!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Projeďte se v sobotu na kole mezi vinohrady
Projeďte se v sobotu na kole mezi vinohrady
"> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Projeďte se v sobotu na kole mezi vinohrady

Vydáno 8. července 2020
Druhá červencová sobota 11. 7. 2020 bude patřit i příznivcům akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Jedná se již o 15. ročník této oblíbené akce. Trasy vedou napříč regionem a můžete se na nich pokochat okolní přírodou, navštívit vinné sklípky a další zajímavosti. Připraveny budou čtyři cyklistické trasy, jedna pěší trasa a jedna trasa pro Nordic Walking.
Cyklisté mezi vinicemiNa kole vinohrady Uherskohradišťska je akce určená cyklistům a příznivcům pěší turistiky. Již tradiční sportovní událost začne mezi osmou a desátou hodinou dopoledne na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti registrací účastníků. Registrace začne v 8:30 hod., zahájení a starty jednotlivých stezek pak proběhnou od 9:30 hod. Registrační poplatek je 100 Kč, děti do 15 let startují zdarma. Součástí poplatku je registrační pásek a brožura s popisem tras a mapkou.

Po zahájení se odstartují jednotlivé stezky různé délky a náročnosti. Připraveno je šest tras, z toho čtyři cyklistické, jedna pěší a jedna pro příznivce Nordic Walkingu. Názvy tras jsou odvozeny od jmen vinných odrůd nebo po obcích či regionech, kterými tyto trasy vedou. Na trasy každý rok vyjíždějí kromě cyklistů na klasických kolech i ti na elektrokolech nebo koloběžkách, na pěší trasy se zase vydávají rodiny s kočárky. Na trasy je třeba se předem registrovat na webových stránkách akce slovackeleto.cz/sport/na-kole-vinohrady/.

ViniceVybírat můžete ze stezky Blatnického Roháče (cyklo 59 km), Muškátu moravského (cyklo 37 km), Rulandského bílého (cyklo 37 km), Velehradské (cyklo 24 km), Sadské (pěší na 11 km anwbo 13 km pro NW). Není podmínkou, že musíte dodržet trasu, na kterou se zaregistrujete, můžete si trasy různě nakombinovat a navštívit i zastávky, které jsou na jiných trasách.

Po dojezdu je od 15:30 na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti připraven kulturní program a malý vinný trh, který nabídne vína od osmi vinařů z jednotlivých tras. Součástí akce je i losování tomboly.
Moravské vinařské stezky - na kole krajem památek a vína

Moravské vinařské stezky - na kole krajem památek a vína

Moravské vinařské stezky vás provedou na kole nebo pěšky malebnou krajinou mezi vinohrady od starobylého Znojma až po slováckou metropoli Uherské Hradiště. 1200 km dlouhá síť vinařských stezek je tvořena deseti okruhy pojmenovanými podle hlavních vinařských měst a obcí.

Uhersko-hradišťská vinařská stezka

Uhersko-hradišťská vinařská stezka

Převážně rovinatá trasa je ideální pro celodenní rodinný výlet. Vede převážně jen mírně zvlněnou pahorkatinou, po klidných silnicích a cyklostezkách. Na své si přijdou milovníci vína, lidové architektury i historických a přírodních památek. Celková délka trasy je 75 km.

Měšťanské vinné sklepy v Uherském Hradišti

Měšťanské vinné sklepy v Uherském Hradišti

Návštěvu Uherského Hradiště si spojte s procházkou po areálu měšťanských vinných sklepů v Mařaticích. Nejstarší z nich pocházejí z 18. století!

Cyklostezky a trasy v mikroregionu Ostrožsko

Cyklostezky a trasy v mikroregionu Ostrožsko

Vydejte se s námi po cyklostezkách a cestičkách krajem folkloru, tradic i bohaté historie. Vydejte se do vinných sklepů v Blatnici pod Svatým Antonínkem, k Baťově kanálu ve Veselí nad Moravou, k léčivým pramenům do Ostrožské Nové Vsi.

Páteřní cyklostezka u Baťova kanálu

Páteřní cyklostezka u Baťova kanálu

Baťův kanál patří k nejoblíbenějším turistickým cílům Východní Moravy. Po jeho březích se můžete vydat po cyklostezce směrem od Kroměříže až do Hodonína. Celková délka cyklostezky je 80 kilometrů.

Vinařské uličky v Mařaticích

Vinařské uličky v Mařaticích

Osada Mařatice patřila ve 13. století cisterciáckému klášteru na Velehradě. Domy vzniklé nadstavbou původních zemních sklepů a často upravené jako přepychové letní domky uherskohradišťských měšťanů vytvořily areál, který byl za první republiky považován za nejkrásnější na Moravském Slovácku.

Další aktuality

16.1.
2021
Ski areál Razula zve na svah sáňkaře i běžkaře

Ski areál Razula zve na svah sáňkaře i běžkaře

Východní Morava | Zimní sporty
13.1.
2021
V hřebčíně Napajedla se narodilo první letošní hříbátko

V hřebčíně Napajedla se narodilo první letošní hříbátko

Východní Morava | Letní sporty
21.12.
2020
Kam vyrazit v okolí Zlína? Zkuste Tlustou horu

Kam vyrazit v okolí Zlína? Zkuste Tlustou horu

Východní Morava | Příroda