Úvod > Aktivity & akce > Akce > Future Gate 2018 v Praze

Future Gate 2018 v Praze

Kdy 15. únor 2018 - 18. únor 2018 Festivaly
Festival science fiction filmů Future Gate.
5.ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate postupně zavítá do pěti měst. Vedle tradiční Prahy, Brna a Ostravy bude festival nově probíhat také v Plzni a Šumperku. Představí to nejlepší z filmových sci-fi novinek, legendární trháky, zajímavé dokumenty, ale i velkolepý koncert, výstavy, workshopy, technologie a zajímavé hosty. Jubilejní ročník bude oslavou žánru, hlavním tématem pro letošní ročník jsou ženy v science fiction.

Superženy, bojovnice a vládkyně technologií… Zatímco mnohdy v přiléhavém oblečku zachraňují galaxii, stávají se pro jedny objektem touhy, pro jiné inspirací a vzorem. Science fiction nikdy nebylo čistě záležitostí mužů, kteří dobývají vesmír a vládnou světům. I ženy hrály a hrají ve sci-fi velice významnou roli a dokonce stvořily ikony filmového plátna, mezi nimi Ellen Ripleyová, Sarah Connerová nebo Leeloo. Ženy nedobyly jen fiktivní světy, ale i ten náš skutečný, a to na poli vědy a výzkumu. 5. ročník je tak věnován všem ženám, které se zasloužily o pokrok naší civilizace.

Děkujeme partnerům, kteří již 5 let podporují festival sci-fi filmů Future Gate. Díky nim se může festival každý rok posunout o kus dál. Stejné díky patří i Vám, ctění diváci, kteří při nás v průběhu roku stojíte a podporujete nás!

O FILMECH

Letošní ročník vám přináší nejen filmové novinky a legendární filmy, ale zcela nově i novou sekci dokumentárních filmů. V novinkách naleznete to nejlepší, co se urodilo ve světové kinematografii na poli science fiction v posledním roce. Zahajovací film potěší především fanoušky spisovatele Neila Gaimana. Novinka Jak balit holky na mejdanech s Alexem Sharpem, Elle Fanning a Nicole Kidman byla prvně slavnostně uvedena na festivalu v Cannes. Nahlédnete do světa britského punku 70.let minulého století, kde nejen vznikají komické momenty, ale i jedna velká intergalaktická láska. Velkofilm Saljut-7 vás přesvědčí, že i v Rusku umí dělat skvělé sci-fi blockbustery. Dva chrabří astronauti svádí boj s technikou na vesmírné stanici v období studené války, kdy mezi mocnostmi vrcholí soutěž o dominanci ve vesmíru. Polský Muž s magickou krabičkou vás zavede nejen do Varšavy roku 2030, ale díky převratné technologii cestování časem také do období stalinismu 50.let.

V sekci legendární filmů se můžete těšit na Terminátora 2, kde Arnold Schwarzenegger tentokrát bude Johna Connora chránit před svým sokem T-1000. Především ale uvidíte ženu, která se snaží změnit Soudný den – Sarah Connerovou. Pátý ročník by se neobešel bez filmu, který zůstal v našich pamětech díky perfektnímu humoru, skvělé akci a nádherné postavě s oranžovými vlasy. Pátý element s Millou Jovovich, která se po boku Bruce Willise snaží zachránit lidstvo před blížícím se temným zlem. Téma ženy rezonuje i v polské klasice Sexmise. Setkáváme se s dvěma vědci, kteří se po desítkách let v hibernačním spánku probouzejí do světa, kde jsou pouze a jen samé ženy. Poslední letošní legendou je film Karla Zemana Vynález zkázy. Český mistr filmové magie zavede malé i velké nadšence do říše Julese Verna.

S pátým ročníkem otevíráme novou filmovou sekci. Dokumentární filmy prezentují vize budoucnosti na poli dobývání vesmíru i pokroky v rámci běžného života. Díky filmu Brouci se dozvíme, co nás v budoucích letech může čekat na našem jídelníčku. Amatéři ve vesmíru se pokusí dosáhnout toho, nač vesmírné agentury potřebují miliardy, tedy uskutečnění letu do vesmíru a sestrojení vlastní funkční rakety.

Filmový program již tradičně doplňuje výběr krátkých filmů od iShorts v čele s oceňovaným českým filmem na motivy povídky Stephena Kinga Jsem brána, a maraton satirického seriálu Kosmo.

Vítejte na letošním festivalu, kde ženy zachraňují svět, Future Gate Sci-fi Film Festival 2018.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 2. 2018

Ubytování a restaurace v okolí