Úvod > Co chcete dělat? > Bistro 8 – malý gastronomický ráj
Bistro 8 - malý gastronomický ráj
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Bistro 8 – malý gastronomický ráj

V Praze na Letné vládne Bistru 8 majitelka, kuchařka, pekařka a cukrářka v jedné osobě. Skvělé polévky, vydatné ragů, křehce elegantní maronky, to vše dělá skvěle. Největší specialitou je ale vepřo-knedlo do ruky.
Bistro 8 se hlásí k tradici původních pařížských bister charakteristických právě domácí kuchyní a rodinnou atmosférou – malých podniků, ve kterých se kuchařské umění paní domácí nabízelo i veřejnosti.

Po ochutnání některého ze zdejších bestsellerů vám bude i bez tohoto příběhu jasné, že jste v dobrých rukou. Zdejší specialitou je vepřo-knedlo do ruky aneb pomalu pečený bůček v pařeném kynutém knedlíčku z celozrnné mouky, s mladou cibulkou a rychlonakládanou okurkou. Delikátní je i burgr z červené řepy nebo hummus a pomazánka z lilku s křupavými plackami. Těžko se odolává i koláči s bryndzou a chřestem či sladkému pokušení v podobě rebarborové bublaniny, drobenkového koláče s podmáslím nebo čokoládového dortíku. To jen na ukázku, co vás v Bistru 8 čeká. To vše můžete zapít výborným vínem, kávou nebo úžasnou zázvorovo-pomerančovou domácí limonádou.

V maličkém bistru prostého zařízení se budete opravdu cítit jako doma, nebo spíše v kuchyni, jejíž dveře vám při cestě kolem otevřela pohostinná paní domácí.

Své pěstitele i dodavatele tady osobně znají a dokonce sami přikládají ruku k dílu. Od dodavatelů najdete vlastně jen pár věcí, například slaný gruzínský koláč s ovčím sýrem chačapuri, který pečou imigrantky pod hlavičkou občanského sdružení Berkat, vyhlášené čokoládové pralinky od Lucie Gleister, kávu z výběrové pažírny Doubleshot, nebo kváskový chleba od pana Vondřicha.