!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Výstava Floria Jaro v Kroměříži láká na Květinový zvěrokruh ve hře světel a stínů
Výstava Floria Jaro v Kroměříži láká na Květinový zvěrokruh ve hře světel a stínů
"> "> "> ">
Zážitky

Výstava Floria Jaro v Kroměříži láká na Květinový zvěrokruh ve hře světel a stínů

Vydáno 29. dubna 2019
Na kroměřížském výstavišti proběhne již 43. ročník tradiční celostátní prodejní výstavy nejen pro zahradníky a zahrádkáře – Floria Jaro 2019. Svátek pro všechny zahradníky a zahrádkáře se blíží. Od 1. do 8. května bude Výstaviště Kroměříž patřit všem milovníkům květin, skvělé hudby a také těm, kteří přijdou potěšit své oko zhlédnutím nápadité květinové expozice.
TulipánVýstava návštěvníky láká nejen na nákup nejrůznějšího sortimentu pro dům a zahradu, ale na rok od roku nápaditější květinovou expozici na zajímavá témata. Za letošní hlavní motto květinové expozice si aranžéři z Výstaviště Kroměříž zvolili Květinový zvěrokruh. Vstupem do vyzdobeného pavilonu A se přenesete do tajemného večera s nebem posetým miliony hvězd, z něhož se na Vás bude snášet dvanáct květinově ztvárněných znamení zvěrokruhu z tisíců jarních cibulovin a hrnkových rostlin. Tajemnou atmosféru doplní hra světel a stínů.

Květinová istalace FloriaV termínu výstavy od 1.  do 8. května na výstavě nakoupíte vše potřebné pro dům i zahradu od stovek prodejců z celé České republiky i ze zahraničí. Nakoupíte zde přísady, květiny, okrasné a ovocné stromy, keře, zahradní nářadí, nábytek a mnoho dalšího. Otevřeny budou desítky stánků a restaurací s širokou nabídkou občerstvení.

Po velkém úspěchu aranžování v přímém přenosu při loňské jarní výstavě se organizátoři rozhodli také letos návštěvníkům připravit nezapomenutelnou podívanou. Nejlepší čeští aranžéři budou každý den výstavy tvořit přímo před očima návštěvníků speciální květinová aranžmá na téma Čtvero ročních období. Tyto pozoruhodné objekty budou součástí okrasných venkovních zahrad areálu výstaviště. Florální objekty vytvoří špičkoví aranžéři ze Svazu květinářů a floristů České republiky jako Klára Franc Vavříková, Jarek Kokeš, Tomáš Hakl a další. Své umění, pod dohledem výše zmíněných aranžérů zvučných jmen, předvedou zruční studenti středních zahradnických škol z Litomyšle, Mělníka, Rajhradu, pražského Jarova a děčínské Libverdy.
 
Floria Bob a BobekPro zábavu nejmenších zahradníků je přichystán unikátní Dětský svět Kroměříž s desítkami vnitřních i venkovních zábavních atrakcí. Zahrádkářská prodejní výstava Floria Jaro nabídne všem návštěvníkům ke koupi vše potřebné pro dům i zahradu. K prodeji budou sezónní květiny, okrasné stromy a keře či zahradnické nářadí.

Pořadatelé připravili bohatý doprovodný program sestavený ze známých a zvučných jmen hudební scény. Vystoupí Yvetta Simonová, Vladimír Hron, Duo Jamaha, Eva a Vašek, Motýl Band, dechové hudby Zdounečanka a Hulíňané, ale také Jaromír Adamec jako Matuška Revival a mnoho dalších.
 
Partnerem Jarní výstavy se staly České dráhy, které pro návštěvníky připravily zvýhodněné vstupné. S platnou jízdenkou ČD do stanice Hulín nebo Kroměříž dostanete k zakoupené základní vstupence druhou zdarma. Základní vstupné je 100 Kč, vstupné pro rodiny bude za 250 Kč. Otevírací doba expozic je od 9 do 17 hodin.
Floria Jaro 2021 v Kroměříži

29.4.
9.5.
Floria Jaro 2021 v Kroměříži

​Svátek pro všechny zahradníky a zahrádkáře je tady! FLORIA JARO – největší zahradnická výstava v České republice.

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž pořádá v průběhu roku výstavy a akce pro celé rodiny. Areál výstaviště se nachází na území bývalých Rybalkových kasáren v okrajové části Kroměříže.

Dětský svět Kroměříž

Dětský svět Kroměříž

Unikátní zábavní park nabízí vyžití pro celou rodinu za jakéhokoli počasí.

Další aktuality

21.10.
2020
Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová

Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová

Východní Morava | Příroda
18.10.
2020
S dětmi do Beskyd: jak zdolat tisícovky?

S dětmi do Beskyd: jak zdolat tisícovky?

Východní Morava | Příroda