Úvod > Co chcete dělat? > Resort Valachy – relaxace a zážitky v srdci Beskyd
Resort Valachy – relaxace a zážitky v srdci Beskyd
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Resort Valachy – relaxace a zážitky v srdci Beskyd

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích nabízí jedinečné zážitky i chvíle plné pohody v srdci Beskyd. Dokonalou relaxaci zažijete v hotelech Lanterna a Horal, zabavit se můžete nejen túrami, cyklovýlety a lyžováním, ale také gastro kurzy nebo golfem.
Resort Valachy je jedinečnou destinací v Beskydech: relaxujte ve dvou hotelech – Spa hotel Lanterna**** a Wellness hotel Horal***+, jejichž součástí jsou wellness centra s termálními bazény a saunovým světem, zažijte unikátní saunové rituály nebo exotické masáže, ochutnejte krajovou gastronomii, vyrazte za krásami Beskyd na kole či elektrokole, zahrajte si na golfovém hřišti a v zimě brázděte sjezdovky či se vydejte na některou z upravovaných běžkařských tras. Zkrátka užijte si relaxaci i aktivní zábavu v Beskydech celých 365 dnů v roce.

Hotel Galik** v blízkosti lesa poblíž turistických, cyklistických i běžkařských tras je určený cestovatelům, kteří vyhledávají jednodušší styl ubytování. Podobně je na tom i Hotel Pod Javorem** pro nenáročné skupiny cestovatelů, školní výlety, lyžařské kurzy a ostatní hosty, kteří preferují jednodušší styl ubytování. Kousek u hotelu se nachází cyklostezka BečvaKulíškova naučná stezka, Golfové hřiště Horal a Wellness Horal.
 

Sportovní vyžití v Resortu Valachy

Ski areál Razula
Ski areál Razula tvoří čtyři sjezdovky rozptýlené v karlovickém údolí Léskové. Zkušené sjezdaře nejvíce láká hlavní sjezdovka Razula dlouhá 1 km s převýšením 210 metrů. Pro rodiny s dětmi je jako stvořená mírná, 350 metrů dlouhá sjezdovka Horal u hotelu Horal, kde v zimě funguje také lyžařská Tygří školka a snowtubing. Nově tu přibyla také sáňkařská louka a snowpark pro segway s možností jejich zapůjčení, do areálu začne nově jezdit skibus z Ostravska.
 
Golfové hřiště Horal Velké Karlovice
Dejte si partii golfu! Součástí Resortu Valachy (v okolí Wellness hotelu Horal) je devítijamkové Golfové hřiště Horal. Splňuje parametry public course, což znamená, že ho může využívat široká veřejnost bez nutnosti vlastnit zelenou kartu. Golfové hřiště Horal sice svou velikostí nepatří v tuzemsku k největším, ale krásnou okolní přírodou a vsazením do členitého terénu CHKO Beskydy se řadí mezi nevšední a oblíbené lokality.
 
Fotostezka Valachy
Vozíte si rádi z dovolené fotky na památku? Resort Valachy připravil pro milovníky fotografování a turistiky. Fotostezka Valachy vás zavede na fotograficky zajímavá místa v okolí Velkých Karlovic a přinese navíc rady a tipy, jak co nejlépe zvěčnit krásy přírody.
 
Kulíškova naučná stezka
Kulíškova naučná stezka byla otevřena v údolí Dynčák nedaleko hotelu Horal a srozumitelnou a atraktivní formou přibližuje dětem zajímavosti přírody CHKO Beskydy. Stezka měří 2,5 kilometru a má 10 zastavení. Zvládnou ji i menší děti a rodiče s kočárky.
 
Hledej poklad na Razule
Turistický okruh ve Velkých Karlovicích pro rodiny s dětmi, založený na principu geocachingu (ale můžete jej projít i bez GPS navigace).
 

Gastronomické kurzy a jiné lahůdky v Resortu Valachy

Pečení frgálů
V Resortu Valachy, který sdružuje trojici hotelů ve Velkých Karlovicích, si můžete frgály nejen zakoupit, ale také vyrobit vlastní pod vedením zdejších pekařek. Kdo by si je chtěl zakoupit, může tak učinit v recepcích hotelů kdykoli během dne.

Kurzy pečení pizzy
Zpříjemněte si rodinné odpoledne v Bistru Razula novinkou: naučte se péct výbornou domácí pizzu! Kurzem vás provede výkonný šéfkuchař Spa hotelu Lanterna Josef Tydlačka, který stojí také za novým gastronomickým konceptem bistra a je to právě on, kdo pro vás o víkendu peče stále oblíbenější a poctivou pizzu.

Noc bílých lanýžů
Kromě výše uvedeného se v resortu pořádají pravidelné gastroakce, jako je například listopadová Noc bílých lanýžů.

Pikniky ve Velkých Karlovicích
Spa hotel Lanterna, Wellnes hotel Horal i Bistro Razula ve valašských Velkých Karlovicích nabízí ubytovaným hostům i návštěvníkům "zvenčí" službu piknikových košů. Pro kratší výlet si můžete zapůjčit klasický piknikový koš, pro delší procházku doporučujeme piknikový "batoh". Součástí je také pikniková mapa doporučených míst.
Zobrazit více

Provozovatel

Resort Valachy

Léskové 659
756 06 Velké Karlovice
Tel.:
+420 571 477 300
Email:
rezervace@valachy.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.valachy.cz
GPS:
49,370361 18,351606
 
 

Časová náročnost

8,0 hodin