Úvod > Kam pojedete? > Střední Čechy > Střední Čechy - západ
Střední Čechy - západ
"> "> "> "> "> "> Lom Velká Amerika "> Zámek Lány "> Hrad Krakovec "> 01-Hrad-Okor "> 02-Golf-Resort-Karlstejn "> 03-Hrad-Krivoklat "> 04-Nelahozeves "> 05-Pribram-Hornicke-muzeum "> 06-Zamek-Horovice "> 07-Trebiz "> 09-Svaty-Jan-pod-Skalou "> 10-Vysoka-u-Pribrami
+ Přidat foto

Střední Čechy – západ

Znáte krajinu skal a lesů kolem řek Berounky a Vltavy, Křivoklátsko, Brdy a Český kras? Tahle oblast je rájem rybářů a vodáků, ale najdete tu také četné hrady a zámky, pozoruhodné industriální památky a nejrůznější technické zajímavosti – hornická, železniční a automobilová muzea, doly a jeskyně.

Co musíte vidět na Křivoklátsku a Karlštejnsku

Mezi hlavní turistické magnety této oblasti patří hrady a zámky. Prohlédněte si milovanou rezidenci Otce vlasti a císaře Karla IV., hrad Karlštejn, lovecké sídlo českých králů s expozicí gotického umění hrad Křivoklát anebo hrad Krakovec, kde se natáčely filmové pohádky Ať žijí duchové a Princ a večernice.

Na zámku Hořovice uvidíte hračky malých aristokratů a tajemná strašidla brdských lesů, na hrad Točník se zase můžete vypravit na některou z řady zajímavých akcí pro rodiny s dětmi.
 

Koho byste měli znát z české hudební historie

Zajímá vás život a dílo hudebního skladatele Antonína Dvořáka? Expozici zaměřenou na dětství a mládí najdete v jeho rodné Nelahozevsi, kde si můžete prohlédnout také pěkný renesanční zámek. Místem, kde se Dvořák léto co léto věnoval svým zálibám – sadaření, chovu holubů a samozřejmě komponování – byla Vysoká u Příbrami. V zámečku sídlí Památník A. Dvořáka, blízké Rusalčino jezírko vám připomene, žepůvabná lesnatá krajina v okolí Vysoké se stala inspirací pro Dvořákovu operu Rusalka.
 

Cestovatelská potěšení na západ od Prahy

Máte rádi technické památky? Vydejte se třeba do skanzenu Solvayovy lomy s muzejní úzkorozchodnou železnicí, do Hornického muzea v Příbrami, do hornického skanzenu dolu Mayrau u Kladna, do Železničního muzea Českých drahLužné u Rakovníka anebo nahlédněte do lomů na Americe. V Lánech objevíte Muzeum sportovních vozů, v Berouně Muzeum Českého krasu s geoparkem. Nezapomeňte ani na dílnu dobových padělatelů peněz, ukrytou v hloubi Koněpruských jeskyní, anebo multimediální keltské muzeumNižboru!


Poznejte krásy Křivoklátské vrchoviny a Brd, chráněnou krajinnou oblast Křivoklátsko i Český kras, Koněpruské jeskyně společně s řekami Berounkou a Vltavou

Aktuality z oblasti

27. červenec 2021 14:00

Léto na středočeských památkách oživí Hradozámecká noc

Křivoklát
Každoroční Hradozámecká noc, kdy se hrady a zámky otevírají po setmění, startuje letos v novém termínu,a to právě nyní, v polovině prázdnin. Poslední červencovou sobotu 31. 7. 2021 se otevřou brány hradů a zámků ve správě středočeského pracoviště NPÚ i památky v soukromých rukou. A na co se můžete těšit? To vám prozradí Kudy z nudy.
31.7.
1.8.
Den sponzorů Zooparku Zájezd

Den sponzorů Zooparku Zájezd

Zájezd, Střední Čechy
31.7.
1.8.
Kempování v muzeu

Kempování v muzeu

Kladno, Střední Čechy
2.8.
6.8.
Příměstský tábor s beachvolejbalem

Příměstský tábor s beachvolejbalem

Dobřichovice, Střední Čechy
29.7.
1.8.
Víkend plný tance

Víkend plný tance

Hobšovice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace

Houbové domečky v hotelu Jesenice

Houbové domečky v hotelu Jesenice

Jesenice, Střední Čechy
Camping Bucek u Řevničova

Camping Bucek u Řevničova

Nové Strašecí, Střední Čechy
Hotel Lions Nesuchyně

Hotel Lions Nesuchyně

Nesuchyně, Střední Čechy