Úvod > Co chcete dělat? > Endless Pool – jediný tréninkový bazén s protiproudem v Praze
Letní sporty

Endless Pool – jediný tréninkový bazén s protiproudem v Praze

Luxusní tréninkovou pomůcku profesionálních sportovců si teď může vyzkoušet každý. Skupina školených trenérů otevřela na Praze 7 největší specializovaný obchod pro triatlonisty EnduranceLab, ve kterém mimo jiné nabízí jediný bazén s protiproudem v České republice určený pro širokou veřejnost.
Unikátní bazén se silným protiproudem a rozměry pět metrů na délku, tři metry na šířku a metr a půl do hloubky je standardně využíván u vrcholových plavců pro výuku a rozbor techniky plavání. InduranceLab je jediným místem v ČR, kde je tento bazén k dispozici i hobby plavcům! Cena takové služby je stejná jako hodina plavání s trenérem ve veřejném bazénu.

Výhodou je celodenní dostupnost bazénu, individuálně vedený trénink a kamery snímající plavce zboku pod vodou a ze dvou stran nad hladinou pro okamžitou analýzu techniky. Bazén je možné využít individuálně nebo společně se službami profesionálního trenéra z EnduranceLab. Díky silnému protiproudu o šířce 60 centimetrů je bazén ideální na nácvik plaveckých stylů, umožňuje natáčení na video a následný rozbor plavecké techniky s profesionálním trenérem. Okamžitou zpětnou vazbu podporují kamery snímající z boku pod vodou a ze dvou stran nad vodou. Bazén je vhodný také na přímé testování plaveckých pomůcek, triatlonových neoprenů, dresů, brýlí i dalšího vybavení, jehož nákup v EnduranceLab není podmínkou.

Na ploše 200 metrů čtverečních ve Veletržní ulici nabízí EnduranceLab veškerý sortiment pro triatlonisty, ale na své si zde přijdou i zapálení plavci, cyklisté nebo běžci. Kromě prodeje značkových produktů poskytují majitelé každému zákazníkovi odborné poradenství a servis – od profesionálních analýz plaveckých stylů přes správný pohyb těla na běžícím pásu až po přesný posed na kole a další důležité faktory spojené s triatlonem.

Triatlon je specifická disciplína s mnoha pomůckami, které se v Česku těžko shánějí. Hrazdu na kolo, prodyšnější triatlonové kombinézy, které se nemusí převlékat, dobře padnoucí neopren, triatlonové běžecké boty se speciálními tkaničkami a spoustu dalších produktů u nás doposud v takové míře a na jednom místě žádný prodejce nenabízel. Cyklisté si mohou pod profesionálním dohledem v EnduranceLab nastavit přesný posed na kole, zakoupit a vyzkoušet řadu doplňků, využít odbornou konzultaci a cykloservis. Stejné parametry služeb mají k dispozici také běžci.