Úvod > Co chcete dělat? > Bio Oko – legendární kino Prahy 7
Zážitky

Bio Oko – legendární kino Prahy 7

Bio Oko mezi Letnou a Holešovicemi je jedním z posledních kinosálů v ČR, které si uchovaly svou původní atmosféru. Budova vznikla v roce 1940 jako poslední součást nově postaveného bloku obytných domů. Autory návrhu byli architekti Jaroslav Stockar-Bernkopf a Josef Šolc.
Mezi Pražany velmi oblíbené Bio Oko je jedním z posledních kinosálů v ČR, které si uchovaly svou původní atmosféru. Objekt patří mezi významné funkcionalistické stavby v Praze. Podle mnohých filmových fanoušků je Bio Oko jeden z nejlepších klasických biografů v Praze. Co je na něm tak ojedinělého?

Tak například již pouhé sezení – usadit se můžete do sedaček, plážových lehátek či se rozvalit v jakékoliv vám pohodlné poloze na zem s koberci, sedáky a polštářky. Pokud jste konzervativní a máte rádi klasiku, zvolíte původní sedačky. A to nejlepší na konec: sednout si můžete i do karosérie retro automobilu, tedy do žlutého kabrioletu, a připadat si jako v americkém letním kině v minulém století.

Samozřejmě si můžete přinést z baru pití nebo menší občerstvení. Cokoliv včetně nápojů je možno během projekce doobjednat SMS na 776 622 940, služba vám pak přinese objednávku do sálu.

Provozovatel

Bio Oko

Františka Křížka 15
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 608 330 088
Email:
info@biooko.net
WWW:
www.biooko.net
GPS:
50,100055 14,430177
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
 

Časová náročnost

1,5 hodiny