Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Crêperie U Slepé kočky pod Letnou
Gurmánská turistika

Crêperie U Slepé kočky pod Letnou

Creperie U Slepé Kočičky vznikla z touhy nabídnout zákazníkům tradiční francouzské palačinky a posezení v příjemné atmosféře tematicky zařízeného interiéru. Vyhlášená creperie se nachází kousek od Strossmayerova náměstí v Praze.
Nabízí zde slané i sladké palačinky z pohankového těsta, takže jsou vhodné pro bezlepkovou dietu, ale také saláty nebo masové pokrmy.

Restaurace je celá nekuřácká. Prostory v dolní části restaurace jsou vhodné k pořádání oslav či akcí pro uzavřené skupiny, díky prostoru pouze do 15 osob.

Palačinky z pohankové mouky jsou vhodné pro bezlepkovou dietu. Přijďte se přesvědčit, že palačinky nemusí být jen na sladký způsob. Slepou kočku najdete i v aplikacích Dámejídlo a Wolt.
 

Z jídelního lístku

Crepes – Sladké palačinky
 • (všechny palačinky jsou zdobené šlehačkou, čokoládou a ořechy)
 • Palačinka s máslem a skořicí
 • Palačinka s nutelou a banánem
 • Palačinka s nutelou
 • Palačinka s marmeládou dle výběru (jahodová, meruňková)
 • Palačinka s tvarohem, medem a ořechy
 • Palačinka s belgickou čokoládou (hořká, mléčná, bílá)
 • Palačinka s horkými malinami (nebo višněmi) a vanilkovou zmrzlinou
 • Palačinka s mascarpone, horkými malinami a mátou
 • Palačinka s hruškou a čokoládou
 • Palačinkou se zakysanou smetanou a borůvkami
 • Palačinka s mascarpone, javorovým sirupem a pekanovými ořechy
 • Palačinka s čokoládou, banány a kokosem
 • Palačinka s banány, karamelem a mandlemi
 • Palačinka s karamelizovanými jablky, hruškami, mascarpone, skořicí a ořechy
 • Palačinka se zmrzlinou (čokoládová, vanilková)
 • Možnost přiobjednání kopečku zmrzliny

Galettes – Slané palačinky z pohankové mouky
 • Palačinka s camembertem, jablky, vlašskými ořechy a brusinkami
 • Palačinka s eidamem, šunkou a olivami
 • Palačinka se sázeným vejcem, opečenou parmskou šunkou, restovanými žampiony, pažitkou a česnekem
 • Palačinka s nivou, brokolicí, smetanou, česnekem a šunkou
 • Palačinka s mozzarellou, rajčaty a bazalkovým pestem
 • Palačinka s baby špenátem, sázeným vejcem, kozím sýrem a česnekem
 • Palačinka se špenátem, sázeným vejcem a praženou slaninkou na cibulce
 • Palačinka s vejcem, baby špenátem, uzeným lososem, smetanovo-česnekovým sýrem a cherry rajčátky
 • Palačinka se sušenými rajčaty, špenátem, kuřecím masem a parmazánem
 • Palačinka s kuřecím masem, špenátem, žampiony, smetanou, sypaná parmazánem
 • Palačinka s hříbkovou omáčkou, šunkou a sýrem
 • Palačinka s červenou řepou, kozím sýrem, baby špenátem, rukolou a medovým dresinkem
 • Francouzská domácí palačinka (sázené vejce, šunka od kosti, špenát, šťouchaný brambor)
 • Palačinka s parmskou šunkou, rukolou, rajčaty a parmazánem
 • Palačinka s kozím sýrem, hruškou a vlašskými ořechy
 • Palačinka s vejcem, kozím sýrem, sušenými rajčaty a medem
 • Palačinka s kozím sýrem, pečenou paprikou, vejcem a feferonkami
 • Sýrový nebo žampionový přeliv

Walid Ben Selim

Smírné prolínání spirituálních cest východu a západu, třeba tak bychom mohli označit setkání marockého zpěváka Walida Ben Selima a francouzské harfenice Marie-Marguerite Cano. Zpívanou súfijskou poesií, rozprostřenou na klasicizujícím hudebním koberci, promění duo 1. listopadu 2023 pražský klub Letk
Praha 7, Praha

Malick Pathé Sow & Bao Sissoko

Dva osobití bardi vyprávějí s citem a nezaměnitelnou, povznášející melodikou příběhy o dávných bitvách králů s odbojnými šlechtici na březích řeky Senegal, zpívají písně se silným sociálním poselstvím i opěvují krásu a tradice africké domoviny.
Praha 7, Praha

Velký knihař – intenzivní knihařský kurz

Naučte se základy knihařského řemesla a staňte se velkými knihaři či knihařkami. Během lekcí vás seznámíme s knihařskými materiály, představíme několik knižních vazeb a ukážeme, jak pracovat s knihařskými stroji v naší dílně.
Praha 7, Praha

Výroba fotoalba – japonská vazba

Přijďte na workshop do knihařské dílny! Japonská vazba je tradiční elegantní forma spojování knižního bloku, jež zvládnou zhotovit i ti, kteří šití příliš neholdují. Na workshopu vás seznámíme se základními typy ozdobného šití a provedeme procesem tvorby a potahování pevných desek.
Praha 7, Praha

Jednotný Elektročas – výstava v Národním technickém muzeu

Výstava Jednotný Elektročas v Národním technickém muzeu, kterou můžete navštívit od 4. dubna do 8. října, připomene sedmdesát let od založení podniku Elektročas a rovné století od vzniku firmy Jednotný čas. Zabývá se také jednotným časem jako civilizačním fenoménem.
Praha 7, Praha

Expozice Voda v krajině v Národním zemědělském muzeu

Voda jako základ života, voda jako krajinotvorný prvek ve všech jejích podobách, voda jako živel i ta zkrocená, sloužící lidem, tvoří dějové okruhy a vrstevnaté obrazy v expozici vyprávěné tak, aby oslovily široké návštěvnické spektrum.
Praha 7, Praha

Dveře budoucnosti dokořán

V Národním technickém muzeu můžete až do konce března 2024 navštívit výstavu Dveře budoucnosti dokořán. České inovace, které zazářily na světové výstavě Expo 2020 v Dubaji. K vidění jsou dvě desítky Hi-Tech inovací, které dohromady vytváří udržitelné město budoucnosti.
Praha 7, Praha

Antonín Viktor Barvitius – moderní architekt za času historismu

Až do 28. dubna 2024 můžete v Malé galerii expozice Architektura v Národním technickém muzeu navštívit výstavu Antonín Viktor Barvitius: moderní architekt za času historismu, která vznikla k 200. výročí architektova narození a je první výstavou věnovanou Antonínu Barvitiovi po více než sto letech.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Radava – bowling v centru Prahy

Bowling Radava je jedno z největších bowlingových center s 12 profesionálními dráhami s vynikající dopravní dostupností odkudkoliv z Prahy.
Praha 7, Praha

Spa spa v Holešovicích

Nově otevřené privátní wellness nabízí klientům odpočinek v naprostém soukromí. V nabídce máme tři privátní wellness zóny, kdy každá disponuje soukromou saunou a moderně zařízeným prostorem pro odpočinek, dva pokoje mají privátní vířivku.
Praha 7, Praha

Bio Oko – legendární kino Prahy 7

Bio Oko mezi Letnou a Holešovicemi je jedním z posledních kinosálů v ČR, které si uchovaly svou původní atmosféru. Budova vznikla v roce 1940 jako poslední součást nově postaveného bloku obytných domů. Autory návrhu byli architekti Jaroslav Stockar-Bernkopf a Josef Šolc.
Praha 7, Praha

Jóga a pilates Letná

Jógové studio uprostřed Letné, Prahy 7. Jóga pro začátečníky, jóga pro rodiče s dětmi, jóga pro bolavá záda a mnoho dalšího. Poznejte moderní prostor, kvalitní lektory, zajímavé lekce a workshopy pro všechny věkové kategorie. Uvolněte se, protáhněte a načerpejte novou energii.
Praha 7, Praha

Endless Pool – jediný tréninkový bazén s protiproudem v Praze

Luxusní tréninkovou pomůcku profesionálních sportovců si teď může vyzkoušet každý. Skupina školených trenérů otevřela na Praze 7 největší specializovaný obchod pro triatlonisty EnduranceLab, ve kterém mimo jiné nabízí jediný bazén s protiproudem v České republice určený pro širokou veřejnost.
Praha 7, Praha

Tancem proti stresu

Tanec všech rytmů je nadčasový taneční program, který zapojuje kompletní fyzický pohyb tancem.
Praha 7, Praha

Taneční škola Angelo Repilado – salsa jako na Kubě

Taneční škola Angelo Repilado nabízí kurzy kubánské salsy v pravém kubánském stylu. Jedinečný styl Angela je zárukou toho, že se na kurzu budete cítit jako v ulicích Havany. Kdy jindy máte možnost tančit se skvělým kubánským tanečníkem a výborným učitelem?
Praha 7, Praha

Divadlo Alfred ve dvoře

Pražské divadlo Alfred ve dvoře v produkci Motus představuje prostor pro živé umění. Nejčastěji uvádí progresivní uměleckou tvorbu a unikátní autorské projekty českých, ale i zahraničních umělců a performerů.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna a pražírna kávy Dos Mundos

Na pražské Letné se nachází kavárna Dos Mundos s velice originálním interiérem, kterému dominuje výrazná grafika za barem. Pohodovou atmosféru dotvářejí výlohy, jež jsou vyplněny houpačkovými systémy v červené barvě. O designovou stránku se zde zasloužil Architektonický ateliér +arch.
Praha 7, Praha

Mr. Hot DoG na Letné

Máte rádi hot dog? Pokud ano, musíte vyzkoušet dnes již ikonickou značku Mr. Hot DoG, autentickou americkou pochoutku z těch nejkvalitnějších surovin. Kromě hot dogů zde mají i výborné slidery, hranolky nebo domácí limonády či koktejly.
Praha 7, Praha

Apartment Amandment v Praze 7

Hledáte ubytovaní v Praze na jednu nebo více nocí? Pak budete v Apartmentu Amandment na spravnem místě! Najdete zde ubytování se snídaní v komfortně zařízeném apartmánu nebo pokoji s vlastní koupelnou. Výhodou je také dobrá dostupnost MHD.
Praha 7, Praha

Bistro Závitkárna na Letné – asijské závitky mnoha chutí

Závitkárna sídlí na Letné a nabízí čerstvé závitky, které jsou zdravé, chutné a plné kvalitních surovin. Ideální, pokud máte chuť jen na něco menšího k zakousnutí. Kromě závitků podnik nabízí také poke bowls.
Praha 7, Praha

Dim Sum Spot Letná

Restaurace Dim Sum Spot spojuje světové chutě s chutí tradičních čínských knedlíčků jaozi. Dále nabízí nepálské knedlíčky momo a výborné čaje z celé Asie. Restauraci najdete na konci pasáže Belcredi kousek od zastávky Kamenická na pražské Letné.
Praha 7, Praha

Bistro & Bar Koule

Jediné místo na světe, kde si spolu s čepovanou plzní můžete vychutnat až 17 druhů smažených sýrových koulí.
Praha, Praha

Restaurace Peperoncino

Provozujeme rodinnou restauraci se zaměřením na středomořskou kuchyni. Nabízíme výběr italských vín a denní menu.
Praha, Praha

Erhartova cukrárna na Letné

Dlouholetou tradicí, vlastní výrobnou a hlavně vynikající kvalitou se může pochlubit Erhartova cukrárna na Letné v Praze 7. Erhartovy laskominy se vyrábějí podle původních receptur českých, ale i německých, rakouských, francouzských a italských mistrů cukrářů.
Praha 7, Praha