Úvod > Co chcete dělat? > Divadlo Alfred ve dvoře
Divadlo Alfred ve dvoře
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Kultura

Divadlo Alfred ve dvoře

Pražské divadlo Alfred ve dvoře v produkci Motus představuje prostor pro živé umění. Nejčastěji uvádí progresivní uměleckou tvorbu a unikátní autorské projekty českých, ale i zahraničních umělců a performerů.
Divadlo mimů Alfred ve dvoře vybudoval v pražských Holešovicích mim, choreograf a režisér prof. Ctibor Turba v roce 1997. V roce 2001 se prof. Ctibor Turba rozhodl z divadla odejít a jeho prostor pronajal spolku Motus, což je nezisková nezávislá organizace, která byla založena mladými umělci.

Ačkoli uváděná představení jsou velice různorodá, jedno mají společné – jsou otevřena aktuálním vlivům a kombinují různé formy divadla. Z individuálně tvořících umělců, kteří působili či stále působí v Alfredu ve dvoře, je možné jmenovat třeba Annu Polívkovou, Petra Šourka, Martinu Musilovou, Cristinu Maldonado, Pierra Nadaud a řadu dalších. Tvorba těchto umělců reprezentovala českou inovativní kulturu i v zahraničí mj. v Londýně, Berlíně, Zurichu, Budapešti, Sofii.

Již několik let se zde pořádá také dětské divadelní studio Alfred Junior určené pro děti od 6 do 13 let. Děti si zde vyzkouší všechny aspekty divadelní práce – od choreografie přes hudební doprovod až po práci s hlasem. Dětem jsou k dispozici lektoři s dlouholetými divadelními zkušenostmi.

Téměř stejně stará jako divadlo je i jeho budova, která byla dokončena v roce 1997. Jedná se o jedno z mála nových divadel, která ve 20. století vznikla v Praze na zelené louce. Objekt má charakter zahradního divadelního pavilonu a často je označován jako železný fotoaparát – to kvůli vzhledu.

Provozovatel

Alfred ve dvoře

Františka Křižíka 36
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 233 376 985
Email:
divadlo@alfredved...
WWW:
www.alfredvedvore.cz
GPS:
50,101177 14,430466
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
 

Vstupné

Poznámka:od 50 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny