sjezdaře nejvíce láká hlavní sjezdovka Razula dlouhá 1 km s převýšením 210 metrů. Pro rodiny s dětmi je jako stvořená mírná, 350 metrů dlouhá sjezdovka Horal u hotelu Horal, kde v zimě funguje také lyžařská Tygří školka a snowtubing. Nově tu přibyla také sáňkařská louka a snowpark pro segway s možností jejich zapůjčení, do areálu začne nově jezdit skibus z Ostravska.

Dvě ze čtyř sjezdovek jsou uměle zasněžované. Na jedné z nich – Horalu – je v zimě jediná snowtubingová dráha ve Zlínském kraji. Návštěvníci mohou navíc po lyžování využít i slaný bazén s vodními atrakcemi v hotelu Horal, jehož relaxační část je vyhřívána až na 36 stupňů Celsia.

U horní stanice vleku Razula se můžete napojit na pohodovou značenou i upravenou běžeckou trať vedoucí k hotelu Horal. Značeny jsou zde i další běžecké tratě (rozcestí Soláň - Machůzky - hotel Galik - hotel Horal - U Tabulí). Trať je upravena a obousměrně značena.

Služby lyžařského areálu Razula:

  • Ski areál Razula propojuje společným skipasem 6 lyžařských areálů: KohútkaKyčerka, Karolinka, Jezerné a Machůzky. Permanentky jsou zahrnuty také v ceně zvýhodněného lyžařského pobytu Zimní dovolená v Beskydech.
  • Běžci, můžete vyrazit na více než 30 kilometrů dlouhé běžkařské tratě.
  • Profesionální instruktoři z lyžařské školy Horal vás i vaše děti naučí carving i snowboarding.
  • Velkokapacitní parkoviště je přímo u nástupní stanice vleku.
  • Skibus jezdí na trase Kroměříž - Zlín - Velké Karlovice.
  • Permanentka platí na 4 sjezdovky – u hotelu Horal s malým vlekem pro děti, u hotelu Lanterna, u hotelu Galik.
  • Půjčovna lyží, snowboardů a sněžnic
  • Vyjížďka na saních tažených koňským spřežením s rolničkami se může stát nezapomenutelným zážitkem.

Lyžař s celodenním skipasem nebo půldenní permanentkou Razula získává jednorázový vstup na 1 hod. do termálních bazénů Wellness Horal od pondělí do čtvrtku (10:00 - 22:00) a v pátek (10:00 - 14:00). Akce se nevztahuje na mimořádně zvýhodněné typy jízdenek.

Celý popis
Naposledy změněno: 3. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí